Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NDrinks - Profil | Po 23.1.2012 14:36:33

Berserkr >> Co to je za vlasec ?:)

    NBerserkr - Profil | Po 23.1.2012 14:23:07

    mám dva kusy starého LC-čka a som naprosto spokojný, sú to nezmari...ešte som nepočul že by si na ne niekto sťažoval...takže ja by som išiel znova do tých starých, je to proste klasika

      NDrinks - Profil | Po 23.1.2012 14:02:13

      Já když sem se rozhodoval které koupit, tak pro starší verzi hovořil vzhled , který se mi líbí víc jak novější. Potom to byl názor lidí kteří mají starší model, tak zkušenosti byly dlouholeté a bezproblémové. I tento důvod mě nakonec přemluvil pro starší model. No uvidíme :) Není nikde psáno že si za pár let pořidím nový model. :))

        Nmurphyy - Profil | Po 23.1.2012 13:38:46

        Rostid >> tiez si to vystihol uplne presne, tak ako pises kto doteraz nemal vobec LC a kupil by si stare, tak by mozno stale premyslal ako by to bolo s tym novym, takze podla mna je rozumne zacat s novsim,
        sam neverim tomu ze takyto navijak moze odist, mozno sa mu trochu zvacsia vole pri velkom zatazovani, ale ze by prestal navijat alebo nieco poslo tomu fakt neverim, a chcel by som vidiet tie ultegry XSB co ludia niektori hovorili ze sa im rozbili, aby som videl ako myslia to rozbytie:)
        nic no, gratulujem k vybornej kupe, nech robia radost,
        z tychto ti to bude lietat ako z dela:)

          Ncudlar.R - Profil | Po 23.1.2012 11:15:23

          Rostid >> Také jsem šel do nových ,,Medium,,vzal jsem je již loni ,sice jsem na ně nic nevytách,ale lítá to z nich nádherně,chod velmi hladký a tichý,jsem zatím spokojen a ostatní ukáže čas,čus ať se daří R.

            NRostid - Profil | Po 23.1.2012 11:03:20

            murphyy >> přečetl jsem si tvůj komentář a musím říct, že ze vším souhlasím. vystihl si to naprosto přesně. sám jsem zvědavý, jestli ten novej bude držák nebo ne. každopádně je na zvážení, jestli pořídit nový a mít z něj například 5 let opravdovou radost a super pocit nebo vzít starý, mít ho 15 let, ale celou dobu přemýšlet, jestli by to ten novej taky nevydržel a že bych si práci s navijákem pak mnohem víc užil. z tohoto důvodu jsem volil novej, navíc nevyvážím (v drtivé většině případů) a medium verze s novými vychytávkami pro mě byla jasná volba. a toho, že by náhodné vyvážky cca 200m nevydržel, se fakt nebojím. ale jak říkáš, jestli někdo potřebuje nerozbytnej naviják pro tvrdou práci, pak bych volil taky ten starej, ikdyž třeba i tento názor dokáže nová verze po několika letech vyvrátit :-)

              Njurda - Profil | Po 23.1.2012 8:22:01

              Strouhal001 >>

                NStrouhal001 - Profil | Po 23.1.2012 8:00:50

                Drinks >> Zatím ne , pořád váhám. Ale zatím je ještě čas :-))

                  NDrinks - Profil | Ne 22.1.2012 13:53:59

                  Strouhal001 >> Už sis vybral proutky ?:) Nebo stále váháš?

                    NStrouhal001 - Profil | Út 13.12.2011 8:07:17

                    Zdravím pánové
                    Tady se to nějak rozjelo ta diskuse:-))) Třeba si roztrhejte povolenky:-)))
                    Jinak navi už jsem pořešil za 2600kč za kus starší model LC s plnou zárukou.Za tu cenu paráda a za dva roky uvidíme co nové LC.
                    Jen s těma proutkama mám trápení.Čím více čtu a zjišťuji tak se do toho zamotávám:-))
                    Asi počkám po vánocích a podle toho co mi kde nabídnou nejvýhodněji tak pořídím:-)))Protože mě už snad zbývá vybírat jen podle ceny , protože co hlava to názor a v ruce už jsem držel tolik proutků že mi z toho jde hlava kolem a polovina mi jich krásně sedla do ruky.
                    Ale tohle vybírání je stejně krásné:-))))

                      Nmurphyy - Profil | Út 13.12.2011 1:51:31

                      kuBITCHek >> hladsieho chodu a lepsieho ukladania vlasca urcite, dokonca si myslim ze chod bude stale lahucky aj pri zatazi-o com hovoril aj Dasty, otazka je ci bude mat taku zivotnost ako bblc,

                      pozri sa na obrazok stareho LC, mas tam iba jedno kolecko co otaca osku zdvihu, podobne je to aj u starych ultegier XT-tam sa ani po case nema velmi co rozkyvat-toci sa iba jedno kolecko napojene na snek, pohanany oskou klucky cez hlavny tanier,

                      u ultegry XSB uz mas prevod wormshaftu rieseny cez viac kolecok koli lepsiemu ukladaniu vlasca(obr. 2 ultegra xtb) a zrejme aj pocitu lahkeho chodu pri zatazi-podobne ako u noveho LC, ale pocul som vela nazorov ze uz to nie je ta nedobytna ultegra a ze viaceri nie su az tak spokojni, cize u novsich ultegier sa zlepsil chod, navijanie, ale podla recenzii zivotnost zrejme neisla hore, moj nazor je ze cim menej kolecok tym lepsie a ma to mensiu sancu sa casom nieco rozkyvavat(a povedzme si ze to asi nebude mat take materialy ako napr. power aero, technium), cize ja by som povedal ze to taky nezmar ako bblc nebude, ale zase porovnavanie s ultegrou nemusi byt ferove, pretoze hlavna oska-hriadel je navyse istena v zadnej brzde baitrunneru,

                      no neviem, asi by som sa rozhodol v obchode keby som ich naraz porovnal a riadil sa osobnym pocitom takze by zrejme vyhral ten novy:)) a dalej by rozhodlo to, na co by som ho pouzival, na tazke podmienky a velke vyvazky, proste na velku zataz do extremov by som bral radsej asi stary,
                      no velmi som ti nepomohol co:))

                        NkuBITCHek - Profil | Po 12.12.2011 23:52:19

                        murphyy >> myslíš, že je to příslib hladšího chodu, delší životnosti nebo lepšího ukládání vlasce.....jsem vážný zájemce o ty bigy...

                          Nscorpi - Profil | Po 12.12.2011 19:43:16

                          !!!!!!!! K věci hlapci ,k věci a zadání . Ať se něco dozvíme o těch kolovrátcích !!!!!! Mě osobně se nové líbí, shimi dělá dobré navijáky. Scorpi

                            NRostid - Profil | Po 12.12.2011 19:33:03

                            zaplosak >> ááááááá další tvrďák :-)

                              Nzaplosak - Profil | Po 12.12.2011 16:28:36

                              Rostid >> Taky sem chodím abych se něco dověděl o těchto navijácíh a furt jen čtu nesmysly: di už do řiti vemeno...

                                Ndosec - Profil | Po 12.12.2011 15:42:27

                                Raggo >> víš určitě,že být gramotný znamená i myslet popřípadě mít stejný názor ? :-)))

                                  NRostid - Profil | Po 12.12.2011 12:44:53

                                  Raggo >> a pak kdo tady mele sra*ky :-) s verbální komunikací nemám problém a i slušnou praxi. pokud máš nějaký problém, popros o jeho řešení někoho jiného, já nemám zájem.

                                    NRaggo - Profil | Po 12.12.2011 12:34:14

                                    Rostid >> V hlavě to mám dostatečně srovnaný. Pokud tě uráží slova jako negramot je mi líto, ale já skutečně nemůžu za to, že jsi nebyl schopný absolvovat několik tříd základní školy.Negramotnost je neschopnost číst a psát. Pokud by jsi byl gramotný, uměl bys přelouskat těch pár vět, které dotyčný složil dohromady a smylsu byses dovtípil. Komunikovat s tebou skutečně nemám zapotřebí, jen bych tě rád krapet inspiroval. Pokud bys totiž pod stromečkem objevil slabikář, bylo by nám všem mnohem lépe

                                      NRostid - Profil | Po 12.12.2011 12:22:46

                                      Strouhal001 - >> ahoj, prosím, klidně vymaž moje příspěvky, které sem nepatří, omlouvám se, že jsem se nechal tak unést a zbytečně zahltil téma. marně jsem se zde snažil něco vysvětlit, ale někteří jedinci jsou prostě neschopní uvažovat a uznat, že jejich názor je nesprávný.

                                        NRostid - Profil | Po 12.12.2011 12:17:20

                                        Raggo >> nemáš zapotřebí? tak v tom případě mi vysvětli svůj předešlý příspěvek. komunikovat s někým, kdo se snaží mě urážet a pak jestě píše, že to némá zapotřebí, je pro mě naprosto zbytečný. asi to taky nemáš v hlavě zrovna v pořádku :-)