STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Šína - Profil | So 3.10.2015 19:14:22

Dnes jsem byl na Orlíku Hladná Temešvár Podolsko Olešná je to hrůza fotky dám po neděli, člověk si ani neuvědomí kolik té vody chybí a to až když to vidí tak si uvědomí jak by měl s tou vodou šetřit Jinak děkuji za fotky co sem lidé dají.Šína

    yvana - Profil | So 3.10.2015 18:44:40

    Jitkagold >> Tak to se omlouvám,blbě jsem to pochopila.

      Jitkagold - Profil | So 3.10.2015 18:32:16

      yvana >> Na to jsem se neptala kde se da koupit,ja ji muzu koupit v Britske Columbii v Kanade v eshopu za 5 $.
      Ptala jsem se,zda ji nekdo ma a predpokladala jsem ,ze pokud ji nekdo ma,ze napise jaka je,jestli stoji za to ji koupit vis. Jinak dekuji.

        yvana - Profil | So 3.10.2015 18:21:17

        Jitkagold >> Jitko tyhle knihy se dají už koupit jenom v antikvariátu.
        http://muj-antikvariat.cz/kniha/vltava-plicka-karel​-1961

          Jitkagold - Profil | So 3.10.2015 15:56:05

          Jsem napsala spatne jmeno,je to od Karla Plicky !!

            Jitkagold - Profil | So 3.10.2015 15:45:12

            Ahoj vsem doma,

            chtela bych se zeptat,zda nekdo nemate doma knihu vydanou v r. 1961 od Karel Kaplicky - Vltava ?

            Ma 216 obrazku a 250stran.

              Macros - Profil | So 3.10.2015 13:44:48

              Rytíř >> dík všiml jsem si té fotky tady aj jsem se chtěl projít k vodě a zapadl jsem naštěstí jsem po 4 vylezl a ani boty jsem tam nenechal i když to bylo nahranici .Někde té zeleně je i vice když pominu pás - pruh od té říčky co není zarostlý .Měj se

                Rytíř - Profil | So 3.10.2015 13:00:01

                Macros >> jj.

                  Macros - Profil | So 3.10.2015 11:49:16

                  Rytíř >> ano realitu průzračné vody a zejména modré zná kdo tam byl občas.... Jo byl jsme v dědovicích nedávno pěkně to tam vše zarůstá hezká příroda

                    Rytíř - Profil | So 3.10.2015 11:22:34

                    : vydrák >> Napojení vody na břeh je úplně mimo realitu. Jo a nebudu psát nic o modré vodě co jsi psal.Realitu a barvu zná každý kdo tam operuje poblíž.
                    http://mapy.cz/s/lJ1T

                      Macros - Profil | So 3.10.2015 9:12:33

                      : vydrák >> netřeba komentovat stačí modrá jasná modrá v letních měsích na orlíku a ta průzračná voda nic netřeba dodávat ju .Pěkný den

                        : vydrák - Profil | So 3.10.2015 8:58:49

                        Macros >> Když tu fotografii zkopíruješ k sobě do PC a 2x zvětšíš,uvidíš jak blbě si ten,co to upravoval s tím nevyhrál.
                        Napojení vody na břeh je úplně mimo realitu.

                        Pavelčíku,Pavelčíku...!:-))

                          Macros - Profil | So 3.10.2015 8:20:50

                          : vydrák >> může být upravena modř je modř a obzvlášt na orlasu v letních měsících je průzračná a modrá až oči přecházejí.....

                            : vydrák - Profil | So 3.10.2015 7:45:08

                            Maki1 >> Divná fotografie.
                            Viděl jsem hodně leteckých snímků ale nikdy od doby napuštění neměla hladina sytě modrou barvu.

                              Maki1 - Profil | Pá 2.10.2015 22:48:47

                                Fero123 - Profil | Pá 2.10.2015 22:30:44

                                Maki1 >> Měl jsem štěstí,odpoledne jsem tam byl s kamarády a bylo po jezu.Nu tak už to chodí. Myslím,že už jsem psal návod na focení. :-))

                                  Maki1 - Profil | Pá 2.10.2015 21:44:11

                                  A jeden nádherný úlovek z Červené. Krásně patrné vrchní patro hřbitova spolu s přístupovou alejí pod přeneseným kostelíkem. Zveřejněno se souhlasem autora.

                                    Maki1 - Profil | Pá 2.10.2015 21:42:16

                                    Fero123 >> Super fotka. Měl jsi štěstí že na Kořensku nemleli. Díky.

                                      Fero123 - Profil | Pá 2.10.2015 17:36:11

                                      Maki1 >> Pošlu ti ten jez ,když teče méně vody..Byl jsem tam nedávno.:-))

                                        : vydrák - Profil | Pá 2.10.2015 16:54:43

                                        Maki1 >> Moc fajn příběh.