Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:45:59

Arsenal >> Hmm,hmm.....tuhle potvoru ještě nemam.

;-)

    NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:43:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Lítalo to vedle mne.Bylo jich kolem 30.Asi rojení.Mělo to dlouhý tykadla.

      NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 16:43:09

      Arsenal >> Na brouka Pytlíka by se hodilo spíš něco z rodu Kvapníků....;-)

        Nmichec - Profil | Po 6.6.2011 16:36:58

        Vodník Kebule >> Díky.

          NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:35:56

          Piskořík >> Díky.Já myslel,že je to Pytlík. :-) Dnes ráno fotil na labský tůni.

            NVodník Kebule - Profil | Po 6.6.2011 16:33:19

            michec >> Závornatka drsná (Clausilia dubia)

              NPiskořík - Profil | Po 6.6.2011 16:32:48

              Arsenal >> Listokaz zahradní....:o)

                NArsenal - Profil | Po 6.6.2011 16:31:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Že by brouk Pytlík?

                  NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:19:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  ...

                    NVodník Kebule - Profil | Po 6.6.2011 16:12:52

                    mascha >> Hlavně tuhle splešťuli z tvého odkazu bych potkat u vody nechtěl...

                      NVodník Kebule - Profil | Po 6.6.2011 16:10:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      A ještě detail...

                        NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:09:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ...

                          NVodník Kebule - Profil | Po 6.6.2011 16:07:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Pořád jsem nechápal, že neulétla, a až po bližším přezkoumání fotek jsem zjistil, že se teprve sušila po vylíhnutí... viz schránka nymfy na konci větve...

                            NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:06:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            ...

                              NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:03:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ...

                                NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 16:01:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                ...

                                  NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 15:58:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  ...

                                    NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 15:55:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    ...

                                      NCarchy - Profil | Po 6.6.2011 15:51:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      : vydrák >> Taky ti sem něco dám,když už sem furt lezu...;-)