STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NMaki1 - Profil | St 14.10.2015 22:54:32

yvana >> JJ, já knihomol to místo znal jen jako Trubáčka z Čákovy knížky. Ale ten pohled z dálky na ruiny uprostřed údolí mi málem vyrazil dech. Vůbec jsem to nečekal. Škoda že na té fotce z dálky je vidět jak bylo kouřmo, ale ten pohled stál za to.

    NMaki1 - Profil | St 14.10.2015 22:43:50

    Fero123 >> Já jsem zajel autem k recepci a prošel se po proudu k ústí Jehnědského potoka. Zavzpomínal jsem na kotlícký léta a vzal si starou otrhanou džísku a svýho zamilovanýho mr. Santera, starej černej sežvejkanej klobouk (mám ho i na profilovce na xichtoknize). Jak jsem si to tak štrádoval kempem zpátky k autu kolem té hospůdky, přepadl mne najednou divný pocit, zvedu oči a na terase u dlouhého stolu seděla banda kluků v maskáčích a jeden jak druhý na mě upřeně zírali. :-) Jeden z nich spustil, ahoooj, odkud deš ? Tak jsem jen zamumlal něco jako "Jen tdy kolem.." a koukal se dekovat :-). Mě napadlo jestli jsi to nebyl ty, když jsi pak napsal :-)

      NMaki1 - Profil | St 14.10.2015 22:35:51

      : vydrák >> Ahoj. To bylo 27.9. Byli jsme na víkendovém lovu s přítelkyní. Docela jsem jí obdivoval jakou se mnou měla trpělivost, ale tady na Novomlýně jí to uchvátilo taky a skákala s foťákem dole pod jezem po kamenech kam bych se i já sotva odvážil :-)

        NFero123 - Profil | St 14.10.2015 17:37:42

        Maki1 >> My balili karavany a prošel tam nějaký kluk v černém s fotákem. Víc nevím Do toho kiosku jdu tak 2 krát v roce. Zdary :-))

          N: vydrák - Profil | St 14.10.2015 15:42:08

          Maki1 >> Ahoj. To je taky točený včera,že jo?

            NMaki1 - Profil | St 14.10.2015 1:33:45

            : vydrák >> Ahoj. Moc pěkné video a hezky zpracované. Nechal jsem se motivovat, mrknul do archivu a našel jsem tuhle zajímavost. Pohled přímo do odlehčovací propusti. Když jsem se tam podíval poprvé tak jsem to nečekal a koukat najednou z ničeho nic prakticky proti vodní stěně byl opravdu silný zážitek.
            https://www.youtube.com/watch?v=UeAkiqmx0nQ

              NMaki1 - Profil | St 14.10.2015 0:39:59

              Fero123 >> Tak to jsem já nebyl. Tam jsem se už nedostal, začalo se stmívat tak jsem to zabalil a šel k autu. Škoda.

                NFero123 - Profil | Út 13.10.2015 21:04:57

                : vydrák >> Dobrou chlape.

                  N: vydrák - Profil | Út 13.10.2015 21:03:26

                  Fero123 >> Tam jak je do běla zpěněná voda,tam jistě leží kus utrženýho betonu.
                  Spadnout do vody,bylo by to 50:50. Ale vo tom to je:-))

                  Dobrou noc....

                    NFero123 - Profil | Út 13.10.2015 21:00:43

                    : vydrák >> Byl jsem tam na té špici a pěkný pocit to tedy nebyl.K tomu ještě bylo relativně teplo.

                      N: vydrák - Profil | Út 13.10.2015 20:56:08

                      Fero123 >> Hučí,proto jsem mluvený komentář vynechal.

                        NJaMi - Profil | Út 13.10.2015 20:29:12

                        : vydrák >> To věřím, nezdají se moc stabilní.

                          NFero123 - Profil | Út 13.10.2015 20:27:28

                          : vydrák >> Tomu věřím,že jsi měl zataženo.Já když jsem tam byl,žádné prkno nebylo,ale nějak mi to nevadilo.:-)) Hučí to tam dost divoce.

                            N: vydrák - Profil | Út 13.10.2015 20:19:00

                            JaMi >> Přes ty prkna jsem taky přelez ale měl jsem staženou pr.el! :-))

                              Nyvana - Profil | Út 13.10.2015 20:17:57

                              : vydrák >> Moc pěkný,já tam byla,když bylo ještě o půl metru míň.Jak píšeš,fotky jsou pěkný,ale vidět to na vlastní oči,je něco jiného.

                                NJaMi - Profil | Út 13.10.2015 20:15:39

                                : vydrák >> Pěkné, koukám prkna, aby se dalo přelejzat z jedné strany na druhou :-) Jak jsou ti lidé v tomto rychlý.

                                  N: vydrák - Profil | Út 13.10.2015 20:07:10

                                  Dnes jsem se byl konečně podívat na tu nádhernou stavbu, bývalou elektrárnu NOVÝ MLÝN.
                                  Fotka je pěkná věc ale není nad to vidět vše na živo.
                                  Vltavě a práci prvorepublikových kameníků zdar, zdar, zdar!

                                  https://www.youtube.com/watch?v=S60SzOLIPjQ

                                    Nyvana - Profil | Po 12.10.2015 18:32:26

                                    Maki1 >> Já pořád kde je u Trubáčků a už vím,ono se tam taky říkalo u Skaláků.Tam je pořád vidět krásně ten potok,i když nebyla voda,tak potok tekl,asi má někde pramen.

                                      NFero123 - Profil | Po 12.10.2015 17:48:48

                                      Maki1 >> Ne ne,To už jsi byl dole v kempu.My jsme o něco blíž k Rejzíkovu.

                                        NMaki1 - Profil | Po 12.10.2015 17:01:35

                                        yvana >> Ahoj. Fotka od Vojty co jsem myslel, to je ta historická pohlednice. Pokud vím tak ani on v sobotu na Horním Kothánku nebyl. Z ostatních míst mám ze soboty fotek mraky, ale jak bylo mlhavo asi jich spousta nevyšlo.Budu je muset probrat. Až to bude určitě pošlu.
                                        Jinak kousek nad Sv. Janem jsem si všiml podivné kamenné zídky co šla nejprve vodorovně a potom jako cestička k vodě. Možná by to s tím vazištěm mohlo souviset. Pak pošlu taky foto.