STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 20:08:04

psí dědek >> To už je jinej příběh ale bohužel každoroční realita.

    Fero123 - Profil | Po 28.9.2015 20:06:12

    : vydrák >> Ještě že ji máme,jinak už by jsme zazdili asi všechno. Ještě posypat vápnem z letadla a bylo by to super..Tak to děláme s rybníky u nás. Jen bez letadla.:-))

      psí dědek - Profil | Po 28.9.2015 20:05:30

      : vydrák >> jo a až se vytřou a budou tam ty chuchvalce jíker tak zase vodu upustěj a jíkry zaschnou to dovedou.

        sumec 1950 - Profil | Po 28.9.2015 20:02:28

        Já bych to tak nechal.Aspoň by nemohli lodě z Orlíka na Kořensko.Chovají se tady,jak utržený z řetězu.

          : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:58:47

          glánis >> No jasný:-)

          edit: Rytíř - no vidíš ty pesimisto jakýho si dal „smajla“ :-)

            Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:58:25

            : vydrák >> Po 28.9.2015 19:57:51 :-))))))))))))

              : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:57:51

              Fero123 >> Příroda je mocná,bude to dobrý!

                glánis - Profil | Po 28.9.2015 19:57:47

                : vydrák >> Moje řeč, konečně někdo uvažuje a jen nebrečí

                  Fero123 - Profil | Po 28.9.2015 19:56:38

                  : vydrák >> Máš pravdu,kdyby víc mrzlo ještě by se hodně vyčistilo. Desinfekce jak vyšitá.

                    Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:56:31

                    : vydrák >> já taky:-)Když jsem tam včera přijel,tak tenhle pohled co je na fotce mě vyrazil dech..

                      Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:56:14

                      kubah >> tohle.

                        : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:56:11

                        Rytíř >> Dyk jo,si dělám srandu.

                          Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:55:06

                          : vydrák >> ne ta tvoje laminátka,ale výletní co budou muset zůstat na vodě:-))

                            kubah - Profil | Po 28.9.2015 19:53:32

                            Rytíř >> ? co tam zbyde ?

                              : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:53:11

                              Právě byla na TV NOVA reportáž na téma upuštěný Orlík.
                              Prej zamrznou lodě na vodě. Ještě že mám loď doma na kozách!

                              edit: fakt? Já přiběhl k bedně pozdě,tohle jsem neslyšel.

                                Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:50:51

                                : vydrák >> tet na nově ve správách, ještě prý zhruba 6m dolu.

                                  : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:50:18

                                  Rytíř >> Je fakt,že s vodou to jde poslední roky do prdele.
                                  V zimě žádnej sníh,minimální srážky a když náhodou zaprší,krajina je tak dokurvená.... Škoda mluvit.

                                  Ale přesto na dnešním stavu nacházím určitý pozitivum.
                                  Břehy se, než napustí, krásně zazelenají a náletový dřeviny vytvoří nízký porost. A až napustí a já věřím že napustí, to bude ráj pro ryby.
                                  Na zatopených dřevinách a travinách budou z jara pásy a chuchvalce jiker,v trávě se budou pást amuři jak jehňata a na podzim budou lítat plotice metr do vzduchu,až do travin vjedou listopadový štiky.

                                  Sci-fi? Néé,ani náhodou! :-)

                                    Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:46:05

                                    : vydrák >> okoune:-)

                                      Rytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:38:55

                                      : vydrák >> jako takhle,nejsem pesimista ale realista.Co si budem nalhávat,je třeba sundat růžový brejle.

                                        : vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:36:43

                                        kubah >> Noo..,obě zátoky jsou nyní bez vody a srkají tam akorát ropáci.