Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NLidl - Profil | Čt 8.12.2011 16:02:05

anakonda >> Vůle na klice ale ještě není vada u navijáku - nebo já to aspoň tak neberu;). Z mého pohledu to nelze hodnotit, když to vylezlo na jaře na trh.

    NDulf - Profil | Čt 8.12.2011 12:23:39

    dasty carp >> točil,točil.Chod hladký,vyvážený.Brzda jemná,bait taky.Bez vaklů.Ale zase jsem měl ten pocit.

      NBisoň - Profil | Čt 8.12.2011 12:22:27

      Strouhal001 - >> Jednoznačně lepší chod mají nové. Nikdo ale nevíme, jak se budou chovat po 3 letech. Jak se chovají staré víme všichni. Takže si povíme za 3 roky. Každopádně jsou ty nové modernější a pro mne osobně i hezčí. Jak říká Poušťák, ať si každý koupí jaké chce a neudělá chybu.

        Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 12:06:53

        Dulf >> Hele,nic neodsuzuji,jelikož jsem měl dvakrát staré LC,tak jen říkám svůj názor,a pokud jsi točil s novými musíš ten rozdíl zákonitě poznat,Tot vše..

          NDulf - Profil | Čt 8.12.2011 12:03:31

          dasty carp >> hele,nový LC tu nikdo neodsuzuje,jenom bych se zatím krotil v tich superlativech a povyšování nad starý.

            NDulf - Profil | Čt 8.12.2011 11:59:54

            zaplosak >> jediný starý ultegry sou 10,12,14000 xt.Japan,ale to není podstatné.Zbytek nový.

              Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:56:09

              Poušťák >> No spíš jde oto jaké si dají požadavky a jakou mají výstupní kontrolu atd,...LC máš vlastně pravdu byly z Malajsie jsem si to spletl s Techniem,,V Malajsii se dělali volnoběžky.Ale nejde to to srovnávat co bylo dříve a co dnes,,Dříve tady toho moc nebylo a proto byl člověk spokojen s tím co měl být takový výběr jako je dnes dříve vše by bylo jiné)

                NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 11:49:06

                dasty carp >> LC bylo odjakživa vyráběný v Malajsii,já měl ty první.

                  NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 11:47:58

                  dasty carp >> Dastíku,ono taky hodně záleží z čeho je udělanej vnitřek a jak to bude chodit po stahování těžkejch olov,ryb atd.Já když dostal za komančů rifle,kecky a věci ze západu,tak byly o 500% kvalitnější než dnes a vydrželi ohodně déle než ty,co dnes sešijí pod stejnou značkou žlutí dělníci.

                    Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:44:13

                    zaplosak >> Starým i já tím myslím rok 1999..)Kdy to bylo origo Japan a dál nevím)))Pak u LC byly jiné cívky a jiné pérka v cívkách které občas odcházelo a nešel cvrček..)))

                      Nalda2211 - Profil | Čt 8.12.2011 11:43:47

                      anakonda >> presne s tim jak se nekdo k vercajku chova musim plne souhlasit

                        Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:42:09

                        Poušťák >> Přesně,ale neudělali chybu spíše se poučili ze starých či věděli co vylepšit,co se týče brzdy chodu atd,,super,,jen ten vzhled Okumy nic moc)))

                          Nzaplosak - Profil | Čt 8.12.2011 11:40:43

                          Dulf >> starý - nový, mám xsb 5500 dvě sezony tak nevim čemu říkáte nový, je ale fakt že kromě perka v cívce šlapou jak maj, a to su vody když to de často...

                            NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 11:38:51

                            dasty carp >> povíme si po 5 letech,jak jsou na tom a nemá cenu je ted vynášet do nebes,nebo pomlouvat.Čas teprve ukáže,kde súdruzi z východu udělali chyby.

                              NDulf - Profil | Čt 8.12.2011 11:37:03

                              ohledně těch Ulteger XT máte pravdu,jel jsem na ní 6 sezon,potom LC.Letošní sezonu jsem občas používal Ultegry 5500 xtb, ale neměl jsem z nich dobrej pocit. Pravda je ,že žádnej problém nenastal,ale to zatížení jako starým jsem jim nedával.Kolega má nový a hned je chtěl se mnou vyměnit za ty starý XT.Ať si každej koupí co chce.

                                Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:35:54

                                Poušťák >> Ano ale s novými jsem si točil u vody vícekrát má je kamarád a je to nebe a dudy))))

                                  Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 11:33:45

                                  dasty carp >> Máš Recht.

                                    NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 11:25:07

                                    dasty carp >> Vždyt máš Daiwu ty kecale a né nové LC..o))))))))))))))))))))))))))

                                      Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:19:37

                                      Ondřej Macků-Maca se vrací - 8.12.2011 11:15:37 >> Ale hovno,,spíše ti otevřu oči já kámo)))

                                        NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 11:15:37

                                        dasty carp >> ničemu nerozumíš, příští týden ti to vysvětlím :-)