Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Cardinal - Profil | St 13.3.2019 18:10:23

TomVl - 13.3.2019 17:00:49 : Ahoj. Skús sa opýtať na materiál ohľadne bambusu jedného slovenského nadšenca ktorý má nick "zetfly." Postavil už pár prútov z bambusu a určite ti poradí. Skús mu napísať súkromnú správu, určite ti povie čo a ako z materiálom.

    TomVl - Profil | St 13.3.2019 17:00:49

    Fuldík >> natřou se lepidlem a svážou se tím vázacím strojem níže a nechají zaschnout

      Fuldík - Profil | St 13.3.2019 15:42:55

      TomVl >> A ty ohoblované svázané pásky se prolejou,nebo namočí do lepidla,nebo jak to drží potom při sobě?.Celkem mě ta výroba zaujala,nikdy jsem to neviděl...😉

        TomVl - Profil | St 13.3.2019 11:11:02

        Mates PB >> byl by jsi hodný, za kontak bych byl rád. V tomto skladu jsem vetsi Tonkin neviděl....kam se jezdíš dívat ?

          Mates PB - Profil | St 13.3.2019 10:47:58

          TomVl >> Nemám, ale můžu se zeptat. Já blanky nevyrábím, občas se podívám jak se to dělá (zrovna teď o víkendu) a občas nějaký hotový blank dostanu....

            TomVl - Profil | St 13.3.2019 9:49:33

            Mates PB >> a máš typ kde ho koupit ? nebo objednat ?

              Mates PB - Profil | St 13.3.2019 7:34:38

              TomVl >> 4 stovky? Kvalitní tonkin začíná na 900,-/ 3m a to toho musíš vzít víc.

                TomVl - Profil | St 13.3.2019 7:09:13

                Cardinal >> zkoušel jem to večer hoblovat a asi máš ty a MatesPB pravdu ty pásky jsou tenké, jinak by to nevadilo....asi jsem vyhodil 4 stovky.....

                  Cardinal - Profil | Út 12.3.2019 22:08:39

                  TomVl - 12.3.2019 19:32:41 : pozeral som v knihe "Sportovní rybárství" od Šimeka a tam sa spomína, že tie tyče sú s priemerom až 10 cm.

                  Pozri toto video a tam podľa mňa tá tyč čo nahrieva je tiež asi s iným priemerom ako máš.

                  https://www.youtube.com/watch?v=11aYv3CLIq0

                    TomVl - Profil | Út 12.3.2019 19:32:41

                    Cardinal >> taky nevím jaký průměr je nejlepší......to asi ukáže čas. Ještě tam zajedu a vezmu í jiný druh, ale úplně levný to není ty 4m stojí 180.....

                      TomVl - Profil | Út 12.3.2019 19:30:48

                      Cardinal >> tak jsem to zkusil zpracovat.... kroutí se to nebude to úplně sranda.....

                        Cardinal - Profil | Út 12.3.2019 18:45:13

                        TomVl - 12.3.2019 18:30:10 : v pohode. Ja som nikdy nemal tonkin-bambus-tyč v ruke, tak neviem z akých priemerov je nejlepší. Niekde v knihách sa to píše a na videu čo som videl sa mi zdal hrubší ako ten na foto, teda prvý dojem z foto. Neviem aký priemer je najlepší.

                          TomVl - Profil | Út 12.3.2019 18:30:10

                          Cardinal >> prosím tě to na videu asi není TONKIN. Tonkin dorůstá do tohoto průměru. Konečně jsem tomu porozuměl. TONKIN má si 6 až 10m délku stonku z toho jsou použitelné první 4m ostatní jsou tyčky k rajčatům. průměr max tento více prý nedorůstá.. Pozor zas tak malý není . Samozřejmě na první dva díly prutů jsou použitelné první 2m stonku ostatní tak na špičky myslím třetí díl. TONKIN prý nemá nikdy moc velký průměr toto jsou největší průměry co jsem viděl v hale, byl jsem ve velkoobchodu dovozce bambusu. Měl tam i 20cm průměr ž toho se dá postavit barák, ale to nebyl TONKIN. Zkusím toto,ale mohu mít více možností, ale potom to nebude TONKIN....viděl jsem tam zhruba kaminon Tonkinu

                            Cardinal - Profil | Út 12.3.2019 17:43:25

                            TomVl - 12.3.2019 17:06:36 : mne sa zdajú trochu tenké, no možno sa mýlim. To čo vidieť na videu je iný priemer, ale ako píše Mates, na skúšku zatiaľ dobré.

                              TomVl - Profil | Út 12.3.2019 17:06:36

                              Mates PB >> já je koupil v původních 4m délkách..... celé tyče musíš vzít vše .........

                                Mates PB - Profil | Út 12.3.2019 14:44:14

                                TomVl >> Vypadají mizerně, nenapálili tě? Navíc nejsou štíplé - kvůli nežádoucímu praskání, které už na jedné je vidět...Na zkoušky asi dobrý..

                                  TomVl - Profil | Út 12.3.2019 13:51:55

                                  Mates PB >> no on to možná tento provázek vydrží....musím to zkusit..musí být přírodní... jinak jsem vyzvedl bambusové tyče TONKIN.......viz obr. První na zkoušky , tak jsem zvědavý jak to půjde štípat.....

                                    Mates PB - Profil | Út 12.3.2019 8:25:28

                                    TomVl >> Hmm hmm hmm, no musíš vymyslet něco co vydrží alespoň 100 st, spíš víc.

                                      TomVl - Profil | Po 11.3.2019 23:35:03

                                      Mates PB >> to je provázek co jsem doma našel, pouze testuji, zatím jsem nic nesvazoval....to bude další etapa zkoušky, ten origo co prodávají Anglii se mi kupovat nechce....

                                        Mates PB - Profil | Po 11.3.2019 20:56:53

                                        TomVl >> chtěl bych se zeptat co to máš za provázek na to svazování?

                                          Červené karty: S&F - pescador