Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NTomVl - Profil | Ne 10.3.2019 16:02:41

Cardinal >> díky na doufám, že bude pomocník, ještě vychytávám dětské nemoci. Nikdy jsem ji totiž neviděl ve skutečnosti .....

    NCardinal - Profil | Ne 10.3.2019 15:24:25

    TomVl - 10.3.2019 15:05:34 : paráda, to je iná mašina. Keď som potreboval zlepiť dvojdiel na foto, tak som si musel pomôcť rukami, rýchlo zrovnať a nechať sušiť na slnku 7 dní. :-) Budeš mať dobrého pomocníka.

      NTomVl - Profil | Ne 10.3.2019 15:05:34

      kaprus >> tak už tě začnu pomalu honit :) 😂myslím s formou.....již mi jede další mašinka. Dnes dodělané
      ..ještě Freza na základní úkos a mohu to spustit.....😉

        NTomVl - Profil | So 9.3.2019 21:27:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        kaprus >> tak makám na dalším stroji na výrobu bambusáků...😉 udělal jsem si výkres 😂😂viz poslední obrazek a jedu....😁😁

          Nkaprus - Profil | Po 4.3.2019 23:16:06

          mir999 >> Dyt je to kaprák. A do 80m. Stačilo by nad navijákem vyvrtat dírku a vlas provlict vnitřkem 😅

            NFuldík - Profil | St 27.2.2019 18:53:15

            Tak jsem to ořezal😉

              Ndoktor multiplikator - Profil | St 27.2.2019 18:29:28

              abcdddd >> igen

                Nabcdddd - Profil | St 27.2.2019 18:20:03

                doktor multiplikator >> kaprarske? Wecke co? Kks zase kody...

                  Ndoktor multiplikator - Profil | St 27.2.2019 16:29:23

                  abcdddd >> si pozri dlhsi castak od weckessera a uvidis ze som predbehol dobu lolo. A na mg mas aj tak kaprarske torzity vobec si nevyuzil ich bebefity ale to ty stejne netento cha! :)))
                  Ale ty to nikdy nepriznas takze je to punnťa :))

                    Nmir999 - Profil | St 27.2.2019 16:18:09

                    abcdddd >> ano, 2 oz ten ich MG, dal som si ho do mierky ked som staval 8,6 ft 2 oz. No a Juro je fajn chalan, trochu svojsky :)

                      Nabcdddd - Profil | St 27.2.2019 16:13:07

                      mir999 >> z ktoreho? 2oz? to musis Alesovi dat kredit.... Juro je "one of a kind" so vsetkymi plusmi a este viac minusmi :-D

                        Nmir999 - Profil | St 27.2.2019 16:06:01

                        abcdddd >> pockaj, z tvojho cts som cerpal, ani o tom nevies, stacila fotka:). A Juro ma velmi svetle chvile, ked chce, je to priekopnik.

                          Nabcdddd - Profil | St 27.2.2019 16:00:39

                          mir999 >> nazdar, si ma pobavil, ja sa tu neodvazim nikomu radit, ja sa ozvem iba vtedy ak mam prut na dotazovanom blanku a popisem ako to Goran postavil, tot vsjo. Ales a Vilo su povolani, Julko, "Lord of the rings" ten ti poradi tak ze pocet ociek musis delit dvoma aby to bolo ok :-)

                            Nmir999 - Profil | St 27.2.2019 15:52:18

                            Peter94 >> tusim alda alebo aldo

                              Nmir999 - Profil | St 27.2.2019 15:51:07

                              Peter94 >> ak tu nema nikto taky blank, tak ti neporadia. preto by som sa prveho pytal predajcu. Potom by som otravoval v kaprarine (mne pri spinn blankoch dobre poradil kanka, poldeci,abeceda a sladkay). Na kaproblanky tu bol jeden fachman, ale nespomeniem si na nick.

                                NPeter94 - Profil | St 27.2.2019 15:11:34

                                mir999 >> Je to blank od Free Spirit HiS 10ft,2,75lb
                                Ocka tam chcem od Fuji asi KWAG prve 40mm

                                  Nmir999 - Profil | St 27.2.2019 15:06:15

                                  Peter94 >> Ahoj, od koho kupujes blank? Lebo vacsinou predajca ma predstavu o tom, co predava, pripadne vie odporucit vhodne ocka. Ja som tak staval 2 cts a chlapik mi presne vedel poradit, ake oci sa tam hodia, lebo na tych blankoch postavil x pruov. Ked nepovies na aky blank to ma ist, tazko ti niekto poradi.

                                    Nkaprus - Profil | St 27.2.2019 14:42:23

                                    Peter94 >> na takove rybe urcite dvoupatky. A mozna aji 6+1

                                      NFuldík - Profil | St 27.2.2019 13:10:20

                                      ChaCha,to jo...je tam bakula,ale ve skutečnosti nevím jestli je to hnusné,nebo ne.Zatím je to ještě trochu hrbaté,přijde tam ještě lak:-)Když to bude vypadat moc divně,tak to ořežu...No jsem začatečník,který to dělá na koleně,tak občas něco poseru...

                                        Nabcdddd - Profil | St 27.2.2019 13:03:58

                                        Fuldík >> nikdy si nesmies priznat chybu, mozno sa to chyti a budu to teraz vsetci takto robit

                                          Červené karty: S&F - pescador