STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

NMilda74 - Profil | Po 28.9.2015 15:57:16

: vydrák >> dnes výborný fotky...výborný tip na dokument s p.Husou,taky hodně zajímavý a patří hlavně sem do diskuse.Jinak u žel.mostu na Červený je voda čistá?Nedostal jsem se tam.

    N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 15:51:13

    hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 28.9.2015 15:50:02 >>Ahoj krajane. Neviděl jsem jediný úlovek.

      NFlying trout - Profil | Po 28.9.2015 15:50:02

      : vydrák >> a bralo jim něco? Co chytali, jstli víš, nevim jak dlouho jsi měl čas to zkouknout

        N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 15:45:17

        Rytíř >> U Podoláku závody.
        Voda zelená jak brčál, všude šílenej smrad z bahna a pod. ale rybářům to zjevně nevadilo.

          NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 15:04:19

          : vydrák >> kdepak,já byl sám a skryt:-)Nad podolák nejezdim.

            N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 15:02:02

            Rytíř >> Byl jsi nad mostem vlevo u skal na tmavý lodi ještě s jedním rybářem?
            Na lodi byl nějakej divnej držák na pruty. (vypadalo to spíš jak držák na prádlo) :-))

              NRytíř - Profil | Po 28.9.2015 14:56:58

              : vydrák >> byl jsem od tebe tedy kousek,já byl na lodi.

                N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 14:55:18

                Poslední dnešní přídavek.
                (text jsem ofotil na Podolsku z jedný cedule)

                  N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 14:26:03

                  Byl jsem u vody brzo ráno a tak jsem udělal fotky relativně bez rybářů.
                  Ale bylo jich tam všude ukrutný množství. Jak utržený ze řetězu:-(

                    N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 14:12:53

                    A ještě pár pohledů na tu divočinu.
                    Pokud to takhle zůstane,příroda si brzo poradí. Nevěšte hlavu přátelé!

                      N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 14:03:30

                      JaMi >> Rádo se stalo:-)

                        N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 14:01:34

                        Jeden z kamenných patníků lemujících cestu k řetězovýmu mostu na svém místě a hluboko ve vodě.
                        (když je voda).

                          NJaMi - Profil | Po 28.9.2015 13:56:36

                          : vydrák >> Nádhera, díky za foto.

                            N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 13:53:25

                            A tady cesta, která vedla z malýho (řetězovýho) podolskýho mostu.
                            První fotografie je z konce roku 1960 a cesta se právě noří pod hladinu Orlický přehrady.
                            Na poslední fotografii je vidět,jak cesta skončila.
                            Tatry na ní navezly tuny kamene a dnes nad cestou vedou koleje,po nichž se tahají na břeh lodě.

                              N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 13:47:35

                              Spíš mě zajímala druhá strana,tak jsem pár fotografií udělal.
                              Na první (černobílý) fotografii je stavení,kterýho se dnešní fotky týkají.

                                NJaMi - Profil | Po 28.9.2015 13:44:09

                                : vydrák >> Už koukám ...

                                  N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 13:43:19

                                  Dnes jsem byl kouknout na Podolsko, jak to vypadá po hlášeným víkendovým upouštění.
                                  Fotografií nad mostem již tady bylo spoustu, tak jen jednu - celkový pohled.

                                    N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 6:15:21

                                    Kdo se rád koukne na, jirkou zmíněný, pořad o plavcích (vorařích) tak zde odkaz:
                                    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1102732990-fo​lklorika

                                    Vypráví pan Husa Václav.

                                      N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 6:06:27

                                      Maki1 >> Skvělý fotky,dík.
                                      Je na nich vidět,jak strašně by prospěl zákaz rybolovu v mělkých částech Orlíka. Lidi jsou dobytek!

                                        N: vydrák - Profil | Po 28.9.2015 6:03:36

                                        jirfak >> Ahoj Jirko. Dík za tip,na tu folkloriku určo kouknu.