Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:19:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Čmelda

    Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:18:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Motýlice

      Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:17:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Splešťule blátivá

        NArsenal - Profil | St 8.6.2011 14:15:48

        Carabus >> Dík,a ta první moucha,prosím... :-)

          Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:15:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Chrostík jakýsi

            Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:14:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Májovka jakási

              NArsenal - Profil | St 8.6.2011 14:14:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Masařka...

                NCarabus - Profil | St 8.6.2011 14:13:40

                Arsenal >> Mandelinka nádherná - Chrysolina fastuosa

                  Njepice - Profil | St 8.6.2011 14:13:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  I já přispěji svou trochou do mlýna

                  Roháč (samice)

                    NArsenal - Profil | St 8.6.2011 14:09:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tento druh mouchy jsem viděl prvně v životě...

                      NArsenal - Profil | St 8.6.2011 14:07:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Pár foteček z dnešného lovu...bylo to povedené ráno a dopoledne...

                        NWalleye - altered ... - Profil | St 8.6.2011 13:54:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        G.Moolis >> Přesně tak :-)))

                          NArsenal - Profil | St 8.6.2011 13:53:25

                          Lauri >> Út 7.6.2011 23:16:47
                          Toho tvýho brouka jsem už našel,hezkej kousek :-)

                            NG.Moolis - Profil | St 8.6.2011 13:51:56

                            crizi >> Larva potápníka.

                              Ncrizi - Profil | St 8.6.2011 13:46:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Neví někdo co je to za potvoru? Měla asi tak 6-8 cm na hlavě dvě kusadla (teda aspoň myslím že to byly kusadla) a 6 nožiček. Foto nic moc je to blejsklé mobilem

                                NG.Moolis - Profil | St 8.6.2011 10:58:07

                                Carabus: popsány a pojmenovány jsou, ale je to entomologický pravěk (Heyrovský), dnes už se na ty barevný formy a aberace nehraje, je to zbytečné, bavili se tím entomologové v první polovině minulého století. Myslím, že jediný, kdo ještě hraje na morfy, atd, jsou sběratelé tvých jmenovců, velkých střevlíků.
                                Kdyby se ty skvrnky měřily, byl by vlastně počet aberací a jejich jmen nevyčerpatelný.

                                  NCarabus - Profil | St 8.6.2011 10:22:41

                                  Piskořík >> nádhernej, jenom to vypuštění do volné přírody se bohužel mine účinkem, protože u nás těžko sežene samici :-(
                                  Mimochodem, víš, že je popsáno (pojmenováno) 106 barevných variet a aberací tohoto brouka - od čistě modré s drobnýma rameníma tečkama, až po téměř černou s modrými konečky krovek.

                                    Npoool-PavelSečka - Profil | St 8.6.2011 10:08:03

                                    Piskořík >>ano, všechny jsou z itálie.

                                      NPiskořík - Profil | St 8.6.2011 7:28:30

                                      flekos >> Nádhernej exemplář...Tesařík alpský.

                                        NPiskořík - Profil | St 8.6.2011 7:26:19

                                        poool-PavelSečka >> Takže je to lodní provaz...;o)

                                        V tom případě na něm sedí Babočka admirál, to další je sameček Motýlice lesklé a ta vážka, je to focený vůbec u nás? Není to někde z jihu?