Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NFuldík - Profil | St 27.2.2019 12:59:24

abcdddd >> A nebo:-))

    Nabcdddd - Profil | St 27.2.2019 12:55:36

    Mates PB >> foregrip na zdolavanie trofejnych ryb :)

      NFuldík - Profil | St 27.2.2019 12:54:57

      Mates PB >> No je tam,dobré oko,to mě ztekl lak,jaksi jsem to špatně namychal a nechtěl tuhnout,točím v ruce.Snažil jsem se to srovnat,je tam moc vrstev a beztak to stojí za piču.Asi to ořežu a udělam znovu,ještě uvidím,jak to bude vypadat.

        NMates PB - Profil | St 27.2.2019 12:44:34

        Fuldík >> Co to tam je za bakuli na tom spodním díle?

          NFuldík - Profil | St 27.2.2019 12:34:17

          Tak z dlouhé chvíle jsem si udělal levný proutek na zimni okouny a tlouště na naši říčku.Bude na gumky kolem 2g.Blank Delphin legia match,komponenty z číny.Je to takový jemnounký fast s extremně jemnou špičkou.K dokonalosti má daleko,ale svýma vlastnostma se mě moc líbí.Delka 233cm,hmotnost cca 120g.

            NPeter94 - Profil | Út 26.2.2019 9:50:37

            kaprus >> 2,75lb,ryby od 5 do 20kg,zvacsa stojak,prekazok malo

              Nkaprus - Profil | Út 26.2.2019 6:31:16

              Peter94 >> gramaz? Stojak,reka? Stromy? Ryby? Bordel?
              Dal bych 5+1 dvoupatky. Jednopatky jenom na jemnejsi na stojak.

                NPeter94 - Profil | Ne 24.2.2019 11:04:23

                Pani chcem si dat postavit kaprove pruty 10ft
                Zaujimalo by ma ci dat 5+1 al. 6+1 ociek a ci jedno patkove al.dvojpatkove,rozdiely
                Chytanie do 80m
                Dik

                  NP!F - Profil | So 23.2.2019 23:17:31

                  rybobuch >> priklanam sa k netmelit... Tych pár dier nic na funkcnosti nemeni.

                  Aby som uviedol moje skusenosti na pravu mieru, nikdy som korok netmelil. Nemám s tým ziadne skusenosti. Ale pár rokov som restauroval starozitny nabitok, chvilku aj fakt na hodne profi urovni. Už na nabytok, kde je material hodne tvrdsi je epo na prd. Lodny lak zase mal tendenciu casom klesat, pri nabytku s farbou problem nebol. Pouzival sa kostny glej, ale ten je na udicu naprd...

                    Nrybobuch - Profil | So 23.2.2019 22:25:22

                    P!F >> Zatím se po svých pokusech tmelit přikláním k variantě netmelit vůbec Na profi stavěných prutech to tmelení po čase buď vypadalo nebo je docela vidět. A ty to také potvrzuješ. Zkusil jsem udělat kousek rukojeti ze špuntu od šampusu (CAVA) z mikrogranulátu. Docela to jde, musí se použít jemný smirek, jinak se mikrodrť vytrhavá. Navíc je příjemné získávat potřebný materiál.

                      NP!F - Profil | So 23.2.2019 21:45:26

                      rybobuch >> bohužiaľ... korok je maky material, vsetko má z toho tendenciu vypadavat. Viac menej sú dve moznosti. Obidve sú kombinacia korkovych pilin a pojidla, máš dve moznosti. Epoxid alebo lodny lak. Epoxid je hardcore, musis to dat úplne presne, zmes ktora vznikne je tvrdsia nez korok, takže ked to brusis, uberies viac korku... Keď sa to spravi spravne, vyzera to super. Ale nieje to lahke. Je to tvrde a má to tendenciu vypadavat. Lodny lak, narozdiel od epoxidu zafarbi korok, ako keby si ho namocil. Takze to bude vidiet. Ale robi sa s tym omnoho lepsie. Podla mna realne sú tri moznosti. Kvalitny korok a netmelit, nekvalitny a kaslat na diery, alebo vybodnut sa na korok a eva...

                        Nrybobuch - Profil | So 23.2.2019 19:15:31

                        Pánové, nemáte nějaký fígl na tmelení korku?

                          Nrybobuch - Profil | Po 18.2.2019 16:58:33

                          doktor multiplikator >> To souhlasim, velikost 25 ale mám doma.Já na ten prut počítám velikost navijáku 4000 - 5000 Na dost konstrukcích dávají i 30, ale mají to všichni na velké smekáče a pruty dělané vyloženě na moře.

                            Nkyjak - Profil | Po 18.2.2019 15:49:39

                            rybobuch >> super děkuju ti tak dej vědět až to dorazí.petr

                              Ndoktor multiplikator - Profil | Po 18.2.2019 15:49:05

                              rybobuch >> 30L je na takto dlhy prut strasna krava

                                Nkyjak - Profil | Po 18.2.2019 15:48:39

                                abcdddd >> oka děkuji moc

                                  Nrybobuch - Profil | Po 18.2.2019 14:35:15

                                  kyjak >> Mám ho objednaný, chci ho dělat také více na vláčku. Na netu je toho dost, ale více se řeší ty výkonější trubky. Očka mam ocel+SIC KWSG 8,8,8,8?, 10, 12, 16, 30L, koncové MNST8. Vyčkej, až mě to dojde a zhodnotím ho s mým plánovaným osazením 7+1 nebo 8+1.

                                    Nabcdddd - Profil | Po 18.2.2019 13:48:29

                                    kyjak >> mam tento konkretny blank v spin verzii. mozem to vecer odmerat. ja som to nestaval...

                                      Nkyjak - Profil | Po 18.2.2019 13:43:15

                                      Ahoj měl bych dotaz na někdo zkušenost se stavbou na blanku xzoga taka G 75-12kg?měl by to být klasický spining zajímalo by mě jaká ocka,velikost a rozmístění nemohu nikde nic najít,předem díky.

                                        Nrybobuch - Profil | Pá 15.2.2019 15:11:17

                                          Červené karty: S&F - pescador