- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyť a pusť racionálně (ratio = rozum)
A kdo řekne že ano, je si vědom toho, co a hlavně kolik toho takový sumec za rok sežere?
A to samé platí o štice řekněme nad metr.
A umí někdo vysvětlit pojem "poraněné plevelné rybičky" v kontextu s takto velkými dravci? To je totiž axiomatický blud, stále opisovaný všemi autory kdoví odkdy, že dravci žerou jen poraněné rybičky a tím že ozdravují vody.
Jen se skromě ptám, kde se pořád berou ty poraněné a jak jsou vlastně velké ty rybičky? A kdo a nebo co ty plevelné rybičky pořád zraňuje?
A v neposlední řadě co to jsou plevelné ryby?
je třeba z vod svazu likvidovat už chycené sumce nad 20kg a štiky nad metr?
A) ne, velké dravce pouštět17%
B) ne, naopak dosadit co nejvíc dalších dravců6%
C) ano, velcí dravci dělají neúměrné škody20%
D) ano, je lepší snažit se udržet dravce v omezeném počtu3%
E) ano, je to jídlo pro člověka a zhodnocení méně ceněné plevelné ryby3%
F) nestarat se a nechat to na přírodu51%
Od 20.9.2011 hlasovalo 274 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NjindraŠ - Profil | St 21.9.2011 0:21:02
Takže beru rybolov jako koníčka,zábavu.Určitě ne sport.Jo a potěší mně každá ryba,žádná pro mně není plevelná.
Nmascha - Profil | St 21.9.2011 0:19:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Samozřejmě, že spousta svazových bafuňářů to dělá z entuziasmu. Ale je otázka, zda-li by nebylo lepší (pro původní rybí obsádku a ichtyofaunu vůbec) revír uzavřít, než ho nechat v prackách nadšených amatérů. A pak je tu samozřejmě hromada těch, kteří to dělají pro bezva pocit jisté moci, vlády nad přírodou a řadovými členy. Divil by ses, ajk hodně jich bude.
Těším se, až to bude jako na západ od nás, kde se za vše bude platit. Dnes neplatí nikdo, resp. jen směšné částky a voda podle toho vypadá. Rád budu platit tolik co teď za celosvazovku, za jeden revír, kde ale budou parmy, ostroretky a další reofilní druhy v takovém počtu a kondici, jako je to běžné venku...
Nmalamut - Profil | St 21.9.2011 0:19:21
Nnofish - Profil | St 21.9.2011 0:13:29
Nnofish - Profil | St 21.9.2011 0:12:24
Nmalamut - Profil | St 21.9.2011 0:11:22
NBOWDEN® - Profil | St 21.9.2011 0:09:46
Nepohrdám žádnými rybami, ba naopak, právě se domnívám, že by se neměly dát žrát zbytečným dravcům. A sleduj jak mě začnou cupovat za výrok ZBYTEČNÝ DRAVEC.
Nvencav9 - Profil | St 21.9.2011 0:06:01
Nnofish - Profil | St 21.9.2011 0:03:11
NjindraŠ - Profil | St 21.9.2011 0:01:35
Nnofish - Profil | St 21.9.2011 0:00:45
MI se líbí jak na vyjádření od venca888 o dlouhodobém prospěchu a tak se nic dloho neděje. Asi pan goooglí další argumenty nebo co :-D Tohle je debata o ničem, lepší jít chrápat a v 5 vstanout a jít na ryby, když už je možnost :-)
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 23:59:55
Jen se asi nesnažíme řídit, prostě řídíme "přírodu", jinak bychom nepřežili. Možná. Ale určitě bychom bez "řízení" nechytali ryby, tolik a takové jako v ČR chytáme.
Jen podotknu. Ony ty funkce jsou neplacené a ti chlapi to dělají asi jen z entuziasmu či ani nevím proč. Ano, většinou jsou staří a mají předpotopní názory, ale bez nich by to fakt nešlo. Taky by to tu mohlo být jako na západ od nás, že za vše těžce zaplatíme a nebo jako na východ od Slovenska že ve vodách není nic.
Nmascha - Profil | Út 20.9.2011 23:55:54
NVenca888 - Profil | Út 20.9.2011 23:51:55
Nnofish - Profil | Út 20.9.2011 23:51:21
Věz jen že záleží na více faktorech a podle nich dokáže ryba za den přijmout a strávit potravu o hmotnosti cca 5-10% své vlasní hmotnosti. Ovšem toto ovlivňuje to, že ryba je studenoklrevný živočich........ A dopřeu odpovídám. Ano kilová štika dokáže sežrat osmdesátidekovou, ale nestráví ji za den. Sumec nežere zase celoročně. Otázka "kolik toho sežere sumec 20kg" je nesmyslná, neboť není ani udán časový úsek, za jak dlouho to sežere.
NBOWDEN® - Profil | Út 20.9.2011 23:51:08
Já mám naopak vzpomínky na dětství, že ve vodách nebylo ve srovnámní s dneškem nic kloudného. Když se ve Vlašimi v zámeckém parku na Blanici chytil tříkilový kapr, mluvilo se o tom celé léto!!! Ano, tloušťů a plotic jako máku, malých štik i velkých dost a pustit velkou by si klepali normální lidi na čelo.
Na Sázavě ve Šternberku (jinde než na Blanici a kousku Sázavy místní povolenka neplatila a jiné povolenky nebyly, jen drahé hostovačky) byly miliony ševců (ježdík) a na žížalu se nedalo chytat, nějaký ten úhoř a nepoživatelná parma, brr! Ještě že ryby nejím odmala.
Romanticky sníš a idealizuješ si mládí, ale nyní je to co se týká rybích obsádek a množství ulovených a ulovitelných ryb lepší.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBrněnské jádro364683
NFóry59872
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NPokec - Vranovská přehrada15072
NUdírny a uzení51143
NRybářsko-houbařské jádro .-)45011
NMorava 10 a Morava 10A8266
NPerly MRKu ...!1171
NKoi a zahradní jezírka6733
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22055
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












