STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Nkubah - Profil | Po 28.9.2015 19:36:17

: vydrák >> Pro mne je Orlík ty Tvoje dnešní fotografie...

    Nkubah - Profil | Po 28.9.2015 19:34:50

    : vydrák >> Ahoj - aby nebyly stejně vzácné, jako kdysi před přehradou...

      N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:32:36

      Rytíř >> Nebuď takovej pesimista.

        NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:31:50

        : vydrák >> jo to já taky.Tyhle fotky si dobře schovej,už je neuděláš znova...

          N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:29:46

          Rytíř >> Já vím,je to až neuvěřitelný. Ale jsem rád,že jsem to a hlavně mladej zažil.
          A velebím digitální fotografii!

            NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 19:27:40

            : vydrák >> neprovokuj s tím do pr....

              N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:22:27

              A ty rána,kdy okouni srkali jak koně (Pedro copyright).

                N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:17:20

                Pro odlehčení jedna z dob,kdy býval podzim podzimem a Orlík Orlíkem.
                No snad se toho ještě dočkáme,néé? :-))

                  Nyvana - Profil | Po 28.9.2015 19:10:11

                  : vydrák >> Já dneska byla za majitel té fotky,říkal,že to fotil jeho tatík a je možný,že tu fotku poskytnul někdo ze sourozenců.Já tam žádný plachty ani bivaky neviděla,ale jestli to nezarazí,myslím to odpouštění,tak bude s rybama zle.Může někdo namítat,že je na Orlíku hloubka,ale nějak zapomínají na bahno.

                    N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 19:04:07

                    Mijon >> Tak teď je to opravdu žumpa se vším všudy.
                    (lipeňáku a Flipe - teď jo)

                      NMijon - Profil | Po 28.9.2015 18:59:29

                      : vydrák >> nejenže se z krásný přehrady stává smrdutá žumpa, ale ještě ráj pro masaře

                        N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 18:58:06

                        Mijon >> Slušnej rybář tohle nepochopí. To je z celý tý situace opravdu to nejsmutnější.

                          N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 18:56:29

                          yvana >> Nevím Yvčo kdo je autor. Fotografii jsem viděl myslím v jedné z knih od Cacáka.

                          Já byl na Podoláku ráno,takže to jakž takž nějak šlo. Ale i tak už tam byli bivaky a plachty a další přístřešky.
                          Smradu všude jako v hradu,po vodě plavou fleky bahna a pod hladinou se dusí ryby.

                            NMijon - Profil | Po 28.9.2015 18:41:14

                            nechapu, jak tam lidi muzou chytat!! Mě by to etika nedovolila tam smočit pruty. Je to vážně hodně žalostný a smutný pohled.

                              Nyvana - Profil | Po 28.9.2015 18:28:05

                              : vydrák >> Ahoj romane,nevíš náhodou kdo je psaný jako autor té fotografie?Jinak dneska byl Václavák proti Podoláku klidné místečko:-)

                                NMilda74 - Profil | Po 28.9.2015 16:39:55

                                Rytíř >> tak to je mizérie,nebaví mě to čuchat...Dík za info.

                                  NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 16:17:50

                                  Milda74 >> zelená jako na celém úseku.

                                    NFlying trout - Profil | Po 28.9.2015 16:09:20

                                    : vydrák >> ahoj, jedině dobře, stejně ty ryby asi dostanou dost zabrat! Ta polívka musí být oproti normálu hustá

                                      N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 16:06:41

                                      Milda74 >> Přímo u železničního mostu jsem nebyl ale celkově voda moc špatná.

                                        NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 16:04:00

                                        : vydrák >> jo smrádek pekelnej.Já tam byl na čumendu včera.