STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | Ne 21.8.2011 13:10:21

Na těchto fotografiích je ještě kostelík na původním místě.
:http://vltava.logout.cz/zt-cervena-b.html

    N: vydrák - Profil | Ne 21.8.2011 13:03:17

    Při rozebírání kostela byla zvonice odstřelena.Toto je kopie z r.1960.

      N: vydrák - Profil | Ne 21.8.2011 12:59:53

      Uvidíme přesun kostelíka sv.Bartolměje,který by jinak pohřbila voda.
      Jedná se o románský kostelík, který ve 12. století založila Zdislava, matka Jiřího z Milevska. Pro historický a umělecký význam byl kostel r. 1960 přenesen na vyvýšené místo. Žebrová klenba presbytáře je snad nejstarší svého druhu v Čechách. Kostel je bez vybavení a přístupný pouze při bohoslužbách k svátku sv. Bartoloměje. Kostel je nazýván Ruffa Ecclesia - tj. červný podle kamene a od toho je i odvozeno jméno bývalé vsi.

        N: vydrák - Profil | Ne 21.8.2011 12:56:40

        Dnes se v pořadu Hledání ztraceného času vrátíme do Červené nad Vltavou.
        http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​traceneho-casu/202324246000317/

          Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 21:31:26

          : vydrák - Neboj..nepolezu tam....Ahoj.

            N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 21:31:01

            dany1 >> Měj se.A jestli tě přejede vlak,tak já tě nenaváděl!!:-))))))))

              Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 21:29:44

              : vydrák -Fakt moc hezký...mám nějaký knížky....musim je vyhrabat....jednu mám kousek od sebe,ale ta tady byla...Musim jít.Tak se tady mějte a hlavně at´ to tady vzkvétá.Ahoj.

                N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 21:26:38

                mrkef >> Taky dík!

                  Nmrkef - Profil | So 20.8.2011 21:25:46

                  no ... tak jsem pročetl celou diskusi ... a juknul na foto ....
                  kurňa ... jsem tak nějak na měko ... :o) pěkný ...

                  Díky .....

                    Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 21:25:25

                    : vydrák - Ale láká mě to tam se jít projít...Kámoš tam byl a když byl skoro u konce..tak vláček...tdm tdm...a už na něj pouštěl páru z píšt´alky

                      N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 20:59:37

                      dany1 >> :-)))))))))

                        Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 20:58:46

                        : vydrák -Tak to se zaptám...a taky na nákladní vlaky se zeptám...a dám jim svuj mobil,aby mi nahlásili,mpřípadné zpoždění a změny...řeknu jim,že budu kontrolovat most....

                          N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 20:57:22

                          dany1 >> Když se zeptáš na nádraží,kdy jede nejbližší vlak,tak budeš vědět:-))

                            Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 20:52:22

                            : vydrák -To asi bolelo..nemyslíš...?

                              N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 20:50:39

                              dany1 >> Já nevím - je to ouzký!:-))Když tak přelezeš zábradlí a popř.skočíš dolu:-)))

                                Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 20:49:08

                                : vydrák -Až budu uprostřed,tak už vidim..jak dobíhám...ven z mostu...To se tam fakt asi nevejde vlak a člověk??

                                  N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 20:47:22

                                  dany1 >> Vem sebou manželku a ať má furt ucho na koleji.Tak se budeš moci bezpečně procházet po mostě:-))))))))))

                                    Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 20:43:43

                                    : vydrák -No vidíš a mě to tam lákalo....A co nákladní vlaky...?Když budu znát odjezdy a příjezdy a pojede náklad,tak jak potom..?

                                      N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 16:25:22

                                      dany1 >> nee. I ten vlak to má just:-)) Takže pokud neznáš příjezdy a odjezdy - nedoporučuju!

                                        Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 15:53:58

                                        : vydrák -Tam je místo..když by jel vlak?