- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Butchi - Profil | Čt 22.9.2011 7:55:20
Nejeden z nich by zešedivěl.
Řekl bych, že si je vycucal z prstu.
Pořádnej marketing musí být.
LudaT - Profil | Čt 22.9.2011 7:48:20
vydra Lucky - Profil | Čt 22.9.2011 7:46:12
Butchi - Profil | Čt 22.9.2011 7:36:35
Negativní reklama je taky reklama.
CarpHouser - Profil | Čt 22.9.2011 7:32:57
Carcas - Profil | Čt 22.9.2011 6:56:58
V EU se sportovnímu rybolovu věnují asi 3% populace a tedy v ČR je registrovaných 275.000 rybářů ve dvou svazech + asi 50.000 rybářů nečlenů svazů rybařících na pouze privátních vodách.
- počet kaprařů je asi 300.000
- z tohoto počtu asi 30% nepoužívá krmítko vůbec a nebo krmítko jiné konstrukce
- váha jedné zátěže v krmítku je dle zkušeností a dlouhodobého sledování v průměru asi 20 gramů, rybář v průměru ročně utrhá asi 25 ks krmítek a tedy každý asi 0,5 kg
- 210.000 rybářů ročně „obohatí“ ž.p. o 105 tun olova jen v krmítkách což je alarmující!
- v celém oboru sport. rybářství 325.000 rybářů spotřebuje asi 1.000 tun olova v podobě všech typů zátěží, nejen tedy zátěží krmítkových
- velmi podstatná část zátěží je nahraditelná železnou ekozátěží BOWDEN®
- i ostatní typy krmítek lze opatřit jinou než olověnou zátěží (mám připraveno)
- i ostatní olověné zátěže lze nahradit jiným materiálem (mám připraveno)
Dobrý den pane Krška po přečtení vašich stránek z nich mám pocit že na životní prostředí a přírodu z vysoka kašlete a chcete pokud možno co nejvíc vydělat na prodeji krmítek Bowden až nám všem olovo zakáže EU.
Dávno, především díky tlakům ochránců zvířat, běží v Evropě dost podivná pokrytecká kampaň popírající samu přirozenou podstatu lidské vášně lovit. Jde o kampaň "chyť a pusť", kdy má rybář legálně chycenou rybu pustit a pokoušet se ulovit jinou a tak stále dokola. Přitom jde o hnusné pokrytectví. Je vědecky prokázáno, že dlouhé zdolávání ryby na udici rybu neskutečně vyčerpá a ryba pak, i když dostane svobodu, v jistém % případů stejně uhyne na šok, je odřená nevhodnou manipulací, tím je její pokožka otevřená pro různé infekce atd.
K otázce - Tady jsem přidal část vašeho článku možná se poraněné ryby pro velké sumce a štiky berou při CHaP lovu ne?
Nevím o jediném revíru kde by byl problém se štikou jakkoliv velkou.
Před pár lety byla štikou slušně zarybněná Slezská Harta a stačilo pár nájezdů rybářských partiček a je po štikách.
Se sumcem je určitě větší problém jelikož na jeho chycení je potřeba silnější vybavení a na revírech do 10 ha by se neměl vůbec vysazovat.Na větším revíru už budou určitě alespon 2 partičky CHaP kaprařu kteří jak sám píšete rybu neskutečně vyčerpají a ona pak uhyne na šok.
Poslední věc mám k těm srkačkám které nabízíte možná i vy sám tímto pomáháte k poškození ryb a jejich následnému uhynutí.
kexpal - Profil | Čt 22.9.2011 3:05:25
A aby som odpovedal aj na otázku, na malom rybníku je podľa môjho názoru veľká šťuka a sumec všeobecne škodnou. Problém je v tom, že keď sa rybár začne špecializovať na kaprárinu alebo na prívlač, alebo rybyčkárenie, príde mu "osud" rýb, ktoré nie su v jeho záujmovej sfére proste ukradnutý (dedko kaprár nadáva na sumce, že žerú kapre, sumčiarom sú kapre ukradnuté...). Narážam napríklad na koľkokrát choré resp. chorobné osočovanie kapra a kaprárov hlavne muškármi a vláčkarmi (samozrejme nie ak ide o priateľské podpichovanie, tam to je na mieste:-)).
Venca888 - Profil | St 21.9.2011 23:58:45
Venca888 - Profil | St 21.9.2011 23:49:32
BOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 23:39:25
No a jak zní konečná verze je po celé čtyři roky zveřejněno na mém webu.
Na mém webu se lze dočíst i třeba to, že jsem podal přihlášku do takové prestižní soutěže a na konci té přihlášky je na Business Leaders Forum kontakt, kde si lze vše ověřit, třeba to, že tuto práci nezpochybnila komise, které předsedal B. Moldan a kromě dalších významných osobností v té komisi seděla tehdejší náměstkyně ministra žp ing. Ruth Bísková.
KAKR, TU PRESTIŽNÍ SOUTĚŽ, TU NEZKOUSNEŠ, JÁ V NÍ DOSTAL CENU ZVLÁŠTNÍHO ZŘETELE!!
Usměj se a nezáviď!!!!
Ale třeba jsi lepší odborník než výše jmenovaní, oba to dotáhli na ministry, kam ty?
kakr - Profil | St 21.9.2011 18:35:45
........................................................................................................................
TK - ® [Poslat soukromou zprávu.] Út 24.4.2007 19:03:01
Jen takové zamyšlení, čísla berte orientačně a možná nadsazeně.
400.000 (V ČR prý loví cca 400.000 rybářů.)
100 (Kdyby každý udělal 100 vycházek za rok)
100 (Kdyby každý 1x za vycházku utrhl olůvko)
100 (Kdyby každé utržené olůvko mělo 100 gramů)
Kolik nám vyjde ?
4.000.000.000 (Čtyři miliardy gramů olova ležící ve vodách ČR)
=
4.000.000 (Čtyři miliony kilogramů olova ležící ve vodách ČR)
=
2760 ( Váha přibližně necelých třech tisíc osobních automobilů)
No... jak na to tak koukám, už včera bylo na zákaz pozdě.
...........................................................................................................................
Od té doby uplynuly 4 roky, tak se divím, že z nás nejsou olovňáci....
Klavir - Profil | St 21.9.2011 18:29:11
A jen tak na okraj má někdo vůbec ponětí kolik bílé ryby plave v revíru, a kterou se Ti dravci živí (ano sem tam sezobnou i nějakou "ušlechtilou", ale jen takovou která nezdrhne...?
Tato debata je po přečtení taková nějaká nějaká nějaká nijaká.....
Měli by se zamyslet hospodáři. Nemyslíte?
Dávejte návrhy na Vaše svazy kam, co a kolik čeho nasadit. Určitě máte jakožto členové se na chůzi vyjádřit.
Salmo1 - Profil | St 21.9.2011 18:14:19
Otázka je slušně uhozená a nějaké RATIO bych v ní nehledal.
jindraŠ - Profil | St 21.9.2011 15:22:47
Stanďour - Profil | St 21.9.2011 15:15:06
Constantine - Profil | St 21.9.2011 14:40:24
nofish - Profil | St 21.9.2011 14:38:09
sneakhead - Profil | St 21.9.2011 14:35:36
Constantine - Profil | St 21.9.2011 14:35:28
Čtenáři této diskuse také sledují
Brněnské jádro364683
Fóry59871
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Pokec - Vranovská přehrada15072
Udírny a uzení51142
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Morava 10 a Morava 10A8266
Perly MRKu ...!1171
Koi a zahradní jezírka6733
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










