Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nrybobuch - Profil | St 13.2.2019 15:32:23

Pánové, co byste navrhli za spinning sedlo k blanku, který má dle katalogu 10mm v místě uchycení. http://xzoga.org/en/product/xzoga-taka-g-blank-75-1​2kg-pe3-4/. Podle videí se prut prohýbá docela dost i v rukojeti. Případně prosím poraďte, jak vámi doporučené sedlo fixovat. Naviják bych viděl na velikost 4000 či 5000 dle Shimano. Sedlo Fuji DPSH22, co použili Poláci, se mě zdá přehnaně velké, tak na mořské kolovrátky.

    NFuldík - Profil | St 6.2.2019 20:18:59

    poldeci >> Nevím,třeba to bylo fakt blbou páskou.Co nevidět to vyzkouším s kobercovou,díky za tip.

      Npoldeci - Profil | St 6.2.2019 20:15:45

      Fuldík >> no neviem čo robíš zle mne to drží celkom dobre ,ak už niťou urobím pár otociek na ocko tak fix môže ísť preč
      Nikdy som nedával extra lepivu pásku,treba ju dať aj preč a silnolepiace zanechávajú takú lepkavu stopu po odstránení na blanku
      Obyčajná papierová mi vždy stačila

        NFuldík - Profil | St 6.2.2019 19:23:48

        poldeci >> No,já jsem používal tenké pásky hnědé izolepy,ale nikdy mě to moc nedrželo,očko se protáčelo,nebo rovnou upadlo i s páskou(zkusím tu kobercovou,třeba bude lepší).A nebo,když už očko drželo,tak jsem dojel ovinama brzo k pásce a jak jsem chtěl pásku zdělat,abych ji neomotal niťí,tak očko upadlo někde na zem a třeba jsem ho ještě nemohl najít😀.A to bych se z toho posral...

          Npoldeci - Profil | St 6.2.2019 18:56:13

          Fuldík >> ja si nastrihám tenké pásiky maliarskej pásky a tým ocko fixujem

          A k tej šnúre,všetko čo je priemerom širšie tak tým tenšia šnúra musí prebehnúť,toto sa jednoducho ojebat nedá 😃

            NFuldík - Profil | St 6.2.2019 18:42:46

            Pánové,měl bych otázku,proletí mě teňounká pletenka očky s vnitřním průměrem cca 3 mm?A ještě by mě zajímalo,jak taková microočka važete,jak si je chytnete při vazání k blanku.Sice nějaké malé na feeder špičkách atd.jsem už vázal,ale byl to vždycky porod,ale tato očka mě připadají ještě titěrnější,Tak jestli na to není nějaká finta,ať to mám hezké😉.Díky.

              Nzdepa - Profil | St 30.1.2019 23:01:30

              malenak >> Pelhřimov

                Nmalenak - Profil | St 30.1.2019 10:23:40

                zdepa >> zavolam, odkud prosimte jsi? :)

                  Nzdepa - Profil | St 30.1.2019 0:25:51

                  malenak >> To by neměl být problém. Zavolejte mi na tel. 723 483 995.

                    Nrybomil - Profil | Út 29.1.2019 23:01:07

                    malenak >> asi Pípal Pelhřimov

                      Nmalenak - Profil | Út 29.1.2019 21:33:09

                      Poradite prosim, kdo by prevazal prvni navadeci ocko na novem stalkru? Ideal Jizni Cechy..

                        NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 10:35:58

                        Mates PB >> Ano,díky.

                          NMates PB - Profil | Po 21.1.2019 9:20:28

                          Fuldík >> Aby Ti neztmavlo musíš použít Color Fix.....nebo tak nějak. Nevim jak se to jmenuje přesně, mám to doma a používám to. Je dobré si něco o tom přečíst, než se do toho pustíš.

                          EDIT: Flex Coat Color Preserver

                            NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 9:18:12

                            kaprus >> Dobře😉

                              Nkaprus - Profil | Po 21.1.2019 9:13:21

                              Fuldík >> ztmavne to jak sfina. Ale jednou sem blbe objednal odstin stay dark fuchsia. O nic neslo tak sem to tam dal a nakonec to vypadalo fakt pekne. Jakoze to funguje.

                                NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 9:02:12

                                kaprus >> Díky.Protože tam mají na hovno výběr.Že to o něco ztmavne,to vím,cosi už jsem dělal...

                                  Nkaprus - Profil | Po 21.1.2019 8:54:20

                                  Fuldík >> kdyz objednavas tak proc neobjednavas origo? Jestli ti de o spesl barvu tak se priprav na to ze aj obyc vyvazovaci nit ti po prelakovani ztmavne tak ze bude skoro na pohled cerna. Potrebujes barvostalou. U pac bay se to menuje stay true colour bo tak nejak. A vypada to fakt jak ma. Pastelově.

                                    NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 8:51:33

                                    Mates PB >> Aha,díky,mrknu na to v obchodě.

                                      NMates PB - Profil | Po 21.1.2019 8:00:47

                                      Fuldík >> musíš hledat polyamyd. Dobrou službu ti udělá nit Penta z Hedvy Šumperk. Většina muškařkých nití jde sehnat v galanterii. Akorát člověk musí vědět jak se co jmenuje.

                                        NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 7:32:29

                                        Mates PB >> U nás jsem moc velký výběr nenašel.,spíš žádný.Ty muškařské vypadají dobře,pokud teda nechlupatí a nejsou zbytečně tenké.Asi to zkusím na zkoušku objednat,zháním něco do hněda a béžová.

                                          Červené karty: S&F - pescador