STARÁ (ztracená) VLTAVA

V letech 1954–1961 byla na Vltavě budována vodní nádrž,která byla pojmenována ORLÍK.
Přehrada byla od r.1960 postupně napouštěna a v prosinci 1961 byla slavnostně uvedena do provozu.
Vzniklému umělému jezeru muselo ustoupit 14 mlýnů, velký počet pil,650 obytných a hospodářských staveb,celé vesnice.

Myslím,že každý rybář rybařící na Orlické přehradě jistě přemýšlel - ..jaké to asi bylo u staré Vltavy?

Proto vznikla tato diskuse.Vítány jsou staré fotografie,mapy.Jistě je zde spoustu pamětníků,kteří pamatují začátky rybaření na Orlíku.
Při klesající hladině vystupují z vody staré cesty,základy domů,pilíře mostů aj. - takové fotografie jsou tu velmi vítány.

Vstupte a diskutujte.
Poděkování nedávám. Petrův zdar

Njirfak - Profil | Po 26.10.2015 19:19:46

Když se řekne "náplava",může mít i takovou podobu.Tyto čtyři kameny v řečišti nad Hladnou,podle pamětníka,před napouštěním jezera nebyly. Snad některá povodeň...
Tyto betonoví obři,jsou lidskému oku skryty na Hladné ve stráni,asi 20 metrů za mostním pilířem u řeky. Vegetace,za ta léta udělala svoje.

    NFero123 - Profil | Po 26.10.2015 18:49:50

    : vydrák >> Už se těším.Venku bude brzy tma tak sednu ke knížce.:-))

      N: vydrák - Profil | Po 26.10.2015 18:41:28

      Fero123 >> Budeš mít co číst:-)
      Dneska lidi moc nečtou, každej vejrá jak vejr do PC - hlavně teda mládežníci. Když to pak člověk čte,neví jestli se má smát nebo plakat. Žádná slovní zásoba,žádná fantazie, ze škol lezou analfabeti.

        NFero123 - Profil | Po 26.10.2015 18:36:45

        : vydrák >> Jo, v pohodě.Tu mi taky donese ten týpek 24.12. Děkuji.:-))

          N: vydrák - Profil | Po 26.10.2015 18:26:50

          Fero123 >> Myslím,že jsem to četl zrovna v té poslední knize - Lidé od vody.
          Ale nemůžu se momentálně ujistit,knihu jsem půjčil.

            NFero123 - Profil | Po 26.10.2015 18:16:57

            : vydrák >> Jen se trošku posune níže a jinej se tam na nějaký čas uvelebí.:-))) To už je na řece tak. Ještě bych se tě chtěl zeptat Ten příběh o tom křížku po Jehnědnem máš odkud.Objednla jsem si tři knížky a už jsou jakoby doma,ale prý až vánoce. Jen jsem narychlo kouknul do knížky Ztracená Vltava.

              N: vydrák - Profil | Po 26.10.2015 18:16:32

              sumec 1950 >> Asi pouštějí nám:-)

                Nsumec 1950 - Profil | Po 26.10.2015 18:13:04

                : vydrák >> Tak jsem dneska koukal z Neznašovský vyhlídky,a Kořensko je o třičtvrtě metru dole.Šlak aby je trefil,celý povodí Vltavy.

                  N: vydrák - Profil | Po 26.10.2015 18:08:07

                  Fero123 >> Nebude dlouho trvat a bude tam písek novej. To je obnovitelnej zdroj:-))

                    NFero123 - Profil | Po 26.10.2015 18:02:42

                    : vydrák >> Sám jsem byl dost překvapený.:-))) To holt je voda.

                      N: vydrák - Profil | Po 26.10.2015 18:00:28

                      Fero123 >> Ten vant písku opravdu mizí neuvěřitelně.

                        NFero123 - Profil | Po 26.10.2015 17:15:08

                        jirfak >> Vypadá to tak.Ale že si voda bere je stará věc.:-))) Jen mi zarazilo jak písek mizí.

                          Njirfak - Profil | Ne 25.10.2015 21:31:46

                          Fero123 >> To koukám,podle data na Tvojí fotce,jak se voda snaží. Asi to odkoukala od lidí....

                            Njirfak - Profil | Ne 25.10.2015 21:27:11

                            yvana >> Rybářů bylo dneska dost,ale marně počítám kolik. Tipuji tak kolem deseti

                              NFero123 - Profil | Ne 25.10.2015 20:38:51

                              jirfak >> Zdary,koukám jak ten písek pod jezem ubývá. Pěkné fotky.:-))

                                Nyvana - Profil | Ne 25.10.2015 20:19:33

                                jirfak >> Ahoj Jirko,moc pěkný,koukám,že je tam pořád dost rybářů co?

                                  Njirfak - Profil | Ne 25.10.2015 20:09:23

                                  No a opuštěná elektrárna....

                                    Njirfak - Profil | Ne 25.10.2015 20:02:04

                                    Dneska bych potřeboval včerejší počasí.
                                    Tak vypadala dnes Vltava od Kořenska,po Rejsíkov.
                                    Ještě jednou řopík v Pašovicích,opravdu jej měla rodina Černývh na dvoře. Pak dva náhony nad pilířem v Hladné.

                                      N: vydrák - Profil | Ne 25.10.2015 6:17:16

                                      vaereckoff >> Hladná je úžasný místo na ryby.-)

                                        N: vydrák - Profil | Ne 25.10.2015 6:16:25

                                        jirfak >> Ta mapa je super,díky Jirko.