- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Trdlik - Profil | Čt 22.9.2011 14:04:15
meteor - Profil | Čt 22.9.2011 13:49:13
Proto je IMHO vhodné ji nepoužívat anebo používat, ale trošku bezpečněji:
http://www.mrk.cz/montaze.php?menuid=19
Výrobci srkaček (dokonce i "Bowden" :-)) na to IMHO jebou, neb s "bezpečnou" srkačkou je víc práce...
Triffid - Profil | Čt 22.9.2011 13:44:04
Pedro1 - Profil | Čt 22.9.2011 13:26:43
Prostě bláboly.
meteor - Profil | Čt 22.9.2011 13:07:59
http://www.rybarskakrmitka.cz/produkty.php
Trdlik - Profil | Čt 22.9.2011 13:01:57
zeppelin - Profil | Čt 22.9.2011 12:14:19
nofish - Profil | Čt 22.9.2011 11:20:14
karlos2 - Profil | Čt 22.9.2011 11:08:16
Proč o tom píšu. Zadání otázky zda pouštět sumce nad 20kg mě k tomu dovedlo. Revír kde je povolen lov celých 24 hod.( Nechranická přehrada) s oddůvodněním přemnoženého sumce.Lovci takto velkého sumce pouští a svaz rok co rok sype nový sumce do revíru.Nevím jestli to je pouze zaštítění možnosti lovit 24 hod. určitý(oba víme jaký) druh,nebo hloupost těch kteří takto konají.
Je to jakýsi opatření proti opatření.Nebo to je tak geniální nápad že na to moje kebule nestačí.
nofish - Profil | Čt 22.9.2011 10:19:30
LudaT - Profil | Čt 22.9.2011 10:14:16
nofish - Profil | Čt 22.9.2011 10:11:33
Pro pomalejší a přitom odbornější vyjádření: "Používat návazec silnější ( nosnost) než kmen je totální kravina........"
Pedro1 - Profil | Čt 22.9.2011 9:58:50
Omluva za takhle dojebané slovo.
nofish - Profil | Čt 22.9.2011 9:45:56
btw: krmítko na dravce bez nápisu rapala by bylo neprodejné......
Pedro1 - Profil | Čt 22.9.2011 9:43:02
Hodně větších dravců v revíru = pár sežraných násaďáků = menší zájem kaprolovců lovit kapř (když jich tam moc není) = méně prodaných krmítek,jelikož Ti kapř lovci začnou lovit ty dravce a krmítka nepotřebují.Kdyby byli všude jen kapř,tak by všichni kupovali krmítka aby si toho násaďáka odnesli a to by byl teprve ten správný bussines.
Nestálo by za úvahu vymyslet taky krmítko na dravce,aby šel obchod dobře i s dravcolovci a nemusel by jsi tady vymíšlet p.čoviny?
nofish - Profil | Čt 22.9.2011 8:54:22
Hájení pokud nebude už napořád nic nezachrání.........Zvedne se populace dravců, jakmile budou mít míru stane se to co se stalo po otevčení Harty před pár lety. Vyhlášený revír na dravce, jezdila tam celá republika, teď je to jako kařdý jiný revír, občas můžeš vláčet i půl dne abys vůbec ulovil rybu (ne velkou).
kakr - Profil | Čt 22.9.2011 8:03:21
Je kouzelné dočíst se, že to co jsi napsal a já doslova zkopíroval je lež.
Otázkou zůstává, kdo lže, ten kdo blábol napsal, nebo ten kdo jej okopíroval. Nechávám rozhodnutí na respondentech MRKu.
Profesionální "odhad" 1 000 tun olovo/rok/voda je hoden pozornosti doc. Chocholouška...........
Už se vůbec nedivím, že ekoteroristé za pomoci čísel dodávaných "odborníky" Tvého ražení si v našem státě dělají co chtějí.
Jo ,nikde nesoutěžím, ministr nejsem a nebudu a nijak mně to nevadí.
Jak jde krmítkový byznys??
Čtenáři této diskuse také sledují
Brněnské jádro364683
Fóry59872
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Pokec - Vranovská přehrada15072
Udírny a uzení51143
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Morava 10 a Morava 10A8266
Perly MRKu ...!1171
Koi a zahradní jezírka6733
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 20.7 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Chuchle (Vltava) | 17.4 °C | 45 cm | 50.9 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










