- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
mascha - Profil | St 21.9.2011 9:31:06
K tomu angličanovi - moje zkušenost je zase jiná, znám angličana, který se velmi divil, jak jsme si zprznili parmové vody. A to, že se dá za pár šlupekl chytat kdekoli, je samozřejmě super. Pro rybáře. Ale rybáři, kteří to myslí s rybou vážně, by měli upřednostnit svoje potřeby a chutě před potřebami vody a ryb. Říká se tomu udržitelný rozvoj. Bohužel stávající systém je neudržitelný a rozhodně nic nerozvíjející. Vody jsou cpány nepůvodní rybou, jsou stavebně regulovány, rybáři jsou ve vztahu k ostatním členů systému bezzubí (myslím tím "ekology", "odborníky" na protipovodnové stavby, betonovou lobby atd atd.) a proč? Jen proto, aby si udrželi ještě aspoň chvilku toho svýho pitomýho kapra. Chce to vidět dál než za první roh...
Venca888 - Profil | St 21.9.2011 9:30:32
Venca888 - Profil | St 21.9.2011 9:27:55
Štika má oproti sumcovi dvě velký výhody - za prvé má "samoregulační schopnost" početnosti svýho vlastního druhu a za druhý se dá (na rozdíl od sumce) relativně snadno chytit na běžnej verk. Takže o nějakym nezdravym přemnožení štiky na svazovym revíru nemůže bejt ani řeč.
Butchi - Profil | St 21.9.2011 8:45:11
Jasny.
Musíme pochopit stav argumentační nouze, který nutí k používání podobných prostředků.
LudaT - Profil | St 21.9.2011 8:36:31
Butchi - Profil | St 21.9.2011 8:28:06
Sem včera zkoušel házet hrách na stěnu.
Došel jsem o překvapivému závěru - odrážel se zpět.
Před sametem by ti za to dál uranovy doly.
Nemá to smysl.
LudaT - Profil | St 21.9.2011 8:17:18
Nedodal si sám jediný argument, neustále se oháníš nějakým vzděláním a svoje názory bereš jako fakta. Absolutně nechápu proč je tu tahle diskuze, když už od začátku "víš" že máš pravdu a že je to obecný fakt podpořený vědci...(dosud nevíme jakými vědci a o co opíráš svoje tvrzení, teda kromě wikipedie :-)).
Měl si to dát do oznámení a nemuseli jsme si tu otloukat prsty o klávesnici.
Vapiho napadneš za srovnání důchodců a ryb a sám používáš přirovnání predátorů k TBC a HIV....
Pokud ti vadí opačný názor tak proč proboha zakládáš diskuze?
Ani nemusíš reagovat, protože diskuze s tebou ztrácí smysl, do doby než z oponentů přestaneš dělat blbce a nebudeš svůj názor považovat za fakt a argument.
CarpHouser - Profil | St 21.9.2011 7:50:37
aleš vavřina - Profil | St 21.9.2011 7:41:27
CarpHouser - Profil | St 21.9.2011 6:41:15
aleš vavřina - Profil | St 21.9.2011 6:31:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
BOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 1:07:20
BOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 1:03:56
Voltaire: "Nesouhlasím s vaším názorem pane. Do smrti se ale budu prát za to, abyste jej směl veřejně vyslovit."
Ano, jsme lidi.
BOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 0:59:09
Ano, řídíme přírodu abychom se měli líp.
Ano, lidský faktor je prostě lidský faktor.
Ne, v ČR chytáme parádní ryby v poměru k platbám za možnost chytat skoro kdekoli a za hubana!
Ne, díky amatérům ve svazu a MO je v ČR rybaření pro všechny a ne jen pro vyvolené (bohaté). (pozor, volím pravici)
V r 2002 jsem půl roku rybařil s tehdy jedenatřicetiletým Angličanem, který tu byl u známých a oni mě požádali, abych mu zařídil povolenku a bral ho na ryby. A on říkal, že v Jižním Dewonu v jejich řekách není ve srovnání s našimi vodami NIC!!!!! Byl doslova u vytržení z toho, že se tu může bez jednotlivých "lajsens" na jednu jedinou povolenku skoro kamkoli. Jo a taky říkal, že "lajsens" není až takový problém jako sehnat povolení ke vstupu na pozemky nějakého lorda jemuž patří hory, lesy, louky a i břehy řek a NIKDO TAM NESMÍ BEZ JEHO POVOLENÍ!!! A tak nevěřím, že je na západ od nás rybářský ráj doslova pro každého a za pár šušňů!!
Ty třeba teď prachy máš, stačí milisekunda za volentem a budeš v invalidním důchodu, co pak? Jak budeš mluvit pak? Já měl taky kdysi moře po kolena, věř mi.
malamut - Profil | St 21.9.2011 0:51:44
mascha - Profil | St 21.9.2011 0:45:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nestěžoval jsem si, že chytám malý ryby nebo málo. Nauč se číst a chápat psaný text. Stěžoval jsem si, jak špatně na tom je stav původní reofilní ryby. Pokud nehodláš přiznat, že je to s těmahle původníma druhama čím dál tím větší průšvih, je i tě líto, nemá cenu s tebou dál diskutovat. Vám starším a zasloužilým, jak někdo šlápne na kuří voko, tak začínáte vidět rudě a přestáváte rozumně a soudně uvažovat...
malamut - Profil | St 21.9.2011 0:39:34
Čtenáři této diskuse také sledují
Brněnské jádro364683
Fóry59871
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Pokec - Vranovská přehrada15072
Udírny a uzení51142
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Morava 10 a Morava 10A8266
Perly MRKu ...!1171
Koi a zahradní jezírka6733
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










