Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NP!F - Profil | St 13.2.2019 22:56:16

Fuldík >> ten blank čo daval link rybobuch má nad ruckou 0,9cm a ide s tým tahat sumec okolo 80kg po hladine za clnom, testnute. Mám to na videu, jedine čo bol problem boli moje ruky. Spica má 2Mm. Tvrdit o xzogach, ze sú to nejake hrube blanky je trochu mimo. Taka G je ich najlacnejsia verzia. Mal som v ruke blackbuster na 23kg ( oni na to realne zavesia 23kg a dvihnu to) ten blank ma tesne cez 100g a je na pohlad tak na 50g nastrahy max... Čo sa tyka dlzky, robia aj 360cm. Áno, mal som od nich v ruke blank co mal udavanych 15 kg a bola to palica na trhacku, kupovat to bez viac info je nezmysel. Ale na heavy vláčku som nic lepsie nenasiel a to som toho pokupoval fakt dosť.

    NP!F - Profil | St 13.2.2019 22:44:54

    rybobuch >> nemám to delene, po pravde je to zatial jediny prút, co som staval osobne, prislo mi to jednoduchsie a rychlejsie nez delena rucka, navyse mám v lodi nerezove drziaky na pruty, blbo to vychadzalo aby nebol kov v kontakte s blankom. Tiez mám radsej korok, ale stoji nezmysel, horsie sa s tym robi ako s eva. Takže to mám full, navijak je zhruba 20 cm pod koncom spodneho dielu. V rucke sa to nijak moc neohyba.

      Nrybobuch - Profil | St 13.2.2019 22:03:18

      P!F >> A tu ručku máš nedělenou? A o jakém průměru ? Já dělám ty spodky kónické a na konci mám i průměr 40mm, což bude asi i u tohoto prutu.

        NFuldík - Profil | St 13.2.2019 22:02:52

        kaňka >> Jj,dík.😉

          Npoldeci - Profil | St 13.2.2019 22:01:33

          rybobuch >> ty musíš byt hlavne spokojný,mne je to úprimne jedno s čím budeš chytať
          Potom sa pochval keď to dáš dohromady

            NFuldík - Profil | St 13.2.2019 22:00:30

            rybobuch >> Díky,mrknu.

              Nrybobuch - Profil | St 13.2.2019 21:59:12

              poldeci >> Já nejsem nijak háklivý na díry v korku a tak používám zátky do demijonů. Můj oblíbený špunt je 44x35x25 a z nich ten předek poskládám tak, aby mě to v ruce sedělo.
              Mám výhodu v tom , že dělám jen pro sebe a neřeším oční výtěry, ale jen funkčnost.

                Nkaňka - Profil | St 13.2.2019 21:57:21

                Fuldík >> Tak ty blanky jsou na trhu už delší dobu . Jsou to opravdu hodně silné pruty s relativně citlivou špicou . Podobnou ne li stejnenou konstrukci mají i dragon x force ale ty dělali jenom 198 nebo tak nejak .
                Pokud by je dělali s plnou špickou tak by byly snad nezničitelné .

                  Nrybobuch - Profil | St 13.2.2019 21:54:37

                  Fuldík >> Podívej se na řadu Shitenno, tam máš 8,6" blank. A je docela výkonný.

                    NFuldík - Profil | St 13.2.2019 21:51:39

                    poldeci >> Ji,na to budou asi dobré!

                      NFuldík - Profil | St 13.2.2019 21:50:34

                      kaňka - 13.2.2019 21:40 a:14 >> Díky,podle mě to je jen taková móda.Vypadá to tlusté,jak noha od stolu mojí babičky😀
                      Houževnaté,ale asi budou.Kdybych chytal z loďky na Dunaji sumatry,tak bych do toho možná šel...

                        Npoldeci - Profil | St 13.2.2019 21:46:11

                        Fuldík >> tam je viac veci čo je zaujímavé
                        Koncept 1+1 kde máš z toho prakticky dlhší jednodiel,akcia,vyber v gramazach,cena,vcelku dobrá dostupnost

                        Na ťažkú vlacku na loď sa dá urobiť dobrá palica

                          Nkaňka - Profil | St 13.2.2019 21:40:14

                          Fuldík >> Tak přímo taku-g asi ne nechce se mi hledat jaky je tam nejdelší .
                          Je to tlustostěná konstrukce , je to téměř plný matroš .
                          V jiných řadách dělají i delší blanky .

                            NFuldík - Profil | St 13.2.2019 21:35:44

                            kaňka >> Ahoj,no to jsem myslel,ale na tom odkazu od ryborucha jsem nic delšího neviděl.V čem jsou ty blanky tak dobré?Mají hodně síly?

                              Nkaňka - Profil | St 13.2.2019 21:32:39

                              Fuldík >> Zdar , co je normální délka ? Jestli myslíš 2,7m tak dělají takové blanky .

                                NFuldík - Profil | St 13.2.2019 21:30:55

                                Ty blanky x-zoga to je skutečně taková bomba,že na to všeci chytáte?Ale nedělají normální délky,takže zas tak dobří nebudou...

                                  Npoldeci - Profil | St 13.2.2019 21:29:24

                                  P!F >> vidím,že sa zhodneme

                                    Npoldeci - Profil | St 13.2.2019 21:28:18

                                    rybobuch >> ja by som aj to predné madlo dal viac 120 je nič

                                      NP!F - Profil | St 13.2.2019 21:24:49

                                      rybobuch >> mám rucku až po koniec spodneho dielu. Fakt to má zmysel.

                                        Nrybobuch - Profil | St 13.2.2019 21:24:19

                                        abcdddd >> Psal jsem " relativně málo výkonný" . Když vidím ty další v řadě....

                                          Červené karty: S&F - pescador