STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Rytíř - Profil | Ne 28.8.2011 10:50:37

: vydrák >> bez ledu si je měl?

    : vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:37:09

    Rytíř >> Měl jsem spoustu fotek v okolí Červené,když bylo málo vody.Ale jelikož jsem je neměl zálohovaný,tak šli všechny při poruše hardisku do kytek:-(

      : vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:26:34

      ..když je málo vody - Zvíkov

        Rytíř - Profil | Ne 28.8.2011 10:25:45

        : vydrák >> pěkný pařizky a zátoka.

          : vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:22:37

          ..když je málo vody

            : vydrák - Profil | Ne 28.8.2011 10:10:04

              : vydrák - Profil | So 27.8.2011 12:31:27

              Dění okolo vorů a plavců skvěle mapuje film PLAVECKÝ MARIÁŠ.
              Ke stažení zde:http://www.uloz.to/4261937/plavecky-marias-cz-statn​i-film-tvrip-od-aecek-avi

                : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:35:58

                součásti voru - pojmenování.

                  : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:29:24

                  další na téma: vory.

                    : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:28:39

                    yvana >> To máš Yvčo pravdu.Lidi jsou dobytek,když vidím ty plasty a sklo,co plave po přehradě - tak bych vraždil!

                      yvana - Profil | So 27.8.2011 11:27:31

                      : vydrák >> ano bývala ale když vidíš co všechno do té řeky jde tak se divím že tam jsou ještě ryby a že jsou lidi dobytek co si myslí ve vodě se všechno ztratí tak potom je to jak to je.Sami si přírodu kurvíme jiné slovo neznám a ona nám to vrátí.

                        : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:24:15

                        yvana >> Vltava byla v létě - v zimě stále čistá.Dnes - děs:-(

                          yvana - Profil | So 27.8.2011 11:19:06

                          : vydrák >> Tak tady vidím něco co pohladí duši ale i zároveň smutek.Teď tam řvou motory a bordel na vodě.

                            Unkas - Profil | So 27.8.2011 11:08:33

                            Sice nemám nic, čím bych přispěl, nicméně ty starý fotky jsou úžasný. Úplně se na tom voru vidím. :-))

                              : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:03:20

                              ..další

                                : vydrák - Profil | So 27.8.2011 11:02:23

                                ..a pár fotek na téma plavci a vory.