Lov z nafukovacího člunu

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lovem z nafukovací lodě 4 a více metrů dlouhé. Postřehy, nápady, rady, tipy, triky ... vše je vítané :)

Nlovec 01 - Profil | Po 27.10.2014 21:02:11

Něco pro inspiraci :) http://vimeo.com/64844984

    Nlovec 01 - Profil | Po 27.10.2014 20:48:54

    RAFAN 1 >> Myslím,že na řeku je toto bivi ideal,ale na jezeře bych měl asi trochu strach. Jak se zvedne vítr,hned tak to složit nejde a obyč elektromotor ten vítr neutáhne..

      NDendy036 - Profil | Po 27.10.2014 20:23:36

      RAFAN 1 >> pecka,lov z clnu je moj sen :)

        NRAFAN 1 - Profil | Po 27.10.2014 20:10:53

        MISO* >> Mám 420ku a nedám na to dopustit, dam to všude sám na vodu, na ryby jezdím sám ale spali sme na tom už i dva a šlo to. Muj rekord 9dnu v kuse. Člun a stan origo za 26000,-

          NDendy036 - Profil | Po 27.10.2014 18:28:55

          MISO* >> budem musiet.Clny mam nafukane zachvilu cca 15min.Do prehozu budem mat vlozene uz 2-3 ucka z trubiek a doplnat budem 3 vystuhy.Nemam to este vyrobene a odskusane a dufam sa do hodiny zmestim :) Bude to sranda.Co je jedna hodinka proti nekonecnemu cakaniu na zaber!!! :) Nech sa ti darí . Cln 2,4 m a vsetky veci na 5 dni :)

            NDendy036 - Profil | Po 27.10.2014 18:14:51

              NMISO* - Profil | Po 27.10.2014 18:09:22

              Dendy036 >> a to budes vzdy vsetko rozkaldat a skladat? No tak to ti drzim palec...

                NDendy036 - Profil | Po 27.10.2014 18:07:16

                Švéd >> vyskusane to nemam,ale budem to davat vyrabat z tych najhrubsich drubiek.Kostra nebude vysoka a bude viac krat spajana.Bude to urcite dost pevne.Bude to do tvaru ako je dolu na obrazku francuz.Ale to ma este cas.Urcite sem dam aj potom foto,cau

                  NDendy036 - Profil | Po 27.10.2014 18:00:29

                  alda2211 >> Ahoj,mas pravdu z tym malym miestom medzi valcami.Lehatko tam nebudem davat.Na lavicky dam protismykovu gumu a na vrchu bude vodozdorna tenka preglejka.Na preglejke bude pant a bude polohovatelna.Na nej bude skladaci matrac.Pod postelou budu veci.Mam aj velky 4 m starsi cln.Ale mam problem zo skladovanim a prevozom.Preto uvazujem o gumaku.Pozri foto mam takyto cln ale starsi.

                    NPEPO. - Profil | Po 27.10.2014 15:08:56

                    Mitchell >>
                    Tá vodná plocha má cez 1000 hektárov.
                    Voda pod nami je tak cca 1 meter a menej a sme zakotvený presne na hrane.

                      NMISO* - Profil | Po 27.10.2014 14:40:59

                      PEPO. >> ludia su vselijaki blazni...a najma rybari ;-))))) poznam vela takych a aj sam sa medzi nich pocitam. Toto ale nie je nic pre mna. Ja potrebujem okolo seba miesto. Inac v tom to 2,5m clne je podla mna viac miesta ako v o meter vacsom gumaku. a tiez nie je rybar ako rybar, jeden je maly 60 kilovy, iny je 2m a 150 kg ;-)))) a v tom demijone je caj ;-))) Ja by som v lete prenocoval v gumaku, ale bol by som po vikende rozbity jak detska hracka ;-)

                        NMitchell - Profil | Po 27.10.2014 14:36:41

                        PEPO. >> nevím jak velká je to vodní plocha a jak moc tam fouká, ale je kotvený dost na krátko aspoň co je vidět ta zadní kotva

                          NPEPO. - Profil | Po 27.10.2014 14:28:55

                          MISO* >>
                          Je to trochu od veci,ale len pre predstavu je to 250 cm čln.Bežne si so sebou nosí 2x kaprový prút,nejaká feederka+matchka je samozrejmosť a aj bič sa tam nájde.V pohode je vedla mna zaparkovaný o piatku do nedele.A ako je vidieť na foto tak je aj spokojný.Vychutnáva si popcorn,pečie klobásky a užíva si miesta a miesta...a nechci ešte vedieť čo je v tom sklenenom 5litrovom demižone

                            NDejv - Profil | Po 27.10.2014 14:14:37

                            4Hubert >> repsol - 27.10.2014 13:52:45 >> na přívlač máme Mariner a bohatě to stačí.

                              Nlovec 01 - Profil | Po 27.10.2014 14:12:57

                              Když pevnou lod,tak jen opravdu velkou,která přečká i velký vlny. Rozhodně nedoporučuji menší laminátku,nebo plechovku! Problém s větší lodí je,že ji sám na vodu dáš jen těžko a nemluvě o tom,když Ti uprostřed jezera začne funět a budeš tam sám... Já chytám z gumáku 320. místa opravdu málo,ale když uděláš pořádnou inventuru cajku,zjistíš,že se bez více jak ploviny krámů,klidně obejdeš.
                              Naký věci se dají navěsit na balony člunu. Postel sebou nevozím,stačí karimatka.
                              Co mě ale vadí nejvíc,tak jak to zacvičí s pajšlem po pár dnech na vodě..
                              Jinak u gumáku je velká výhoda stabilita a bezpečnost..

                                Nrepsol - Profil | Po 27.10.2014 13:52:45

                                Ahoj, chtel bych nafukovaci clun pouze na obcasne vlaceni pro dva. Jezdim i na Labe, takze asi i s motorem. Mate nekdo zkusenosti treba se cluny jak dal odkazy "DENDY036"? Budem v nem max. Celi den. Zadne nocovani. Neco co se da zbalit do kufru auta - nemam vozik. Stacila by nejaka ta 3 metrovka? Dik

                                  NMISO* - Profil | Po 27.10.2014 11:19:47

                                  preco by niekto nedl sam na vodu 4m gumak? Da sa to. Sam mam 3,6 a sam ho dam na vodu aj z vody aj s motorom takmer kdekolvek kde je pristupny breh. Aj keby som ho mal skladat. Ale nerobim to, kupil som si vozik a mam ho nafuknuty stale. Lebo to skladnie je pakaren strasna. Clovek pochopi, ked to parkrat skusi...a pouci sa. Ja som gumak kupoval uz s tym, ze bude na voziku, najprv som mal predstavu ze vyuzijem po nejakych upravach klasicky privesny vozik co som mal, ale aj to bola pakaren a tak som si kupil vozik na cln.
                                  3,3m cln je na viac dni v kuse podla mna nezmysel. Uz len baterka k elektromotoru zaberie vela miesta, pripadne nadrz k spalovaku, neviem si predstavit existovat v tak malom priestore s lehatkom a vsetkymi vecami na prezitie a rybacku. Navyse ked pride nahla zmena pocasia, burka atd. Nedoporucujem.

                                    NDida - Profil | Po 27.10.2014 10:10:59

                                    Švéd >> při vzletu prej drží docela dobře:-))

                                      NŠvéd - Profil | Po 27.10.2014 9:47:48

                                      Dendy036 >> Máš vyzkoušené co ty plastové trubky vydrží když to fouká ?

                                        NŠvéd - Profil | Po 27.10.2014 9:46:31

                                        Je to věc názoru co je lepší. Docela pěkně to pořešil Tatoo ve vlákně http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=613499
                                        Na tomhle se dá už nějakou dobu žít a neskončit jako mrzák :). Cena pořád docela dole.
                                        Samosebou vydržet se dá hodně, ale .........trochu pohodlí a bezpečnost by měla zůstat. Velký nafukovák 4+ stejně na vodu sám nikdo nedá. Ideál asi je mít obojí loď i člun.