Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Ndasty carp - Profil | Čt 8.12.2011 11:10:42

Myslím že toto nemá cenu ani řešit spíše mi to příjde k smíchu))),Prostě nové LC jedou o sto procent lépe jak na prázdno tak i při zatížení a nemluvím o vůli na klice))
Jsou lidé kterým nevadí že mají vůli na klice,že při zatížení točí jak wocasové a vše skřípe,,ale budou tvrdit že je to nej.Že je to ještě origo Japonec)))))Ale to mě osobně by to vadilo a sralo,,dobrej příklad uvedl i Anaconda s těmi auty.Bud jsou lidi s tím starým spokojení a nevadí jim to nebo na to nemají a budou tvrdit co tvrdí stále dokola.Já měl Technia XT10000,před čtyřmi roky origo Japonec))Když jsem si je objednával říkal jsem si Japonec hm,,A ono hovno,došli mi čtyři kusy a dva byli v čudu jeden při zatížení rachtal a druhej byl vyhnutej v nožičce která jde do sedla,tak také žádná hitparáda)))Hold se klucí šikmooký někde nacucali a takto to dopadlo,,))))))))

    NKok - Profil | Čt 8.12.2011 11:06:34

    mám starý XT ultegry a šlapou 13 let, letos jsem přikoupil nový CI4 a dal jim kouř při stahování těžkejch olov při daleké vyvážce a zatím dobrý, žádné opotřebení, ale krátká doba, jedině čas ukáže co umí mašinka z tajvanu:), jinak při porovnání má tišší chod, menší vibrace v rotoru a menší vůle na kličce oproti starému XT, tak uvidíme zda si tuto kondici udrží po léta jako tomu bylo u staré XTéčkové

      NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 11:04:55

      anakonda >> No já právě s věcma zacházím jak prase a i přesto ty starý ultegry spolehlivě fungujou. Naproti tomu jsem viděl nový ultegry člověka, co s věcma zachází velice dobře po dvou sezonách v naprosto strašným stavu. Ono to možná na první pohled vypadá, že jsou lepší, protože mají lepší chod a nemají vůle, ale spolehlivost toho navijáku je skoro nulová (musíš s těma věcma chodit na ryby, doma ve skříni se jim samozřejmě nic nestane)

        Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 11:00:40

        Ondřej Macků-Maca se vrací - 8.12.2011 10:46:05 >> Znám lidi,kteří jezdí 15 let ve favoritu a chválí si.To ale neznamená,že Nová Oktávie je horší než Favorit jen proto,že někomu funguje starý typ.Kdybychom to brali takto tak většina kaprařů chytá na staré Tapy a Roeny,protože ty fungovali také dobře a já mám ten starý Tap a Rex také ještě dne funkční.Otázkou je také jak kdo s tím zachází.Nikdy jsem neměl problém s navijákem.Když ale vidím rybáře,jak položí navi do písku na zem a jak je převáží,tak se ani nedivím,že ty navijáky to nevydrží.Tak je to se starou televizí,radiem,pračkou a jinými věcmi.

          NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 10:59:50

          Poušťák >> tak to je jasný :-)

            NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 10:50:46

            Ondřej Macků-Maca se vrací - 8.12.2011 10:49:55 >> nejsem debil...o))))))))))

              NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 10:49:55

              Poušťák >> to byl dobrej počin...:-)

                NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 10:47:22

                Ondřej Macků-Maca se vrací - 8.12.2011 10:46:05 >> já je raději nadělil po sezóně,aby se nerozpadly..o))

                  NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 10:46:05

                  anakonda >> No já jen, že moje starý XT ultegry šlapou 10let bez problému a vím o spoustě lidí, kterým se nový modely Ulteger rozjebaly po dvou sezonách, takže k tý kvalitě asi tak...Jestli mám vůli na kličce nebo ne je mi naprosto jedno.

                    Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 10:42:28

                    Ondřej Macků-Maca se vrací - 8.12.2011 10:19:22 >> Přesně tak.Nové Ultegry jsou lepší než staré.Kluci co pořád blbnete s tím jestli to bylo vyrobeno v Japonsku nebo někde jinde.to je kravina.Součástky dělají automaty a je úplně jedno,jestli to skládá dělník v Malaisii pod dohledem Japonce nebo jestli to dělají v Japonsku.

                      NPoušťák - Profil | Čt 8.12.2011 10:39:46

                      Já pořád nechápu co tady řešíte.Kdo chce nový at si koupí nový a hotovo,ten kdo věří starým LC,tak at zůstane u nich a nemění.Můj dobrý kámoš a vynikající kaprař je vlastní 12 let a dodnes šlapou pořád stejně i s vůlí na kličce,a to chodí na ryby hodně a převážně chytá na Labi,kde se používají olova 170-250g.

                        Nzaplosak - Profil | Čt 8.12.2011 10:23:33

                        No ták kluci nechte ho, no kupil si nové navi tak je z nich rád, taky bych byl - i když ne tak moc...
                        Ps. teď jsem koupil kamošovi na aukru dva jeté sceptery fx bratru za 2100kč., jsou jak nové - tomu zas já říkám skvělej kup...

                          NOndřej Macků-Maca se vrací - Profil | Čt 8.12.2011 10:19:22

                          anakonda >> chceš říct, že nový ultegry jsou lepší než starý poctivý japonský XT? Ale jdi, to nemůžeš myslet vážně...:-)

                            NSla - Profil | Čt 8.12.2011 10:18:38

                            anakonda >> 100 krát opakovaná lež se stává pravdou. s takovou za chvilku budu ty nove LC opravdu kvalitni :)))

                              Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 10:13:39

                              zaplosak >> Plně s Tebou souhlasím.Ultegra je špičkový naviják a zvláště pak ty poslední typy.Myslím,že v tomto případě sladilo Shimano prvky ze starého LC a právě z Ultegry.Např klička a preciznost provedení převodů mi připomíná novou Ultegru.

                                Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 10:09:58

                                Lidl >> Povím Ti jak to mohu říci.Když vemu starý LC do ruky,podržím pevně rotor a zamelu kličkou tak klička lítá 1cm dopředu a 1 cm dozadu.když s ním zatočím tak lítá v ruce jako ždímačka.Když toto samé udělám s novým LC, klička se ani nehne a při zatočení kličkou má naviják úplně tichý chod bez házení a vibrací.To jsou známky kvality,které se nevyskytují zdaleka u většiny těch nejdražších navijáků.Ten naviják jde tak volně,že když ho vezmeš za nožičku a zhoupneš ho tak se klička sama roztočí a navíjení se dá do pohybu.To jsou známky kvality.A jestli se na nich něco podělá,tak je na to 2 roky záruka a po 2 letech se nedá nic dělat než navštívit servis.

                                  Nzaplosak - Profil | Čt 8.12.2011 10:05:32

                                  anakonda >>Kdybych neměl ultegry 5500xsb určitě bych do nového lc - media šel, moc se mi líbí, jenže ultegry nemaj chybku... Takže vlastně mám smůlu i štěstí... :-)

                                    Nanakonda - Profil | Čt 8.12.2011 9:55:35

                                    kritik >> No jo Láďo,jenže na nových LC se klička ani nehne.Totální luxus.

                                      NLidl - Profil | Čt 8.12.2011 8:34:17

                                      anakonda >> no právě, jak dlouho... jak pak můžeš tvrdit, že je to uplně něco jiného. Za 3 roky se ti vysypou a jak pak budeš mluvit:)? OD Daiwy ti nemůžu jmenovat nic, protože jsem tyto navijáky nikdy nevlastnil, ale nižší řady navijáků od Shimana jako např. Alivia, žádný hitparády nejsou. Ono Shimano taky není bezchybný, avšak u starých LC žádnou chybu nevydím a nejsem sám, tak nevím v čem je zakopanej pes:))

                                        Nkritik - Profil | St 7.12.2011 23:00:23

                                        anakonda >> Měl jsem doma staré LC. Jednoho dne jsem to už nevydržel, řekl jsem si "Kuawa svatý Petře,ta klika se už kvedlá nějak moc" a prodal jsem je.
                                        Na Aero XTB se mi už nekvedlá.......:-D D