- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
nofish - Profil | St 21.9.2011 13:27:05
nofish - Profil | St 21.9.2011 13:25:00
Constantine - Profil | St 21.9.2011 13:24:08
btw.Tvé čísla jsou zkreslená a doporučiji další samostudium.
hraji - Profil | St 21.9.2011 13:13:04
nofish - Profil | St 21.9.2011 13:08:19
Constantine - Profil | St 21.9.2011 13:08:01
sneakhead - Profil | St 21.9.2011 13:04:09
hraji - Profil | St 21.9.2011 13:00:58
Hospodář na revíru vůbec nemusí být členem MO ani výboru MO.
Ve výkonu své funkce je vázán zákonem, vyhláškou a zarybňovacím plánem, nikoliv pokyny výboru. Spolupráce je ale více než žádoucí.
Zákon mu umožňuje vysadit ryby i tržní velikosti, ne že ne.
nofish - Profil | St 21.9.2011 12:31:20
Zaujala mě věta " Ne, díky amatérům ve svazu a MO je v ČR rybaření pro všechny a ne jen pro vyvolené (bohaté). (pozor, volím pravici)"- opravdu si myslíš, že kdyby alespoň funkci hospodářů, vykonávali opravdu zkušení lidé, kteří by se nedali ovlivňovat členskou základnou, že by to nebylo lepší? Ano povolenka by musela stát třeba trochu více, aby bylo na platy. Ale nikdo mi nevymluví, že by se pak děly "psí kusy" jako vysazování mírových ryb aby si lid zachytal a měl co nosit domů, vysazování nevhodných druhů vzhledem k povaze revíru a podobně? Přece jenom práci ekonoma nedělá "po šichtě" horník, nemá-li na to patřičné znalosti, auto si opravíš sám, ale taky toho můžeš víc zničit než opravit atd......
Jinak samozřejmě souhlasím, že lidi nadávající na scenu povolenek a omezení vyplývající z RŘ si ani do huby nevidí, protože si pořád neuvědomují, jaké mají štěstí že tu svaz je. Funguje, asi blbě, ale funguje.
vydra Lucky - Profil | St 21.9.2011 11:14:03
TomK78 - Profil | St 21.9.2011 11:04:11
LudaT - Profil | St 21.9.2011 11:02:57
BOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 10:57:38
Šlo mi o to, jestli si pouštěči uvědomují škody, které tím MOŽNÁ napáchají. Mě to připadá jako nerozumné, tedy pouštět přerostlé dravce. A jestli to někomu přijde jako rozumné, ptám se proč si myslí, že to rozumné je. Jediné co na můj dotaz odpovídáte jsou vaše pocity a názory nepodepřené ničím.
Aleš Vavřina tu jasně říká to samé co já, dle profilu je to dokonce profesionál, ale do něj se nenavážíš ty ani ostatní. Zvláštní.
A paralela důchodce a virus, žasnu co z tebe padá. Já dávám na rovinu škůdce vedle škůdce a ty dáváš jako ten mladík do stejné roviny se škůdci důchodce. Ale já jsem ten neslušný. Potelsk!!
Sintrix - Profil | St 21.9.2011 9:57:18
Pokud si kdokoli chce ponechat řádně ulovenou rybu v souladu s ŘR je vše v pořádku. Pokud ji chce pustit je to jeho věc. Já osobně bych metrovku vzal. Dravce chytám zcela vyjímečně a byl by to pro mě životní úspěch. U sumce bych již zvažoval. (Mimochodem sumce jsem ještě v životě nechytil.(
Protože tak velkou rybu by má rodina nezkonzumovala. V žádném případě bych ji ale neprodal do soukromého revíru.
Sysel70 - Profil | St 21.9.2011 9:49:39
Venca888 - Profil | St 21.9.2011 9:43:11
Čtenáři této diskuse také sledují
Brněnské jádro364683
Fóry59871
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Pokec - Vranovská přehrada15072
Udírny a uzení51142
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Morava 10 a Morava 10A8266
Perly MRKu ...!1171
Koi a zahradní jezírka6733
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










