Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Ne 12.6.2011 19:41:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

...

    NCarchy - Profil | Ne 12.6.2011 19:37:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    ...

      NKokš - Profil | Ne 12.6.2011 18:56:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Motejl

        NKokš - Profil | Ne 12.6.2011 13:53:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ...

          Nprochy96 - Profil | Ne 12.6.2011 8:26:07

          Koupač >> jj :))

            Njirka0 - Profil | Ne 12.6.2011 0:44:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            ,,,

              Njirka0 - Profil | Ne 12.6.2011 0:38:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              ,,,

                Njirka0 - Profil | Ne 12.6.2011 0:36:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Vážka

                  Njirka0 - Profil | Ne 12.6.2011 0:35:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  ,,,

                    NCarabus - Profil | So 11.6.2011 22:06:42

                    Katt >> ono na hmyz, a motýly obzvláště, se míchají různá lákadla, chystají se pasti. Je to stejná alchymie jako krmení pro ryby

                      NKatt - Profil | So 11.6.2011 21:39:33

                      Carabus >> Já jsem ho cvaknul jen ze zajímavosti, protože na hmyzáky nemám cajk (a podle toho to vypadá - foceno Sigmou 150 - 500). Minulý týden jsem jich několik viděl poletovat kolem mršiny kapra, možná že to šlo je na nějakej smrad nalákat.

                        NKoupač - Profil | So 11.6.2011 21:38:48

                        prochy96 >> splešťule blátivá?

                          NCarabus - Profil | So 11.6.2011 21:15:09

                          Katt >> s kámošem jsem ho objevij právě na hnojišti za vesnicí, chtěli jsme vyfotit nějaký detail, tak jsme do toho i zalehli a čekali, potom přišel hospodář........ chvíli mlel něco o ožralých prasatech, potom o bláznech a batolec mezi tím odletěl, tak ho mám jenom z povzdálí

                            NKatt - Profil | So 11.6.2011 21:08:41

                            Carabus >> No jo, to je fakt. Krom rána jsem je letos nikdy neviděl.

                              NCarabus - Profil | So 11.6.2011 20:42:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Katt >> Pouze potvrzení teorie o tom, že dopoledne se pohybují podél cest s kalužemi (za sucha hnojiště), a odpoledne poletují v korunách stromů

                                NKatt - Profil | So 11.6.2011 19:26:43

                                Carabus >> Dnes v 9:56. Proč se ptáš?

                                  Nprochy96 - Profil | So 11.6.2011 16:31:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  : vydrák - >> .... fotka na prd

                                    NCarabus - Profil | So 11.6.2011 15:06:20

                                    Katt >> ahoj, měl bych kontrolní otázku, to bylo focený někdy dopoledne?

                                      Njepice - Profil | So 11.6.2011 14:10:28

                                      A co hmyzáci z čeledi Curculidae? Nemáte někdo fotky?

                                        Npako 2 - Profil | So 11.6.2011 14:06:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Byla podobná této, jen do zelena.