Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:57:57

murphyy >> jj, podle toho obrázku je to 5 na jednu úvrať a u novýho 11, i tak je to více než dvojnásobek a to je slušná změna :-)

    Nmurphyy - Profil | Pá 9.12.2011 22:56:07

    Šíma68 >> no tak to tych 5 mysleli potom urcite na jednu uvrat

      NŠíma68 - Profil | Pá 9.12.2011 22:52:51

      murphyy - 9.12.2011 22
      :49:57 >>
      tyto informace o oscilaci jsem ošlehl z katalogu shimano 2011 a 2012

        NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:52:09

        murphyy >> no já si říkal, že to asi nebude tak horký :-)

          Nmurphyy - Profil | Pá 9.12.2011 22:49:57

          Šíma68 >> urcite nie 5 na plnu oscilaciu:) to bude tak na jednu uvrat, tu je aj obrazok rozdielu pokladania, no neviem ci presne takto to sedi aj v skutocnosti kedze si spominal ze novy ma 31 tam to je okolo 20
          http://www.siwobrody.pl/big-baitrunner-xt-a-lc-firm​y-shimano/

            NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:37:45

            Šíma68 >> takový rozdíl? tak to je mazec! ani se mi tomu nechce věřit :-)

              NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:30:18

              Erva >> ale já jsem ti nepsal, že to chci vypsat, to sis tady potřeboval něco dokazovat ty, takže nechápu, proč to převracíš. hele, neumíš uznat chybu, na moje vysvětlení nereaguješ, meleš si pořád svou, skáčeš od jednoho k druhýmu...už je to fakt k smíchu tohle...v jednom máš pravdu...dohaduješ se se mnou o howně...to si vystihl :-) no nic, vidím, že je to s tebou stracený, takže končím

                NErva - Profil | Pá 9.12.2011 22:24:26

                Rostid - Potřebuješ to vypsat podrobně když to tak znáš ? nestačí že napíšu že záleží jaký máš prut? Potřebuješ slovíčkařit,podívej nemám zájem se s tebou stále dohadovat o howně a zasírat tady diskusi ,já napsal svůj názor který jsi vůbec nepochopil , a obhajuješ si média ,já ti je neberu a ani nic proti nim nemám at ti slouží dlouhá léta ,jediný který to pochopil tak je Špuntek . :-)))

                  NŠíma68 - Profil | Pá 9.12.2011 22:23:41

                  Halen >> Tak jsem zapátral a staré LC má 5

                    NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:19:25

                    Halen >> skvělý postřeh, palec nahoru! :-)

                      NŠíma68 - Profil | Pá 9.12.2011 22:19:25

                      Halen >> Tuto informaci nemám k dispozici bo čerpám z katalogu 2012 a tam to staré LC opravdu není.Ale pro zajímavost baitrunner D má 9

                        NHalen - Profil | Pá 9.12.2011 22:16:33

                        Šíma68 >> Výborně. Z toho se dá usoudit, že Shimano slušně zapracovalo na systému ukládání vlasce. Co kdyby tedy někdo zkusil zatočit BB LC starého typu, určitě je má někdo při ruce. ;)

                          NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:14:55

                          Erva >> zvolený prut vůči postavě, síle a tělesné zdatnosti rybáře, umění a technice hodů, správnému postavení těla a rukou, vypuštění montáže pod správným úhlem, rychlost blanku prutu a v neposlední řadě také naviják (ukládání vlasce, velikosti a to především cívky, výšky cívky, plnost cívky...) to jen tak od boku, co jsem ve tvém výčtu nenašel...když už jsi tohle tedy nakousl :-) nějakou páru bych tady možná našel a není to nad hrncem :-)

                            NErva - Profil | Pá 9.12.2011 22:12:54

                            Rostid - Popsal jsem ti to že pokud já skloubím tyhle věci do hromady tak tě prostě a jednoduše přehodím z BB LC a věř tomu že to vyvážení prutu dělá hodně a taky věřím tomu že o tomhe jsi neměl ani páru ,ale popravdě já donedávna taky ne ,tak tady mám to sebevědomí :-)))

                              NŠíma68 - Profil | Pá 9.12.2011 22:09:15

                              Halen >> Nové LC dělá 31

                                NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 22:08:10

                                Erva >> proč mi tohle všechno vypisuješ? o tom tady vůbec nedebatujeme :-)

                                  NHalen - Profil | Pá 9.12.2011 22:04:43

                                  Ahoj, mám praktický dotaz do této diskuze o Shimanech různých druhů. Co kdybyste napsali, kolik otáček který typ udělá pro plnou oscilaci cívky dolní úvrať-horní úvrať-dolní úvrať. Pokládám za velmi podstatné u navijáků na odhoz, kolikrát za jednu oscilaci dokáží položit závitů na cívku. Podle toho se i pozná, zda Shimano nějak změnilo systém ukládání vlasce u novějších typů. Můžu začít u Ulteger XSB 5500 - cca 18,5 otáček rotoru.

                                    NErva - Profil | Pá 9.12.2011 22:02:42

                                    Rostid - Tak třeba záleží jaký máš prut , jak je daleko první očko od sedla navijáku, vyváženost prutu vůči navijáku protože i sebetěší naviják ti nevyváží prut ,vždy ti půjde první špička k zemi,pokud prut vyvážíš do roviny tak ti připadá že naviják je o polovinu lehčí ,ale přitom tomu tak není :-))))) ,síla vlasce ,povětrnostní podmínky ,optimální váha olova vůči použitému prutu ,já myslím že by to mohlo stačit.

                                      NErva - Profil | Pá 9.12.2011 21:54:10

                                      uzjejasno - Ahoj já z nikým žádný spor nemám ,nebo to tak necítím ,taky netvrdím že všechno umím znám a vím ,i když netvrdím že nic nevím ,ale něco málo jo a nejsem si vědom že bych to byl já.

                                        NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 21:53:32

                                        Šíma68 >> přesně jak píšeš, ta dálka je celkem fuk, ale jde o to, že jsou na házení vhodnější, než velký naviják, jak si sám poznal a píšeš.