Lov z nafukovacího člunu

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lovem z nafukovací lodě 4 a více metrů dlouhé. Postřehy, nápady, rady, tipy, triky ... vše je vítané :)

NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 19:12:31

MISO* >> akurát som ti niečo našiel!!!!

    NMISO* - Profil | Út 17.2.2015 19:00:51

    Dendy036 >> zatial mam 2 favoritov - gumak 4,2 a laminat 4,4. Vozik mam. na kajutovy cln nemam auto.

      NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 18:54:20

      MISO* >> aký hladáš čln?Gumák na vozík?Alebo pevný čln?Skladovanie,váha?

        NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 18:34:30

        MISO* >> a to si nevedel?Mám tri člny! :)Dával by som boat fishing z toho najväčšieho,len nemám garáž a vozík! :)

          NMISO* - Profil | Út 17.2.2015 18:30:24

          Dendy036 >> jaj tak to je trochu ine, ked tam budes mat 2 clny. ale bude s tym aj dost starosti. Ja tyzdnovku v 3,6 nedam nikdy, to max. 1 noc. sak by ma tam drblo ;-))) a hlavne pokukujem po vacsom clne.

            NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 18:24:36

            MISO* >> neboj, :)drina to nebude.:)Teraz mam 36lbs.
            Chcem o mesiac kúpit traxxis 46lbs.Vačší čln budem tahat menším člnom.Na vačší budem dávat plachtu až na mieste kotvenia.To kvoli odporu vzduchu pri tahaní.Priestor je v pohode.Na ryby prevažne chodím sám a vačšinu času trávim v malom bivaku,takže som zvyknutý.Trápy má spánok pri hojdaní,to bude môj asi najväčší problém :)A kedy dáš ty týždňovku z 3,6tky ??? :D Nech sa ti darí !!!!!!!!!!!!!

              NHorda - Profil | Út 17.2.2015 18:20:11

              Dendy036 >> bál bych se větru a vln, on ten nafukáš není těžkej jak plechová loď. Když ti začnou vlny stejně to budeš muset zabalit, uvidíš sám, po sezoně můžeš poreferovat jak sis obstál.

                NHorda - Profil | Út 17.2.2015 18:18:11

                Mitchell >> myslím, že vlny jako já jsi nezažil, na to bys musel jezdit častějc.

                  NMISO* - Profil | Út 17.2.2015 18:14:13

                  1568 >> jedinym kriteriom ktore je v prospech nafukovacej alebo lamelovej podlahy je skladnost clna. Inac je to v porovnani s pevnou podlahou nezmysel. na vode je pevna podlaha neporovnatelne lepsia.

                    NMISO* - Profil | Út 17.2.2015 18:11:10

                    Dendy036 >> no, drzim palec a som zvedavy na prakticke skusenosti. Je to pekna kutilska praca, ale nie som si isty ci sa v praxi osvedci. nielen koli vetru ale aj koli velmi malemu priestoru na existenciu. Po niekolkych hodinach to podla mna musi byt utrpenie. A tiez presuny po vode, to budes pohanat akym motorom? Elektro? Za vetra to bude drina...s tym pristreskom. Ale kazdopadne drzim palec.

                      NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 17:35:46

                      Fullnek >> toto sa nikdy nestane,toto je čln bez kýlu !!!Jediné čo hrozí je pri silnom bočnom vetre dolámanie kostry prístrešku a na to kašlem.Kúpim dalšie PPR trubky !!!! :D

                        NFullnek - Profil | Út 17.2.2015 17:20:57

                        Dendy036 >> Nechci ti brát tvé iluze,ale jedna vlna tě zdvihne a jak se tam dostane vítr,tak jseš obracenej,myslím že,strašně bude záležet jak budeš ukotven

                          NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 17:19:52

                          carpson >> podlaha je tenká a pevná.Je to vodeodolná preglejka ktorá má neskutočku nosnost.Aj som na nej ležal.Mám necelých 100kg :( Kamoš kúpil jarvis Marine 3,6m a hlinik.podlaha.Strašne ťažká,horšie sa to skladá a pri chodení ponej vŕzga!Každý si kupuje čln podla seba.Niekomu vyhovuje to,a niekomu niečo iné!

                            NDendy036 - Profil | Út 17.2.2015 17:15:11

                            Honza Veber >> o utrhnutie prístrešku sa vôbec nebojím.Prístrešok je uchytený o rúčky na člne a o vodítka na záchranné lano.Prehoz bude ušítý tak,že spodok časť bude končit pod úrovňou valcov.To znamená že,čln by musel vzlietnúť do vzduchu,aby vietor dokázal podfúknuť prehoz.Tvar kostry prístrešku nebolo dobre vidiet pretože čln bol pri fotení nahnutý.Vstupná čast je vyššia a pri konci je prístrešok nižší.Kvoli odtoku vody.Ak by fúkal vietor od špicu člna,alebo od strany zrkadla,tak dám dolu striešku a zatvorím sa.)To by bola pohoda.Jedine čo má trápi,je silný bočny vietor.Určite pojdem na vodu,ked bude silný narazový vietor a čln otočím bokom.Mladá ma bude natáčať.To má ale ešte čas.Tieto člny bez kýlu majú výhodu,že sa velmi ťažko dajú prevrátit.Aj preto som ho chcel.Pod člnom vzniká podtlak a pricucnú sa o hladinu.

                              NMitchell - Profil | Út 17.2.2015 11:53:53

                              Ono nikdy nemas tak velke vlny tak jak u brehu ;-) ja uz jsem ve vlnach na hlinikove podlaze stal i pokladal montaz nemel jsem problem .

                                N1568 - Profil | Út 17.2.2015 11:36:21

                                Horda >> Samozřejmě uměřeně podmínkám!!!Já osobně bych už pevnou podlahu nechtěl ani za boha!:-)))

                                  NHorda - Profil | Út 17.2.2015 11:32:47

                                  1568 >> stát se tam dá určitě při klidné hladině, když chytneš vlny, tak bych si netrofl postavit se ani v hlinikovopodlahovym :)

                                    N1568 - Profil | Út 17.2.2015 11:30:29

                                    Horda >> Ále prd!!!:-))))Nafukneš to pumpou dodávanou s člunem!!!Jeden malej mam a kámoš velkej.Oboji s nafukovací podlahou,na tom velkym se nechá v pohodě stát

                                      NHorda - Profil | Út 17.2.2015 11:25:30

                                      carpson >> co mi říkal člověk co člun s vysokotlakou podlahou má, tak to nejde pořádně nafoukat pumpou, musíš mít kompresor. Jinak já ten můj dám na vodu sám, hodím ho na rameno a jdu. Jen ho musím vyvažovat abych špicou nebo zadkem neštrejchl o hráz, ale to u tebe nebude takovej problém, pač seš o hlavu vyšší, ale nadruhou stranu jsi zas slabší, tak nevím :)

                                        NMitchell - Profil | Út 17.2.2015 10:23:51

                                        carpson >> pocky az zaprahnes frajera na skutru :-)