Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nabcdddd - Profil | Pá 15.2.2019 9:52:26

Orion24 >> uz som to vymyslel....

    NOrion24 - Profil | Pá 15.2.2019 9:45:00

    abcdddd >> take potom ja už poznam..sluby a pak nič....:-)

      Nabcdddd - Profil | Pá 15.2.2019 6:36:08

      P!F >> lord of the rings ti poradi...

        Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 15.2.2019 5:18:34

        P!F >> extreme engineering. 6 tam isto memas

          Nrybobuch - Profil | Pá 15.2.2019 0:44:31

          poldeci >> No musím říci, že mě nenapadlo, že očka od jednoho výrobce a shodného označení velikosti mohou mít různé ID. Velikost 6 v řadě KT má zhruba stejné ID jako velikost 8 v řadě KW. Rozdíl je KT6 - 5,6 ku KW8 -5,4mm.

            NP!F - Profil | Čt 14.2.2019 23:14:58

            poldeci >> to prave neviem, mám na identickom blanku nieco podobne, z hlavy si nie som isty, ci 6 alebo 8Mm...predpokladam, ze mu ide o velkost na špičku...

              Nrybobuch - Profil | Čt 14.2.2019 23:07:57

              P!F >> Na spinning.

                Npoldeci - Profil | Čt 14.2.2019 22:12:04

                rybobuch >> 6 je malé ocko

                  NP!F - Profil | Čt 14.2.2019 21:34:22

                  rybobuch >> hmmm... Nepamatam si uz co tam mám, robis to na spin ci cast?

                    Nrybobuch - Profil | Čt 14.2.2019 21:21:55

                    Ještě jednou Taga G. Nemohu se rozhodnout nad velikosti oček, se kterou začnu. Očka dvoupatky řada KWSG – SIC + ocel. Myslím si, že by mohlo stačít začít velikostí 6, počítám se šňůrou tak do 0,35mm.

                      NP!F - Profil | Čt 14.2.2019 20:50:46

                      Orion24 >> keď zoberies ten blank od abecedu, kup si aj bazovu palicku v krivej ulicke.

                        Nabcdddd - Profil | Čt 14.2.2019 20:41:02

                        Orion24 >> to budeme riesit az potom...

                          Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 14.2.2019 11:24:51

                          Orion24 >> sklada valentinske origame

                            Nrybobuch - Profil | Čt 14.2.2019 10:33:47

                            P!F >> Boha jeho, na ty držáky jsem nemyslel. U nás chytám více ze břehu nebo jen z kajaku, ale v Norsku by se to hodilo. Nechám objednávku ještě pár dnů uležet.

                              NOrion24 - Profil | Čt 14.2.2019 8:57:53

                              abcdddd >> tak dobre by to bolo aj poskladať...ne len rozložiť

                                Nabcdddd - Profil | Čt 14.2.2019 8:53:51

                                Orion24 >> nie, ale flexou ti z toho narobim aj 6 diel

                                  NOrion24 - Profil | Čt 14.2.2019 8:47:54

                                  poldeci >> tie xzogy maju aj 4diely?...na cesty?...

                                    NFuldík - Profil | Čt 14.2.2019 8:35:12

                                    P!F >> Já jsem měl kdysi YAD Colorado 285,90g a pověsil jsem na to z podlahy 4 kg,víc jsem měl strach.Už to je veliká zdolávací síla.Ted mám Black Crowna,ten by zvládl asi víc...

                                      NP!F - Profil | St 13.2.2019 23:19:55

                                      Fuldík >> osobne si to vobec neviem predstavit, dvihal som 10kg cez prút len tak pre znalost veci, bolo to fakt tazke nadvihnut. Mám na multiku udavanu brzdu 12kg, po dotiahnuti na max som mal vazny problem tu udicu udrzat v ruke bez toho aby som zlozil prút ( s tou rybou to nehlo a dalej brala 5m/s z cievky. Oni to dvihaju z vysky, stoji priamo nad tým. Ale to je cisty nezmysel, uz s tou 12kg xzogou som poroztahoval kruzky na 50kg a pozohybal haky co by mali zniest cokolvek...

                                        NFuldík - Profil | St 13.2.2019 23:06:13

                                        P!F >> Aha,tak to mě tak připadalo,že jsou to takové kůly.No síly mají teda dost,podle toho co říkáš.(23kg to je až neuvěřitelné...)

                                          Červené karty: S&F - pescador