Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Út 21.6.2011 20:07:13

Dnešní motýlice:-)) Ony mě prostě fascinují,vždy je musím odfotit:-))

    NG.Moolis - Profil | Po 20.6.2011 21:53:06

    ThomasPce >> nymfa motýlice.

      Nb.gun - Profil | Po 20.6.2011 16:48:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      O víkendu jsem prchnul schovat se před deštěm do přístřešku u potoka. Evidentně jsem nebyl první ani jediný, koho to napadlo, už tam byl lišaj vrbkový (Deilephila elpenor)...

        NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 15:28:11

        nevim je to z Labe..

          NMarfi - Profil | Po 20.6.2011 11:36:32

          ThomasPce >> No to je přeci čalounická sponka s nožičkama....:-)

            NArsenal - Profil | Po 20.6.2011 11:34:17

            ThomasPce >> Miniatura vetřelce z sci-fi filmu Alien :-))

              Njepice - Profil | Po 20.6.2011 11:03:53

              ThomasPce >> nevím jak je to velký, ale není to jehlanka válcovitá?

                NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 9:45:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                a tohle je co za zmetka

                  NCarabus - Profil | Po 20.6.2011 9:31:17

                  ThomasPce >> Také mu tak říkají :-))

                    NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 9:28:22

                    Carabus >> myslíš kuloštítník beraní:))

                      NCarabus - Profil | Po 20.6.2011 8:55:44

                      ThomasPce >> jo, ten to umí. :-)

                        NCarabus - Profil | Po 20.6.2011 8:55:01

                        ThomasPce >>tesařík Clytus arietis

                          NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:49:51

                          Carabus >> to je ten střevlík co vystřikuje ty srajdy??

                            NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:48:26

                            Carabus >> skoro cvrček,zrovna vylezla z vody.

                              NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:43:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vosa bez křídel a žihadla:)

                                NCarabus - Profil | Po 20.6.2011 8:42:59

                                ThomasPce >> larva vážky

                                  NCarabus - Profil | Po 20.6.2011 8:42:32

                                  ThomasPce >> Střevlík vrásčitý (Carabus intricatus)

                                    NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:23:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    ...

                                      NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:22:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      cvrček cvrká,prcek....

                                        NThomasPce - Profil | Po 20.6.2011 8:21:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        zřejmě střevlík