STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 15:40:55

dany1 >> Na most normál na svoje riziko můžeš vlést.Žádný výpravčí tam hlídky nedrží!:-))

    Ndany1 - Profil | So 20.8.2011 14:43:45

    : vydrák - Ahoj..moc hezký fotky..kolem mostu občas lovíme..i tam přespíme a je tam moc hezky...na mostě jsem ještě nebyl..to se taky dá..nebo múže?

      N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:54:25

      Arsenal >> Kouknu se.

        N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:53:51

        Dnešní pohled na most.

          NArsenal - Profil | So 20.8.2011 11:51:42

          : vydrák >> Nemáš něco,prosím Tě,o Vranský přehradě,dobové fotografie.

            N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:36:50

            ..a dnešní pohled z mostu

              N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:34:01

              Stará Vltava ze železního mostu.

                N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:31:56

                ..po červenou čárku sahá voda dnes.
                Vzadu je vidět skleněný zámeček.Při nízkém stavu vody v nádrži jsou základy skleněného zámečku dodnes patrné.

                  N: vydrák - Profil | So 20.8.2011 11:30:11

                  ..železniční most v Červené nad Vltavou na pohlednicích.

                    N: vydrák - Profil | Pá 19.8.2011 7:04:45

                    Pokračujem v dokumentech ze série Hledání ztraceného času.

                    V roce 1969 byl natočen krátký film - Vodní dílo Orlík.
                    http://www.ceskatelevize.cz/porady/873537-hledani-z​​​traceneho-casu/202324246000312/

                      N: vydrák - Profil | Čt 18.8.2011 17:32:41

                      baitruner2 >> Člověk jak honí na netu nějakou tu fotku do diskuse,tak se do toho občas zaplete:-))

                        Nbaitruner2 - Profil | Čt 18.8.2011 17:29:56

                        : vydrák >> Jasný v pohodě.Jen jsem byl tak trošku na vážkách.:-)

                          N: vydrák - Profil | Čt 18.8.2011 17:27:46

                          baitruner2 >> Sorry že píšu až teď,ale byl jsem na rybách.
                          Máš pravdu,ty Těchnice jsou jak si říkal.Spletl jsem se - dík za info.

                            Nbaitruner2 - Profil | Čt 18.8.2011 8:18:40

                            Mates PB >> Jo je tam.:-))Díky.

                              Nbaitruner2 - Profil | Čt 18.8.2011 8:17:55

                              NOVAS >> Jo díky.Já si to myslel,ze starousedlíci se nepletou.

                                NMates PB - Profil | Čt 18.8.2011 7:39:27

                                baitruner2 >> Máš pravdu, tam kde máš hausbot tak pod tebou je Technič a tím pádem i kostel sv. Štěpána. Na konci zátoky je ještě cesta co tam vedla, do dnes zachovalá.

                                  NNOVAS - Profil | Čt 18.8.2011 6:43:06

                                  baitruner2 >> Baite nevím ,kde chytáš , ale ten kostel je , myslím , co jsou na fotce ty ,,žluté,, Těchnice. Prohlídni si to na starých mapách http://kontaminace.cenia.cz/ , vesnice byla někde mezi.