Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NRybatorstr - Profil | Pá 17.6.2011 21:26:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

A ještě jedna.

    NRybatorstr - Profil | Pá 17.6.2011 21:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Nevím co to je, ale zkoumalo mě to skoro 10 minut......Hmyzu zdar!

      NCarabus - Profil | St 15.6.2011 15:56:13

      : vydrák >> dost lidí netuší, že mají trochu nezvykle umístěné pohlavní orgány :-))

        Niwanhoe - Profil | St 15.6.2011 13:11:11

        : vydrák >> prostě asi trtkají .-)

          Nzoubek - Profil | St 15.6.2011 12:48:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          raní návštěva

            N: vydrák - Profil | St 15.6.2011 12:28:09

            A zde nějaké podivné duo:-)) Ví někdo,proč jsou dvě šídla na sobě? dík

              N: vydrák - Profil | St 15.6.2011 12:26:10

              Dnešní motýlice.

                Nb.gun - Profil | Út 14.6.2011 22:06:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnešní šidélka od rybníka...

                  NPiskořík - Profil | Po 13.6.2011 21:05:45

                  Katt >> Tak to je slušná koleda...:o)



                  Já jsem zvyklej spíš na ty domácí vosíky...ty jsou v klidu...:o)

                    NKatt - Profil | Po 13.6.2011 20:59:11

                    Piskořík >> 3 :)

                      Nvokounek - Profil | Po 13.6.2011 20:45:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      niekde na mrku som ju už dal..

                        NPiskořík - Profil | Po 13.6.2011 20:30:42

                        Katt >> Takže si dostal bodanec?...:o)

                          NKatt - Profil | Po 13.6.2011 20:29:34

                          Piskořík >> Já se vos nebojím, žihadel za rok dostávám desítky, ale styl, jakým útočí tyto svině mě překvapil. Při každém přiblížení jich hned pár vystartuje, ve velké rychlosti bodnou a obloukem se vracejí na své "mega" hnízdo.

                            NPiskořík - Profil | Po 13.6.2011 20:23:22

                            Katt >> Vosík obecný.

                            Mě vosíci tak agresivní nepříjdou. Oni dělaj jenom bububu...:o)

                              NKatt - Profil | Po 13.6.2011 20:11:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Přidávám (bídnou) fotku nejagresivnějších vos, které jsem kdy viděl.

                                NPiskořík - Profil | Po 13.6.2011 17:30:43

                                Maxxx >> Tesařík pižmový...:o)

                                  NMaxxx - Profil | Po 13.6.2011 17:20:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  .

                                    NMaxxx - Profil | Po 13.6.2011 17:18:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    No nic moc a nevím co to je za broučka:-)

                                      NCarabus - Profil | Ne 12.6.2011 21:15:19

                                      Kokš >> Babočka kopřivová (Aglais urticae)

                                        Nprochy96 - Profil | Ne 12.6.2011 20:34:23

                                        Carchy >> pěkné fotky ...