- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
šmudla - Profil | Út 20.9.2011 16:13:38
Se štikou není vůbec nikde problém zatočit, rád bych si taky nějakou uloupnul z deputátního přídělu ale letos sem natrefil jen na ten dorost(43-cca 47cm), jedinou větší mírovou jsem na druhý pokus zdolal(asi ji přihodili zároveň s kaprama a 10 minut práce s woblerem a šla do vezírku).
afjee - Profil | Út 20.9.2011 16:11:55
Venca888 - Profil | Út 20.9.2011 16:07:19
nofish - Profil | Út 20.9.2011 16:04:44
Dulf - Profil | Út 20.9.2011 16:03:56
boyscout - Profil | Út 20.9.2011 16:03:16
Pedro1 - Profil | Út 20.9.2011 16:02:47
Pedro1 - Profil | Út 20.9.2011 16:00:53
Ale jo to dobrý,můžu hejbat rukama i nohama.
šmudla - Profil | Út 20.9.2011 15:59:57
Hold budu muset na to pamatovat a až půjdu říjen listopad na Bystřičku na tlouštíky tak nezapomenout lanko (hltounky štíhlátka dovedou nacucnout woblera festovně hluboko).
Jarda Š. - Profil | Út 20.9.2011 15:59:15
Jarda Š. - Profil | Út 20.9.2011 15:54:04
Pedro1 - Profil | Út 20.9.2011 15:43:34
Tohle myslíš vážně???:
"Ono je nutné vyhovět všem a nebo většině a ta většina prostě chce ty kapry.
Hospodář je tam pro ty chlapy a musí dělat to, co chce většina"
Nasrat většině,přesně kvůli takovým to ve vodě vypadá tak,jak to vypadá.
CarpHouser - Profil | Út 20.9.2011 15:37:33
nofish - Profil | Út 20.9.2011 15:25:26
Je to prostě o hospodaření, a jasně že máš pravdu, že v době kdy se vysazují velcí kapři tak ona po nich už nejde. Ale třeba pozor, má fakt ráda amura, je pro ni v létě i relativně snadno ulovitelný. Chce to myslet, největší škody stejně páchá člověk.......
LudaT - Profil | Út 20.9.2011 15:24:49
Sorry, ale štika není prase. Pokud bude štik víc než je schopno se uživit tak se požerou mezi sebou a vše se zase "ustálí", navíc bavíme se v teoretické rovině, protože pochybuju že v ČR je revír na kterým by byla štika problém. Sám nejsi schopen jmenovat jedinný.
To že je někde víc sumce než je pro revír zdrávo je vinou hospodáře z cela jasnýho důvodu, když tam nepatří nebo je ho tam dost, tak ho dále nevysazovat a oni ho rybáři sami časem zregulují, těch co velký ryby pouští není zdaleka tolik kolik by se mohlo při pročítání MRKu zdát, na MRKu pouští každej :-). To že dravci žerou ryby je asi tak jedinej problém z pohledu rybáře, ale žrali je ještě předtím než se do toho začal človek montovat a tvořit monokulturu kapra.
Ale co se mi líbí je tahle tvoje věta kterou zřejmě považuješ za nejaký argument "Se štikou je problém vždy, když doroste nad 70-80 cm což je obecný, dále nedokazovaný fakt, vyplývající z rybářské praxe podepřené teorií" hlavně ta část o obecným dále nedokazovaným faktem. to je terminus technikus na kterej se opravdu nedá nijak reagovat, to si můžu za větu hodit taky a považovat to za potvrzení svých slov. Vědci zahazovat diplomy nemusí, ale ještě jsem od tebe neviděl žádný odkaz na nějakého vědce nebo jeho práci co by potvrzovala tvoje teze, rád se dozvím něco novýho a tvrdil si že mám číst, tak mě prosím naveď.
Pokud je hospodář bezmocný tak je asi něco na svazovým hospodaření špatně, to ale ty slyšet nechceš.
Já nejsem proti aby hospodář mohl na určitém revíru vyhlásit zákaz pouštění velkých sumců pokud je to potřeba, ale hlavně ne proboha plošně.
Mimochodem připadáš mi jako myslivec co s klidným svědomím střelí orla jen proto že loví stejnou zvěř jako on....Snad má každý zvíře svoje místo v přírodě a jak jsem psal na začátku musí být nějaká přirozená věková pyramida.
Na závěr, ty chceš po všech argumenty ale sám si žádný nepředložil, svoje myšlenky považuješ za obecný fakt.
Podle tvých teorií by v špatně přístupných jezerech např. ve švédsku žily jen obrovský štiky, protože bez regulace štiky člověkem vznikne dle tebe problém.....
To o vytrávení jezer Kanaďany ... no raději to nechme plavat.
Když už jsem ti odpověděl tak prosím taky o odpovědi, čí je vina že je sumec tam kde nemá dle tebe být? A kde je konkrétně revír kde je problém s velkou štikou, stačí 1 v celé ČR? Díky
Venca888 - Profil | Út 20.9.2011 15:20:29
Jenomže dneska se prakticky už nasazujou pouze kapři takový velikosti, který běžná štika žrát nebude.
Ale znovu opakuju - pokud si někdo stěžuje s tim, že je v nějakym revíru (svazovym) málo "plevelnejch" rybek a naopak příliš mnoho dravců (krom sumce), nechť napíše číslo a bude do měsíce klid. A já tvrdim, že takovej revír u nás neexistuje.
nofish - Profil | Út 20.9.2011 15:10:53
edit: jen si dovolím. Člověče právě že plůdek a slabá násada by se měly vysazovat také. Bylo by to o něčem jiném, ne jako teď prát do vody ryby k vychytání. Spočítej si kolik koupíš za milion kusů ryb pokud budeš kupovat velkou rybu za 50 nebo "namíchané" vše řekněme za 75. Tomu se říká hospodaření.............. :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
Brněnské jádro364683
Fóry59881
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Pokec - Vranovská přehrada15072
Udírny a uzení51146
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Morava 10 a Morava 10A8266
Perly MRKu ...!1171
Koi a zahradní jezírka6733
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22061
Kde to žije - všechna témata
10:22Lov pod jezem v letních vedrech? 39
9:27Rybářský kniho - koutek 144
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










