Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 22:36:40

kaňka >> jenom ještě doplním vy tady řešíte přívlačové pruty, kde je často pletenka a úplně jiné zatížení....feeder je něco jiného...jinak chlapi, teď jsem si spočítal, že když koupím na feeder náhradní špičku na které budou větší očka z nějakého 120g až 160g feederu se sic očkami a očešu je, tak mne to vyjde levněji než kupovat samostatně očka, špicka stojí okolo 400 a oček je tam 6....plus koncové.

    Nrybobuch - Profil | Pá 28.12.2018 22:31:46

    P!F >> No právě že ty váhové rozdíly jsou dosti značné, třeba u 30 očka je rozdíl Torzite/ Alconite přes 3 gramy, na celé sadě mě to dělalo skoro 8 gramu a už to bylo docela v ruce znat. Tenisový loket si žádá svoje. Tak jsem to po dvou vycházkách ořezal a dal tam ty lehčí, které jsem měl původně nachystané na jiný prut.

      Nrybobuch - Profil | Pá 28.12.2018 22:24:55

      P!F >> S tím, že Minima moc nevydrží tak nějak počítám. Pokud se přestavby osvědčí, tak je klidně znovu převážu. Nemám u svých prutů nároky na estetično, ale na funkčnost.

        NP!F - Profil | Pá 28.12.2018 21:59:43

        rybobuch >> aha, akurat si to pisal kankovi. Minimy fakt neber ine ako tich... Ostatne skoncis s drazkami.

          NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 21:59:40

          kaňka >> to máš pravdu na to nemám co říci....

            Nkaňka - Profil | Pá 28.12.2018 21:57:54

            rybobuch >> Nedoporučuji , minima jsou oka které stojí zapikaču .
            A pokud minimy tak tich , ty trochu vydrží ale na žádnou ,,keramiku " to nemá .

              NP!F - Profil | Pá 28.12.2018 21:57:16

              rybobuch >> skusal si niekedy pozriet vahovy rozdiel medzi ockami? Nechcem uplnu kravinu zadriet, ale medzi torzitami a uplne low end ockami bol necele 2g rozdiel na sadu, ked si dobre pamatam... To ovplyvni akciu vlacaku, ale tazisko asi nie. Možno pri vacsom priemere ociek ako si pisal to bude viac, ale s taziskom to nespravi nic zasadne. Ty si pisal o tom oteru ociek, bolo to kvoli tomu ze planujes minimy alebo nieco podobne.

                Nkaňka - Profil | Pá 28.12.2018 21:55:49

                TomVl >> Dej si tam co chceš je mi to fuck . jenom říkám že se dají kvalitní oka koupit za rozumnou cenu .
                podívej třeba na ty alps , dyť tam je cena super . A kvalita uplně někde jinde .
                hledal sem tři minuty , jistě by se toho dalo najít víc i v eu .
                https://www.cmw-angeln.de/rutenbau/ringe/laufringe/​

                  Nrybobuch - Profil | Pá 28.12.2018 21:54:19

                  kaňka >> No já jsem se teď zaměřil na řadu Minima SV od PacBay a minimálně tyto dva pruty na nich postavím. Pokud víš o něčem lehkém a ve slušné kvalitě, tak prosím poraď.

                    NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 21:48:32

                    kaňka >> í důvod mé přestavby je, že jsem zatím lepší prut za dobrý peníz nenašel. Jediný co je dobrý tak je Drennan Acolyte, ale ten stojí 7500 a mne toto předělané Trabucco MRX-V vyšlo na 3000 . Zatím jsem lepší blank do 5 tis nenašel.......dokonce jsem dráž prodal origo MRX, které byly jako nové....postupně si předělán všechny délky MRX co mám . Je to blank který mi sedl a pokud budu muset každé tři roky vyměnit horní očka tak to není problém to je práce na dva večery.....

                      Nkaňka - Profil | Pá 28.12.2018 21:30:55

                      rybobuch >> Nejde o torzite ale prostě ty oka jsou šit , daji se koupit kvalitní oka za dobrý peníz . Tak tě to bude stát 1000 kč , v čem je problém ? Když je to tvůj oblíbený prut , tak bych do toho investoval tuplem .

                        Nabcdddd - Profil | Pá 28.12.2018 21:15:53

                        Kde kua je Lord of the rings ked ho potrebujeme? Rovnica hmotnost ocka x vzdialenost voci tazisku prutu...

                          NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 21:13:25

                          rybobuch >> já např ten feeder převazoval, protože originál očka mne drhla... proto jsem chtěl větší a taky jsem chtěl prut na pohled jiný....ty pruty jsem koupil za babku z druhé ruky kvůli blanku a jsem spokojený vypadají jako nové a nedrhne vlasec.... pravda nikdy jsem nic neposuzoval s ohledem na hmotnost....

                            Nrybobuch - Profil | Pá 28.12.2018 21:08:22

                            TomVl >> Oba dva obchody znám a nevybral jsem si. Já při stavbě prutu chci minimalizovat vliv váhy oček. Napiš si rovnici hmotnost očka x vzdélenost vůči požadovanému těžišti prutu. Budeš překvapený.

                              Nrybobuch - Profil | Pá 28.12.2018 20:57:12

                              kaňka >> No přestavbu seriového pickeru na verzi s většíma očkama mám také v úmyslu a nepovažuji to za úplnou hloupost. Vláčím s ním hlavně ke konci sezóny a chci tam větší očka kvůli zamrzání vlasce. Navíc mi sedl do ruky jako už dlouho ne žádný prut. A ekonomicky zvolená očka mě přijdou na cca 500 Kč, vlastní práci nepočítám. Holt nemusím mít všude torzite......

                                NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 20:52:27

                                P!F >> podívám se pořádně ...

                                  NTomVl - Profil | Pá 28.12.2018 20:49:48

                                  kaňka >> chtěl jsem větší průměr oček na zkoušku jak to bude chodit a drbat se s tím mne baví.... je to výrazně lepší ... a životnost uvidíme.... sorry dávat stovku až dvě za očko je nesmysl...

                                    NP!F - Profil | Pá 28.12.2018 19:02:56

                                    TomVl >> toto som nesiel aj ja, nemáš odkaz na tie drahsie? Toto je sunt, hruba vypln ako svina, toto okolo naozajstnej sic vyplne ani nebezalo.

                                      Nkaňka - Profil | Pá 28.12.2018 18:48:49

                                      TomVl >> Sory ale převazovat sériový prut a dávat tam tyto očka nebo ty z odkazu dole je dle mě čistokrevná blbost , je to z louže do bláta .
                                      Pokud se rozhodnu stavět nebo předělávat prut , tak tam dám kvalitní komponenty ne šroty s číny , to podle mě nemá smysl , to si rovnou můžu koupit hotový prut se stejnýma sračkama a nemusím se s tím drbat .

                                        NP!F - Profil | Pá 28.12.2018 12:42:40

                                        TomVl >> nemal by si nejaký link na tie sic za polovicu? Ja som to tam pozeral, nesiel som iba totalne haraburdy...

                                          Červené karty: S&F - pescador