Lov z nafukovacího člunu

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lovem z nafukovací lodě 4 a více metrů dlouhé. Postřehy, nápady, rady, tipy, triky ... vše je vítané :)

Nalda2211 - Profil | Po 27.10.2014 9:02:02

Dendy036 >> ahoj jak jsem zde psal tak musis myslet na to ze clun ma max metr mezi valci a kdyz tam das lehátkt tak do strany neslezes a pokut koupis boat od ehmannse tak ani na 4m clunu nemas misto kde se narovnas.........

    Ncarpson - Profil | Po 27.10.2014 7:41:43

    taky to prave resim...jestli gumak, pokud ano, tak jak velkej.....plechovka by byla asi lepsi,ale tu sam na vodu nedam...pote nutno resit nekde ukotveni a spousteni na vodu...z tohoto vychazi lepe gumak,ale zase ten ma smysl tak kolem 4m a to je ještě není takova jistota jako z plechovky....a ten 4m stejne myslim na vodu sam nedam....

      NJPfish - Profil | Ne 26.10.2014 23:17:10

      Dendy036 >> Já mám Zodiaca 310 a věř,že prostor to nemá. Díky těm
      válcům co to omezují a sedět na nich je také pěkné utrpení pro záda při delším lovu.Příští rok
      jdu do pevné lodě 5,5m.

        NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 23:00:23

        alda2211 >> mozno robim chybu,ale budem kupovat cln max o dlzke 3,3 m a uvidis ze sa da upravit aj na dlhodobe lovenie kaprov.Verim tomu,ze pre ostatnych kaprarov moze byt takyto cln nedostacujuci no mne vyhovuje.Urcit dodam foto a video.

          NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 22:49:57

          alda2211 >> ja mam cln o dlzke 4 m no bohuzial nemam vozik a garaz na skladovanie.Som nuteny predat luxusny cln.Bohuzial potrebujem cln ktory je skladnejsi,nie tazky a hlavne aby som ho napasoval do oktavky :))

            Nalda2211 - Profil | Ne 26.10.2014 20:39:37

            panove az budete ve clunu 4m tak zjistite ze jste v plechovce na sardinky a sami coz je na vode strasny kdyz jen sedis nebo lezis tato diskuse je o nafukovaku to chapu ale kdo vazne uvazuje o lovu z plavidla mel by si vse dukladne promyslet nez zacne investovat......................

              NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 20:29:59

              Doktor1 >> Tiez som daval odkaz na clny noze.Boat je strasne predrazeny,.

                NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 20:27:34

                Doktor1 >> Ahoj,o pol roka budem kupovat cln a taktiez vyrabat konstrukciu a sit plachtu na pristresok.Budes prekvapeny ako to bude vyzerat.Cln z dlzkov 3,3m bude pre mna postacujuci.Su urcite rybari ktori ma budu odsudzovat za taky maly cln.Spravim aj foto aj video,keby niekto chcel lovit z clnu.

                  NDoktor1 - Profil | Ne 26.10.2014 15:44:23

                  dendy 036 - zalezi od viacerych okolnosti, ako si vysoky, co vsetko si nutne so sebov beries a potrebujes k lovu, ako dlho tam xces existovat, aka je logistika a dostupnost hlavnych potrieb atd... minimalne 360, skor viac, osobne by som siel do 420 * 190cm, v danej dlzke uz mas aj od ehmansu bivakovy system, a cca sa v pohode do neho zlozis, co sa tyka clnov siel by som do boat 007, alebo nieco od clny noze. samozrejme zalezi aj od moznosti a prepravy lode, naj mas pevne plavidlo z laminatu alebo hlinika, ale tam uz potrebujes vozik. Ak xces nafukovak tak ako som ti pisal...

                    NMISO* - Profil | Ne 26.10.2014 15:18:03

                    Dendy036 >> lebo chodim na ryby na 3,6m gumaku sam a neviem si predstavit ze by som v tom nocoval. Malo miesta. A to len vlacim. S vybavou na kapre uz vobec nie. Ale mozno sa to da, rybari su vselijaki blazni ;-))))

                      Nlovec 01 - Profil | Ne 26.10.2014 14:49:55

                      Dendy036 >> něco podobnýho jsem měl na laminátce,ale problém nastal,když jsem to potřeboval při náhlým větru rychle složit. Špatný není toto http://www.armywear.cz/detail-zbozi/hazeci-sekundov​y-stan-rachel-220-x-145-x-110cm-sta32003b.html ale musíš tomu uříznout dno.

                        NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 14:36:08

                        lovec 01 >> ja planujem vyrobit kostru z takychto vodarenskych trubiek do tvaru ako je dole na obrazku.(francuz)A nato si usijem navlek z maskovacej nepremokavej celty.Dufam ze sa p.Vaclavik nenahneva ze som mu ukradol foto :) http://www.municak.sk/prezitie-turistika/maskovacie​-doplnky/?limitstart=72 Ked to budem skladat alebo vyrabat,tak budem urcite robit aj foto a video.

                          NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 14:21:14

                          MISO* >> preco pevne dno a 4m.Teraz mam lamely na clne a pohoda.Mam cln 4m z laminat podlahov no pre mna je nevyhovujuci kvoli skladnosti a prevozu.Onedlho bude na predaj :)

                            Nlovec 01 - Profil | Ne 26.10.2014 14:01:40

                            Ondra (tloušťák) >> Zdarec,toho frantíka jsi viděl naživo,nebo to je fotka z netu? zajímal by mě ten přístřešek-jakou má konstrukci atd.

                              NBlue - Profil | Ne 26.10.2014 13:59:00

                              Já používám tuto ale jedině tak k zavážení páč u nás je lov z lodi zakázán :-(

                                NMISO* - Profil | Ne 26.10.2014 13:57:45

                                Dendy036 >> ak chces chytat z clna a nebodaj kapre viac dni v kuse, tak pozeraj min. 4m a s pevnym dnom.

                                  NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 13:50:23

                                    NDendy036 - Profil | Ne 26.10.2014 13:40:17

                                    Ondra (tloušťák) >> ahoj,a ty uz lovis z clnu?Ja to planujem od r 2015,tiez zhanam skusenosti.Nejaku predstavu uz o uprave mam.Som ale ajtak vdacny za kazde info,foto.Obzeram foto clnov,zatial som objavil tieto.Akurat ho chcem z posuvnymi lavickami. http://www.clny-noze.sk/produkty/zoznam/clny-noze

                                      NOndra (tloušťák) - Profil | Ne 26.10.2014 13:31:33

                                      Frantík na člunu :)