Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarabus - Profil | Ne 19.6.2011 21:37:24

Katt >> hezká práce :-)))

    NKatt - Profil | Ne 19.6.2011 21:35:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Vážka - nešťastnice :-)

      Njos - Profil | Ne 19.6.2011 18:14:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      taky od vody

        Nmichec - Profil | Ne 19.6.2011 16:00:45

        Carabus >> No moc toho o hmyzu nevím, ale pamatuji si že jednou jsem po tomto zrovna pídil. :)

          Nzoubek - Profil | Ne 19.6.2011 15:59:04

          Hmyz to není ale taky to leze kolem vody.

            NCarabus - Profil | Ne 19.6.2011 15:23:37

            michec >> tak to jsem ani netušil, ale MRK ví všechno :-)

              Nmichec - Profil | Ne 19.6.2011 14:07:39

              : vydrák >> Myslím že je to bruslařka obecná, často se ale mezi lidmi pletou

                N: vydrák - Profil | Ne 19.6.2011 13:52:57

                Dnešní vodoměrky.Myslím,že vodoměrky tu ještě nemáme:-))) Hmyzu zdar

                  NT.Karel - Profil | Ne 19.6.2011 12:30:28

                  Carabus >> Slapská přehrada konkrétně u Źivhoštského mostu právý břeh skály

                    NCarchy - Profil | Ne 19.6.2011 10:37:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    ?

                      NCarabus - Profil | Ne 19.6.2011 9:31:57

                      T.Karel >> Ahoj, mohl by jsi mi prosím tě napsat lokalitu k tomu tesaříkovi? Já už jsem sice taky všechno rozdal, ale nechal jsem si právě kuloštítníky a Alleculidae, a ty se snažím občas nějak zpracovávat, kluci z Akademie maj potom radost z nových dat :-)

                        NPiskořík - Profil | So 18.6.2011 19:46:27

                        Carabus >> Já ty změny sleduju spíš u rybích druhů....brouky mám přece jenom na okraji zoologických zájmů...:o)

                          NCarabus - Profil | So 18.6.2011 19:22:19

                          Piskořík >> to je sice fakt, ale tam se většinou nějaký pan vědátor chce zviditelnit, a vymyslí nové rody, popř je přejmenuje, ale většinou se to neujme, viz Cerambicidae v posledním dvacetiletí.
                          Zajímavá situace je v názvosloví rodu Blaps (Tenebrioidae), kde došlo k současnému popisu v Itálii a Francii a dodnes to nebylo uspokojivě vyřešeno, neboť oba autoři uvedli názvy kolegy jako synonyma a tím se situace podstatně zkomplikovala.

                            NT.Karel - Profil | So 18.6.2011 18:33:56

                            Carabus >> díky za info ,brouky jsem zbíral v 70 a 80letech .takže se v tom již nepohybuji zbírku jsem dávno daroval ,určuji podle paměti nebo literatury z té doby ještě jednou díky :-)

                              NPiskořík - Profil | So 18.6.2011 18:30:08

                              Carabus >> Ono, ani latinské názvy nejsou stálé....:o)

                                NCarabus - Profil | So 18.6.2011 18:25:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                T.Karel >> tesařík Plagionotus detritus, s českým názvem máte pravdu oba a proto se je, mimo všeobecně známé, snažím nepoužívat. Mimochodem, doba národního obrození nám zanechala mnoho zajímavých, zaručeně českých, názvů. Večer sem nějaké dám :-)

                                  NPiskořík - Profil | So 18.6.2011 16:53:30

                                  T.Karel >> Tesařík dubinový a Běloskvrnáč pampeliškový....:o)

                                    NT.Karel - Profil | So 18.6.2011 14:10:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    tesařík zlatošpičký a vřetenuška

                                      NRybatorstr - Profil | So 18.6.2011 9:55:58

                                      G.Moolis >> Díky moc, budu si to pamatovat. Fakt byla síla jí pozorovat jak mě pozoruje :-)))

                                        NG.Moolis - Profil | So 18.6.2011 9:30:52

                                        Rybatorstr >> řekl bych pilatka zelená (Rhogogaster viridis).
                                        vydráK: momentálně nepíchaj, jsou ve fázi před, nebo po.