Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NŠíma68 - Profil | Pá 9.12.2011 21:44:25

Jsem(doufám šťastný) majitel nových LCček medium a co se týče provedení tak je to moc fajnovej strojek.Ta velikost médium je podle mne tak akorát na takové to Labské chytání.Měl jsem Ultegry XSA 12000 ,super stroje ale tu velikost jsem nedokázal využít(nevyvážím).Zítra jedu testnout media tak snad budu spokojenej.To zda medium lítá dál nebo ne mě nějak netlačí,těch pár metrů na tu dálku stejně nepoznám,ale vlasec to motá nádherně!

    Nuzjejasno - Profil | Pá 9.12.2011 21:40:11

    Erva >> Tak nechci moc zasahovat do sporu, ale ty mi připomínáš jednoho co už na Mrku byl, bohužel si nemohu vzpomenout na nick, ten znal, věděl, uměl všechno a taky byl úplně všude, nic ve zlým, ale nebyl jsi to ty?

      NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 21:38:18

      Erva >> Ty mi to v půlce věty nebereš, ale v druhý to chceš vysvětlit...:-D vysvětlil jsem to o pár příspěvků níže kolegovi, takže si to můžeš přečíst.spíš mi ty vysvětli to sebevědomí, to mě zajímá. :-)a moc dobře vím, o čem všem je házení, jen pro informaci. :-)

        NErva - Profil | Pá 9.12.2011 21:28:41

        Rostid - Ale já ti neberu to že jsou média lepší na házení než Big ale stejně z bigem hodím dál než ty z médii ,tak mně vysvětli v čem jsou lepší ,klidně se můžem někde sejít a vyzkoušet to a jak jsem psal není to jen navijákem.

          NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 21:24:33

          Erva >> já se tady s tebou ale nebavím o tom, kdo dohodí dál, ale o tom, že media jsou lepší na házení než bigy a k tomuto účelu nejsou malinký, ale ideální. :-)

            NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 21:18:56

            špuntek >> taky mám takový pruty a jsme zase u toho tření, jde taky o to, v jakým rozmezí jsou ty další. pokud jsi házel s bigy a s medii ne, tak je jasný, že to nemůžeš vědět z praxe, ale věř, že to tak opravdu funguje :-)

              NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 21:15:53

              Erva >> tak to seš dobrej, když to víš takhle z voleje :-)

                NErva - Profil | Pá 9.12.2011 17:37:20

                Rostid - Souvisí to s tím tak že jsem měl na mysli že když ty budeš mít média a já BB LC tak s tím BBlc hodím dál než ty z médiem nic víc ,nehledej v tom zase nějaké háčky,jak jsem psal jen o navijácích nahazování není.

                  Nšpuntek - Profil | Pá 9.12.2011 17:21:25

                  Rostid >> podívej já ti možná i věřím, ale pokud si nehodím nevím ono i tá fyzika někdy až tak neplatí, to se na mne nezlob, mám pruty navaděcí očka 50 a spousta lidí tvrdí, že to není lepší a zase ta fyzika.

                    NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 17:18:20

                    špuntek >> naviják na házení je vhodnější lehčí, ale hlavně jde o průměr cívky, tím, že media mají průměr menší, vzniká menší tření na očku prutu - nához je o nečo delší. big a mediu jsou stejné navijáky, big vhodný pro vyvážku a medium pro odhoz, tak to prostě je

                      Nšpuntek - Profil | Pá 9.12.2011 17:12:20

                      Rostid >> pro tebe nesmysl pro mne dobrá volba, já si zas můžu myslet, že těch pár korun na víc je pro tebe duležité, ale furt nechápu proč je to nesmysl ti kamoši sou lepší rybáři jak já, jezdí do Madar,Italie,Francie a vúbec si jich vážím za to co umí a někteří sou proti mne mladoši-spokojeni, ale i překvapeni mile, že po dlouhé době dobrý stroj.

                        NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 17:10:32

                        Erva >> nevyvracel jsi mi to, ale taky si to nebyl schopen uznat. a navíc znovu tvrdíš, že pro účely nahazování bys volil raději big než medium. to je prostě blbost! jo a jak si můžeš být tak jistej, že bys hodil určitě dál než já?...mimochodem, netuším, jak to s tím souvisí :-)

                          NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 17:08:00

                          špuntek >> v pohodě, dělej jak uznáš za vhodné. garantuju ti, že házení s mediem bude ale lepší než s bigem, to je prostě fakt. :-)

                            NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 17:05:41

                            Erva >> právě jsi napsal další nesmysl! :-)

                              Nšpuntek - Profil | Pá 9.12.2011 17:05:36

                              já se nechci přít, ale nic na tom nevidím, mám 4 ks starých, ted sem vzal 2 nové a známi co si hodili byli úplně nadšeni, hody neskutečné, taky bych si media nevzal prostě u mne je big 1 a to nahazuji, ta váha je největší problém, ale tu chvilku to vydržím.

                                NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 17:03:39

                                špuntek >> já ale vůbec netvrdím, že by jste si neměli kupovat biga na nahazování. tvrdím, že to je nesmysl, ale lidi dělaj i jíny nesmysly :-) a to, že ti vyhovuje se ti klidně může zdát, ale medium je na házení lepší, vhodnější a technicky zpracovaný k těmto účelům :-) je to jako bych tvrdil, že jsem si koupil terénní automobil, jezdím jen po silnici a vyhovuje mi to :-)

                                  NErva - Profil | Pá 9.12.2011 16:59:33

                                  špuntek - Konečně to někdo normálně pochopil a podle mně to ani tak těžké nebylo . :-)))

                                    NErva - Profil | Pá 9.12.2011 16:58:20

                                    Rostid - Proč bych to nebyl schopen uznat ,vyvracel jsem ti snad že není v ideální velikosti pro účely které se tu vzpomenuly snad 100 x nenapsal jsem o tom ani čárku ,psal jsem to níže a nebudu se stále opakovat ,takhle kdybych si já mněl vybrat mezi těmato 2 velikostmi pro účeli nahazování ,tak si vemu BB LC a věř že to s nima hodím dál než ty a nejsem žadný mistr v hodech ,pro média hraje velké + váha nic víc ,a kdo neumí házet, tak nehodí ani se sebelepším navijákem na hody a jen o navijácích to není ,ale to snad víš.

                                      Nšpuntek - Profil | Pá 9.12.2011 16:55:45

                                      moc dobře nerozumím oč se přete pro někoho malé, pro jiného dobré. Já si koupil big a to většinou nahazuji, ale mi to vyhovuje, Erva píše svůj dojem já to pochopil, at si každý koupí na co má a co mu vyhovuje!!!!!!!

                                        NRostid - Profil | Pá 9.12.2011 16:46:25

                                        Hermis_s >> taky jsem si už všimnul :-)