Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Pá 1.7.2011 18:27:21

Carabus >> Nemůžu nikde najít,jak vypadá kukléřka ve stádiu motýla!

    NCarabus - Profil | Pá 1.7.2011 18:18:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    : vydrák >> Kukléřka diviznová (Cucullia verbasci)

      Ntomas.MO2 - Profil | Pá 1.7.2011 18:17:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      : vydrák - >> ...

        N: vydrák - Profil | Pá 1.7.2011 18:09:28

        Dnešní - pro mne neznámá housenka:-)) Hmyzu zdar

          NG.Moolis - Profil | Pá 1.7.2011 16:26:33

          : vydrák >> Geniální fotka na určování.

            N: vydrák - Profil | Čt 30.6.2011 19:57:13

            Hmyz nad hladinou Orlické přehrady-ale nevím jaký! Ňáký komáři asi :-)))

              NProchyCR - Profil | Čt 30.6.2011 18:58:26

              G.Moolis >> Máš pravdu, dík. Pro laika jsou skoro stejní....

                NG.Moolis - Profil | Čt 30.6.2011 11:01:19

                ProchyCR >> Střevlík kožitý (Carabus coriaceus nebo snad i Procrustes coriaceus)

                  NPiskořík - Profil | St 29.6.2011 22:41:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Vážka plavá...:o)

                    NProchyCR - Profil | Út 28.6.2011 9:35:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    taky nějaké bezobratlé přihodím:
                    1-Batolec červený
                    2-Batolec červený
                    3-Kobylka zelená
                    4-Sršeň obecná
                    5-Střevlík zahradní
                    6-Vážka líhnoucí se z nymfy
                    7-Vosí pavouk (Argioppe bruennichi)

                      Njirka0 - Profil | Po 27.6.2011 18:17:41

                      Carabus >> 20 m od vody na navážce

                        NCarabus - Profil | Po 27.6.2011 18:00:13

                        jirka0 >> to je od vody?

                          Njirka0 - Profil | Po 27.6.2011 15:14:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ,,,

                            Njepice - Profil | Po 27.6.2011 14:50:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Čerstvě vylíhlá labská vážka

                              NG.Moolis - Profil | Po 27.6.2011 10:03:15

                              R.P. >> to na krabce od cigár je imago pošvatky. To na šutru je pavouk slíďák, tj. nehmyz.

                                Nmichec - Profil | So 25.6.2011 20:50:36

                                T.Karel >> Jasně jasně, to je ono, super, díky!

                                  NT.Karel - Profil | So 25.6.2011 20:48:55

                                  michec >> myslím ,že se to jmenuje kloš jelení

                                    Nmichec - Profil | So 25.6.2011 20:17:11

                                    Ahoj ´´hmyzáci´´ měl bych na vás dotaz ohledně jednoho velice dotěrného hmyzu. Boužel fotku nemám tak se jej vynasnažím co nejlépe popsat. Je velice podobný klíštěti, má ovšem 2 páry blanketních křidélek, velikost cca 3 mm. Bydlí především tam kde je bahno, vyšší tráva a velká vlhkost. Narazil jsem na něj jak u řeky tak v lese na houbách. Když na mě sedl, zavrtá se do chlupů a dostat jej odsud je veliký problém,(ne, o filcku opravdu nejde) nejde sfouknout ani odpinknot prstem. A když vleze do vlasů je to opravdu slast jej odsud dostat. Kamoš tomu říká jelení muška, to zase ovšem nezná google. Díky

                                      Ndevilmarcel - Profil | So 25.6.2011 20:02:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Motýlek:)

                                        NR.P. - Profil | So 25.6.2011 18:52:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        poraďte co je to za potvůrky