Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nkaprus - Profil | Po 31.12.2018 8:07:05

poldeci >> toz ojeb to je. Ja bych ani oka zapecene v blanku nechtel😂. Ale dolu to de hur jak nit nee?? Lame se to nee? Nebo nee?

    Ndoktor multiplikator - Profil | Po 31.12.2018 0:10:50

    poldeci >> nie len previazat

      Npoldeci - Profil | Po 31.12.2018 0:09:31

      doktor multiplikator >> co potrebuješ pridať ocka?

        Npoldeci - Profil | Po 31.12.2018 0:08:45

        mir999 >> jj antihmota

          Ndoktor multiplikator - Profil | Po 31.12.2018 0:06:49

          mir999 >> asi ti skratim cas zajebavania a volaco poslem: ))

            Nmir999 - Profil | Ne 30.12.2018 23:39:15

            poldeci >> a ja len zajebaval.

              Nfeeder009 - Profil | Ne 30.12.2018 22:54:16

              Tak přidávám fotky, sic se zpožděním, ale přece, prut není nikde bouchnutý, škrábnutý minimálně, většina na něm je bordel, byl jsem dnes a pujdu ještě zítra, tak očista přesunuta na další víkend, na dvou patkách je první oko, zbytek po jedné.

                Npoldeci - Profil | Ne 30.12.2018 22:44:42

                mir999 >> reagoval som na to odstranovanie

                  Nmir999 - Profil | Ne 30.12.2018 22:35:10

                  poldeci >> tiež používam grafitovu niť. Na torzity niť z antihmoty, kvôli váhe. Si pozadu, spiatočník!

                    Npepa-č - Profil | Ne 30.12.2018 21:10:04

                    Pokud toto někdo chce, napište mi adresu do SZ, blbě jsem si objednal. Je to nové. Věnuji bez nároku na finanční kompenzaci. Pokud to někomu poslouží, tak jen dobře.

                      Nfeeder009 - Profil | Ne 30.12.2018 20:54:19

                      kaprus >> vypadá to jak to popisuješ no, ale fakt nevím co si myslet, zkusím hodit tak za hodinku víc foto

                        Npoldeci - Profil | Ne 30.12.2018 20:48:23

                        kaprus >> žiadny grafit,je to len ojeb
                        Ide to úplne rovnako ako pri hocijakom inom vyviazani,robil som to

                          Nkaprus - Profil | Ne 30.12.2018 20:45:46

                          feeder009 >> aha. Ja jenom ze ty shimana meli oka omotane grafitem. Rikaly tomu zapecene do blanku. Jenom me to zajimalo, bo to sem nikdy este nesundaval, jestli to vubec de. Sundat si to budes muset asi sam. To si nikdo asi nelizne bo je to hrozna drbacka.

                            Nfeeder009 - Profil | Ne 30.12.2018 19:06:13

                            kaprus >> je to nějaký no name, ale naprosto luxusní, 3 díl v korku, něco přes 4m, nemám přesně změřené,

                              Nkaprus - Profil | Ne 30.12.2018 18:37:23

                              feeder009 >> neni to nejaky stary bestmastr?

                                Nfeeder009 - Profil | Ne 30.12.2018 18:04:54

                                Čau chlapi, diskuze zajímavá, počteníčko super, je tu někdo kdo už to má trochu v ruce a cítil by se na předělání oček u prutu? Jsou tam nějak čudně zalité, prut je super, létá to z něj hezky, ale očka jsou žalostně malé, chtěl bych komplet předělání s prvním okem 50mm a koncové pravděpodobně 18mm, používám šokovku a v létě vyvážím se šňůrou, tak aby se s tím počítalo při výběru oček, nebojím se připlatit, pokud se tady na to někdo cítí, nebo znáte-li někoho kdo by to udělal budu rád. Kdyby byl zájem nafotím všechny očka. Díky

                                  Nkaprus - Profil | So 29.12.2018 14:49:04

                                  rybobuch >> je potreba si uvedomit ze torzit ma titanovy ram a alconite nerez. Od toho se odviji cena. Delaly se aj titan alconit ale byly moc dobry a levny tak uz se nedelaji. Torzit sem videl jednou a nic moc vzhledove. Alconit je tezke jako krava ve 30 je to kus zeleza

                                    Ndoktor multiplikator - Profil | So 29.12.2018 12:22:57

                                    abcdddd >> ja take kokotiny neriesim :)

                                      NTomVl - Profil | So 29.12.2018 7:13:33

                                      TomVl >> zapoměl jsem dodat že u MRX měním na posledním díle spodní dvě a ostatní posunu výše a tím vyřadím ty vrchní dvě. Proto mi stačí ta špička. Jinak je to samo hloupost. Totiž na jednom páru jsem to tak udělal ze zlomené špičky....

                                      Pouze se zeptám co říkáte na tyto očka ?: cena rozumná a kvalita snad taky nebo se pletu ? Díky předem ...
                                      https://www.eurex-rodbuilding.cz/cs/guide-ceramic/4​98-black-fx-zirconia-ring.html

                                        NP!F - Profil | Pá 28.12.2018 22:48:41

                                        rybobuch >> 30 očko je extrem, 8 gramov mi pride ale fakt moc. Tenisak mám aj ja.

                                          Červené karty: S&F - pescador