Lov z nafukovacího člunu

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lovem z nafukovací lodě 4 a více metrů dlouhé. Postřehy, nápady, rady, tipy, triky ... vše je vítané :)

NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 20:48:47

pokračovanie :)Ložná plocha je 190x140cm.Ležanie ešte nemám dokončené!Pod ležaním bude dostatočný priestor na uloženie vecí.Ostáva aj priestor na postavenie(3 lamely)cca 60x70cm.

    NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 20:33:02

    ako dalšie nasadím kostru na základné trubky a upevním o gumové štuple ktoré držali záchranné lano a zadné rukoväte na tubách.Kostra bez striešky.Je zbytočne vysoká,ešte ju znížim. :)

      NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 20:22:00

      Tak dnes som pokročil o kúsok ďalej.Upevnil som kostru prístrešku v šiestich bodoch o čln.Základ kostry tvoria dve ppr32mm trubky.

        NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 19:17:07

        carp97 >> dobré,ale videl som ho už :)

          Ncarp97 - Profil | Ne 15.2.2015 14:56:59

          Dost dobré video o lovu ze člunu najdete na: http://youtu.be/wrjdcxSLFdo

            NHonza Veber - Profil | Ne 15.2.2015 13:39:38

            Dendy036 >>
            Kavicka je treba!! uz se tesim, jak jsi to cele vymyslel ;-)

              NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 13:30:01

              slavina >> tak,dobre píšeš. :)dal som chvílu pauzu na kávičku.Uchytenie som dokončil.Ešte dorobit šponovacie laná. :)

                Nslavina - Profil | Ne 15.2.2015 10:41:22

                Dendy036 >> Do spalně:-))

                  NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 10:36:58

                  idem niečo porobiť na člne :)

                    NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 10:25:48

                    MISO* >> smernica tykajúca sa rekreač.plavidiel typu "C" Pýtal som sa aj viacerých predajcov člnov a každý by mal takouto smernicou poučit zákazníka pri kúpe člnu.čau

                      Nslavina - Profil | Ne 15.2.2015 10:20:01

                      Dendy036 >> Jo mám stejný problém.Prostor. Garáž mám plnou pracovního materiálu. Hledám větší skladovací prostory tak to doufám letos dodělám.

                        Nslavina - Profil | Ne 15.2.2015 10:18:38

                        Pvl >> neboj zátěžák bude..-)))

                          NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 10:16:12

                          Pvl >> v baumaxe som videl perfektné gumové rohože do člnu :)

                            NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 10:14:52

                            slavina >> ja mám podobný problém.Zastrešenie na čln(kolibri 3,3m) robím v spálni malého bytu :)Mám aj 4m dlhý lomac rib sklolaminát podlaha.Tiež ho nemám kde skladovať,tak ho budem musiet predať.A nakoniec mám ešte jarvis marine 2,35m :D

                              NPvl - Profil | Ne 15.2.2015 10:14:32

                              slavina >> Lakovaná podlaha .. nechtělo by to koberec ?

                                Nslavina - Profil | Ne 15.2.2015 10:09:39

                                Dendy036 >> podlaha je lakovaná. Problém je s prostorem,kde by se to dalo dodělat a parkovat.Asi bych koupil nějakej stan nebo bivak který by na to seděl.

                                  NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 10:07:01

                                  slavina >> tak to je pekný autobus :)Dúfam že nemáš lakovanú podlahu.To sa musí pekne šmýkať!Budeš si robiť aj nejaké zastrešenie?

                                    Nslavina - Profil | Ne 15.2.2015 9:55:47

                                    Já mám toto v zelené barvě,ale ještě nebyl za 5 let na vodě. Doufám,že se letos konečně namočí.

                                      NMISO* - Profil | Ne 15.2.2015 9:51:14

                                      Dendy036 >> to kde si cital ze "nedoporučujú tieto člny do nečasu"??
                                      ale v podstate ok, sak co by si robil v dazdi a vetre v otvorenom clne ;-)) ale ked v tom chces spat, navyse viac noci, to uz je ine, burka ta prepadne na vode v lete razdva. A pri polmetrovych vlnach zaseres gate ;-))) tiez som spekuloval uz nad vselicim, mam 3,6 gumak, ale nakoniec som to vsetko zavrhol, jednu noc prinajhorsom vydrzim len tak v spacaku, na viac noci si to neviem predstavit. Ak byt na vode, tak na poriadnej lodi s kajutou, alebo minimalne pevnej priestrannej lodi s nejakym pristreskom.

                                        NDendy036 - Profil | Ne 15.2.2015 9:32:04

                                        MISO* >>ja sa budem zakotvovaŤ vždy za nejakou prekážkou.Nikdy nie na otvorenej holej ploche.Vyrobcovia na fukovacich člnov ako napr.Kolibri a iné,ajtak nedoporučujú tieto člny do nečasu.Nafukovacie člny z dlžkou(do cca 4,5m)z konštrukčnou kategoriou C sa berie ako rekreačné plavidlo.Pri týchto plavidlách sa očakáva sila vetra ktorá dosahuje 4 stupen Beufortovej stupnice a výšku vlny do 0,5metra.Taktiež je zakázaná hocijaká úprava na člnoch bez povolenia výrobcu člnu.A teraz si môžeš vybrat :D.Na člne by si nemal ísť,ani do velmi zlého počasia ,ani bez povolenia robiť nejaké úpravy.Aj ked viem že Ukrajinci by mi povolili úpravy všetky!Pretože niesom z Kyjeva! :D čau