Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NMates PB - Profil | Po 21.1.2019 6:20:00

Fuldík >> Nitě na očka mají myslím velkou barevnou škálu (dokonce i v pravém hedvábí), záleží na tom jaký cirkus člověk na prut vymýšlí. A ano vyvazovat jde ledasčím, stejně jako jde nachytat ryby na lískový prut. Je to na hovno, ale jde to.

    NFuldík - Profil | Po 21.1.2019 3:30:15

    Můžu použít na vyvázaní oček,vázací nitě na mušky?Je v tom nějaký rozdíl,oproti nitím na očka?V nitích na oka je slabý výběr barev...Děkuji.

      NStandič - Profil | St 2.1.2019 11:21:54

      kaprus >> tak na to jsem tele, ještě bych si zničil prut.

        NStandič - Profil | St 2.1.2019 11:20:17

        P!F >> ne, celková je v pohodě.

          NP!F - Profil | St 2.1.2019 10:58:26

          Standič >> Aha tak to myslis, nie celkovu dlzku rucky.

            NStandič - Profil | St 2.1.2019 10:52:18

            P!F >> ten samej, ale myslím tu vrchní rucku jak je u sedla navijaku.ta mi nesedí.

              NP!F - Profil | St 2.1.2019 10:42:20

              Standič >> fakt dlha? to mas ktoru verziu? ja mam 2,7m 28g ags a je mi kratka kua...

                Nkaprus - Profil | St 2.1.2019 10:08:35

                Standič >> tak to orez, obrus, dolakuj a zbytek nech tak.

                  Nkaprus - Profil | St 2.1.2019 10:06:26

                  P!F >> nabere, ale vzadu.

                    Nfeeder009 - Profil | St 2.1.2019 9:25:21

                    kaprus >> Takže kdy Ti je můžu dovézt? 😂

                      NStandič - Profil | St 2.1.2019 9:13:58

                      P!F >> když na mě je moc dlouhá, jsem zvyklej mít prst na banku. Jinak bych to neřešil.

                        NP!F - Profil | St 2.1.2019 8:58:23

                        Standič >> ta rucka sa drzi fakt dobre. Ja by som sa do toho nemontoval, korkom ten prut zbytocne naberie na vahe.

                          Nkaprus - Profil | St 2.1.2019 8:46:37

                          feeder009 >> covece mam rozdelany 4 pruty pro sebe. Toz asi tak😅

                            NStandič - Profil | Út 1.1.2019 20:50:21

                            Zdravím, je tu nekdo kdo by uměl předělat rukojeť nad navijákem a koncovku. Blank všechno je super, ale ta rukojeť mi vůbec nesedí. A chtěl bych to do korku. Dekuju.

                              Nfeeder009 - Profil | Út 1.1.2019 10:15:41

                              kaprus >> A pustil by ses do toho? Cítíš se na to? Očka bych si sehnal.

                                Npoldeci - Profil | Po 31.12.2018 12:49:34

                                kaprus >> ide to dole dobre,žiadny problem

                                  Nfeeder009 - Profil | Po 31.12.2018 8:55:58

                                  kaprus >> jinak máš pravdu, energue je plno, chci tomu ještě pomoc těma většíma okama a byl by to prut do konce života

                                    Nfeeder009 - Profil | Po 31.12.2018 8:55:01

                                    kaprus >> Chlupatá ani ne, je to jeden celek, nevím jak bych to víc popsal :D

                                      Nkaprus - Profil | Po 31.12.2018 8:12:49

                                      mir999 >> jj pri nahozu se hmota slouci a uvolni se obrovska energie a vsechno to letiiii.😆

                                      To jako fakt grafitova nit?🤓

                                        Nkaprus - Profil | Po 31.12.2018 8:09:52

                                        feeder009 >> vypada to na to. Jak best mastr. Struktura blanku je takova chlupata jak ten ovin ze? Ale videl sem to este inde, snad awashima.

                                          Červené karty: S&F - pescador