Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

Njepice - Profil | Čt 7.7.2011 15:50:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tohle se mi včera snažilo sežrat kapra. Pokusil jsem se to určit, ale jistý si nejsem. Je to střevlík Scheidlerův (Carabus scheidleri)?

    NCarabus - Profil | St 6.7.2011 18:06:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    : vydrák >> Mrchožrout znamenaný (Oeceoptoma thoracicum)

      N: vydrák - Profil | St 6.7.2011 17:27:42

      Dnešní hmyzáci 5m od vody.Děkuji za určení:-)) Hmyzu zdar

        NCarabus - Profil | Po 4.7.2011 21:37:06

        Arsenal >> trus, v tom množství je to hrůza, ony udělaj holožír, a všechno to leží na zemi jako takové černé granulky

          Nmichec - Profil | Po 4.7.2011 19:16:08

          Ty housenky na tom listu jsem viděl hodně podobné, taky jich tam bylo spousty, akorát černé a na kopřivách :)

            NArsenal - Profil | Po 4.7.2011 18:25:25

            Carabus >> Dnes v lese nebyl.Na mém flíčku,vedle,roste mladý doubek.Ráno byl u vody.Kaprům ráno nechutnalo,tak jsem fotil.Až před jedenáctou zabral mladší dorostenec.Co bude padat? :-)

              NCarabus - Profil | Po 4.7.2011 18:19:28

              Arsenal >> když bude teplo a ticho, a zaposloucháš se v takovémto dubovém lese, tak uslyšíš takové divné šustění a budeš se divit, co to na tebe pořád padá :-)

                NArsenal - Profil | Po 4.7.2011 18:17:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Hmyzák

                  NArsenal - Profil | Po 4.7.2011 18:16:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Maskování...

                    NArsenal - Profil | Po 4.7.2011 18:13:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Na dubovém listu

                      NArsenal - Profil | Po 4.7.2011 18:11:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Motýlek...

                        NPiskořík - Profil | Ne 3.7.2011 22:59:32

                        Carabus >> Přímo z okolí přehrady.

                          NCarabus - Profil | Ne 3.7.2011 22:55:21

                          Piskořík >> myslíš VnD ?

                            NPiskořík - Profil | Ne 3.7.2011 22:34:52

                            Carabus >> Zřejmě vranovský poddruh...:o)

                              NCarabus - Profil | Ne 3.7.2011 22:20:45

                              Piskořík >> pěkně vybarvenej, takle čistě modrej se často nevidí

                                NPiskořík - Profil | Ne 3.7.2011 20:40:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Drvopleň obecný...:o)

                                  NPiskořík - Profil | Ne 3.7.2011 20:35:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Střevlík vrásčitý...:o)

                                    N: vydrák - Profil | Ne 3.7.2011 16:24:06

                                    Dneska jsem vyfotil místo hmyzu jednoho hmyzožravce.
                                    Dle mého se jedná o kvíčalu ale jist si nejsem:-)))) Hmyzu zdar(v tomto případě spíše hmyzu zmar) :-)))

                                      N: vydrák - Profil | Pá 1.7.2011 18:45:40

                                      Carabus >> To by mi stará dala čočky!!:-)))))

                                        NCarabus - Profil | Pá 1.7.2011 18:43:59

                                        : vydrák >> měl sis tu housenku vzít domů :-)))

                                        http://www.biolib.cz/cz/taxonimage/id133426/?taxoni​d=53560