STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:01:34

Nádherný dokument z r.1959 - Plavali plavci. Rozhodně stojí za shlédnutí! :
http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​​traceneho-casu/202324246000321/

    NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:45:44

    : vydrák >> lod domu netaham,na to se...

      N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 21:40:19

      Rytíř >> prosinec už bývá horší.Loď už mívám doma,takže leda ze břehu a to není vono!:-)

        NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:36:41

        : vydrák >> až do prosince:-))

          N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 21:27:28

          Rytíř >> říjen a listopad na přehradě - to mám moc rád.Ranní mlhy,křišťálová voda,nikde ani živáčka.Prostě sen!:-)

            NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:25:05

            : vydrák >> no tak to i Otava.Jo tak to beru,nejsem škodolibi ale tohle proti nim funguje vic jak stráž.Hele maj bejt ojediněle přizemni mraziky,někda v záři,tak to pude do pr..:-)))

              N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 21:17:03

              Rytíř >> Vltava je do října ztracená:-(
              Ale ber to z tý lepší stránky - červenec a srpen bývá plnej lufťáků s prutama.Takhle tam není skoro nikdo,jelikož je Orlas špinavej a dravci neberou.
              Tím pádem to zbyde pro nás:-)))))))))))

                NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:14:38

                : vydrák >> je mě to jasný,ku.rva drát.Je třeba mrazejk.

                  Nbaitruner2 - Profil | Pá 26.8.2011 21:13:01

                  : vydrák >> Tak já to tam nahoře neznám vůbec,ale 1 kamoš tam jezdí až na podzim,když se voda ochladí a vyčistí a docela tam zachytá.
                  Jo ted je to hluchý.

                    N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 21:08:40

                    baitruner2 >> Já tam lovil ale nic neulovil:-)
                    Pod Zvíkovem na Vltavské části je v létě bojka vedle bojky.

                      N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 21:07:55

                      Rytíř >> Já tam dneska byl a totální špenát - a všude:-(

                        Nbaitruner2 - Profil | Pá 26.8.2011 21:07:52

                        : vydrák >> Pekné tam jsem jeste nechytal.Ale vyrazim tam na zkoušku.Vypada to tam zajímavě.
                        EDIT:Ten soutok.

                          NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:07:21

                          baitruner2 >> se máš.

                            Nbaitruner2 - Profil | Pá 26.8.2011 21:06:58

                            Rytíř >> Já jí takhle mám.

                              NRytíř - Profil | Pá 26.8.2011 21:03:59

                              : vydrák >> KUR.............Co bych za to dal kdyby tam byla barva vody tahle.

                                N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 20:57:28

                                letecký pohled

                                  N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 20:54:19

                                  soutok Otavy s Vltavou dnes

                                    N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 20:48:52

                                    ..další z fotografií soutoku Otavy s Vltavou - 30.léta 20.století

                                      N: vydrák - Profil | Pá 26.8.2011 20:45:21

                                      Něco ke Zvíkovu a Otavě:
                                      http://vltava.logout.cz/zt-zvikov.html