Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Cardinal - Profil | So 23.3.2019 10:20:41

TomVl - 23.3.2019 9:46:12 : tak to potom áno. Klobúk dole, máš fajn manželku keď to takto. Moja čím je staršia, tým je menej tolerantná.:-)

    TomVl - Profil | So 23.3.2019 9:46:12

    Cardinal >> nemám to je v paneláku v kuchyni, když manželka odjela k rodičům....jinak je to potom soubor písní a tanců......v principu je hodně tolerantní....bez nadsázky jinak bych byl v háji.

      Cardinal - Profil | So 23.3.2019 9:01:01

      TomVl - 22.3.2019 23:11:15 : to už áno, páči sa mi to. Máš výhodu priestoru.

        Fuldík - Profil | So 23.3.2019 6:49:38

        TomVl >> Parádní!

          TomVl - Profil | Pá 22.3.2019 23:11:15

          kaprus >> no již se nemohu dočkat na tvou formu a tak trénují stavění a vázání na repasovaných a upravených blancích....

            TomVl - Profil | Po 18.3.2019 10:29:33

            kaprus >> Ahoj, chlape, no to je tak, když děláš zabijačky, my co kupujeme maso v Tescu se jen tak nenapepříme :) Jinak ty zátky jsem koupil ve výprodeji vše co měli, jinak jak píšeš se to nevyplatí. Všiml jsem si že jsou leta napříč, ale to nevadí...…

            Jinak již pracuji na fréze a tak prosím prosím až se dáš do kupy mrkni na tu formu.... díky

              kaprus - Profil | Ne 17.3.2019 8:02:01

              TomVl >> Ahoj. Covece ty si ale kanec. Je videt ze si dokazes poradit s ledascim.
              Ja vim ze se furt vymlouvam, sedim uz 3. tyden doma na prdeli s kolenem. Trochu sem se na zabijacce napepril a tak to dopadlo😒. Trochu se to tu zacina zvrhavat, od uhli ke drevu😀. Drzim pesti.
              K tomu korku. Spunty sou rezany letama (jestli se tomu da tak rict) kolmo jak dnesni rukojeti, ale stare klacky co mam doma to tak maji a vlastne ani nevim proc se to tak dneska dela,mozna aby se vesli i do tenci kury. Ja uz sem prisel na to ze kdybys ty spunty kupoval, tak se cenove dostanes i s pracou skoro na cenu origo krouzku. Korek je drahy v kazde podobe. Kdysi sem koupil u jelinka celou desku cca 30*30cm za 1000kc, na sandale. Zkousel sem to ruzne vykruzovat, toz drbacka. Ted to chcu vzit narezat na vodni paprsek,melo by to jit bez problemu. Uvidim. Ale aji tak kdyz to spoctu zas nejak mega neusetrim, pac se toho stejnak pulka vyhodi. Musi se to probrat a vybrat.

                Cardinal - Profil | Pá 15.3.2019 21:40:44

                TomVl - 15.3.2019 18:52:36 : to je v pohode, tiež som si takto pomohol. Ak by si potreboval na niečo tvrdší, použil som zátku od šampanského. Má aj inú štruktúru.

                  TomVl - Profil | Pá 15.3.2019 18:52:36

                  Tak jsem zkusil na repasí starých prutů korkové zátky z demižónů a docela dobrý, vypadá to lépe než korek na moderní pruty. Je horší a vypadá to věrohodně...😀😀 asi to používáte, ale já jsem z toho nadšený.... hodně se to podobá starému korku

                    TomVl - Profil | St 13.3.2019 22:17:34

                    Mates PB >> díky...

                      Mates PB - Profil | St 13.3.2019 22:06:46

                      TomVl >> pleteš, Jan už tam nebydlí. O víkendu ho uvidím, tak se zkusím zeptat.

                        TomVl - Profil | St 13.3.2019 21:51:22

                        Mates PB >> ty ode mne bydlí tak 5 km pokud se nepletu a bydlí v Průhonicích ....ale neznáme se....pokud by jsi se zeptal na zdroj bambusu budu rád....

                          Mates PB - Profil | St 13.3.2019 21:41:33

                          TomVl >> Zefly je taky dobrý stavěč a s bratry spolupracuje....

                            Mates PB - Profil | St 13.3.2019 21:39:22

                            TomVl >> já chodím okukovat k jednomu z bratrů Obdržálků, podle mě momentálně nejlepší stavěči v ČR. Dokažou nádherný věci a nebojí se vývoje nových.

                              inža - Profil | St 13.3.2019 20:19:48

                              TomVl >> dobrá inspirace. Dělám to jinak, ale toto mne zaujalo.

                                TomVl - Profil | St 13.3.2019 20:15:14

                                Cardinal >> díky moc za typ zkusím se zeptat....

                                  TomVl - Profil | St 13.3.2019 20:14:42

                                  Mates PB >> mohu se zeptat ke komu se chodíš dívat případně do SZ. Jinak já se tím nehodlám živit pouze bavit a tak pokud to je výrobce nemusí se bát, že by mu vznikla konkurence😉....živí mne něco jiného a ani si nemyslím, že by mne toto uživilo.... jinak pro uklidnění po nezdaru s koupí bambusu jsem si aspoň hrubě vybrousil rukojeti na rozdělané pruty.....

                                    TomVl - Profil | St 13.3.2019 20:09:50

                                    Fuldík >> No oni se totiž prvně svážou a dají vyschnout do pece. A potom se rozeberou a slepí...asi tě to spletlo, protože jsi viděl na videu tento postup. Oni je opravdu nejdříve pouze svazují....

                                      P!F - Profil | St 13.3.2019 20:09:03

                                      Fuldík >> a ako by si tam potom dostal lepidlo? :-)

                                        Fuldík - Profil | St 13.3.2019 19:26:41

                                        TomVl >> Aha,tak to jo,já myslel,že se prvně svážou...😀.Díky

                                          Červené karty: S&F - pescador