Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NTomVl - Profil | Čt 27.12.2018 22:41:47

rybobuch >> ještě doplním tady máš od z Aliiexpresu např Sic očka na feederu na posledním díle, ty nejsou moc levné, ale pořád za půlku....našel jsem tam ty samé co jsou na značkových prutech . To jsou mnou převázané feedery Trabucco. Na prvním obrázku je ten vpravo origo a ten vlevo mnou přestavený. Na druhém obrázku je vlevo originál a vpravo přestavba mimo toho, že jsou větší očka, což byl záměr tak jsou očka stylově stejné....no a na posledním jsou již předělané oba dva ....

    NTomVl - Profil | Čt 27.12.2018 22:22:44

    rybobuch >> pokud chceš levná Titanová očka tak tady je máš za babku
    https://nl.aliexpress.com/item/Maximumcatch-Top-Qua​lity-fly-rod-guide-set-for-9ft-7wt-to-10wt-rod-Buil​ding-Titanium-11Pcs/32790887311.html?spm=a2g0z.sear​ch0104.3.1.45fdb349V3HmT8&ws_ab_test=searchweb0_0,s​earchweb201602_1_10065_10068_319_317_10696_10084_45​3_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_538_537_1​0302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,sea​rchweb201603_6,ppcSwitch_0&algo_expid=b0aaba72-e70e​-4ba0-901a-ddc366e98700-0&algo_pvid=b0aaba72-e70e-4​ba0-901a-ddc366e98700

    Ty jsou teda na Aftma 4 až10, musiš vybrat, ale najdeš tam i na 8 při volbě typu . Na fotce je máš na prutu co jsem si dělal.....to je 4

    A pokud z toho chceš udělat vláčák, tak si koupíš sadu na vláčku, tam je ještě větší výběr ....až po SIC očka

      Nrybobuch - Profil | Čt 27.12.2018 10:39:20

      Chci si předělat 30 roků starý mušák 8# na vláčák, protože mě vyhovuje jeho parabolická akce. Navíc tam chci zachovat muškařskí šroubení. Když jsem prohlížel lupou s 20x zvětšením očka, tak stopy opotřebení byly na tech horních dvou. Tak tam dám kvalinější očka a na zbytek něco levného. Nejspíše to bude řada Minima SV od Pac Bay, kde se dá vybrat různé provedení. Nechci do toho experimentu narvat moc peněz.

        Nsaxana - Profil | St 26.12.2018 22:02:02

        rybobuch >> ako píšeš, posledné dve, tie som odpalil na SSGS titanium od berkley

          NP!F - Profil | Út 25.12.2018 21:15:28

          rybobuch >> z normalnych ociek ziadne.

            Nrybobuch - Profil | Út 25.12.2018 14:06:58

            Pánové, která očka jsou nejvíce ohrožená z hlediska vybroušení drážek od šňůry? Podle mne jsou to ta dvě horní, pak se nános abraziva sníží.

              Npoldeci - Profil | Ne 16.12.2018 10:23:23

                NFuldík - Profil | Ne 16.12.2018 10:14:04

                kaprus >> To by mělo byt v palcích,čiže konec prutu pruměr asi 8,7 mm,nebo kolik mě to vyšlo.V Evropě jsem,ale tento model nikde nenašel...bude asi zelený Rainforest.

                  Nkaprus - Profil | Ne 16.12.2018 8:40:12

                  poldeci >> a to butt 0,35 je v palcich?? Ze se do toho montuju??😀

                    NFuldík - Profil | So 15.12.2018 20:17:02

                    poldeci >> Jo,našel jsem to,trubička 1,8mm.

                      Npoldeci - Profil | So 15.12.2018 20:14:29

                      Fuldík >> velkost trubicky ocka,nie vypln..to ma tiez take cislovanie,podla tej ocko tabulky sa rychlo zorientujes

                        NFuldík - Profil | So 15.12.2018 20:09:19

                        sergej13 >> To mělo být na tebe😉

                          NFuldík - Profil | So 15.12.2018 20:08:23

                          Aha,díky,nehodíš mě nějaký odkaz do SZ,kde mají dobrý výběr.

                            Nsergej13 - Profil | So 15.12.2018 20:01:11

                            Fuldík >> když se koukneš na polský stránky pro stavbu prutů, tak tam taky prodávají blanky MHX, nemusíš objednávat z USA, žádné clo atd....

                              NFuldík - Profil | So 15.12.2018 19:54:00

                              poldeci >> Aha,díky moc,na to bych sám nedošel...

                                Npoldeci - Profil | So 15.12.2018 19:51:52

                                Fuldík >> je to velkost koncoveho ocka....pozri tabulku a tam najdes rozmer v mm

                                  NFuldík - Profil | So 15.12.2018 19:43:06

                                  Prosím vás,nevíte někdo co je to za míru ten tip 4,5-je to v popisku toho blanku.Díky
                                  http://www.mudhole.com/S871-2-MHX-Spinning-Rod-Blan​k?quantity=1?quantity=1

                                    Nvicx - Profil | So 15.12.2018 15:49:17

                                    Čaute, je tu niekto ochotný mi prosím previazať asi 6 očiek na jednom prúte? Najlepšie v okolí Bratislavy, nech to nemusím posielať poštou. Na cene sa dohodneme. Ďakujem.

                                      NTomVl - Profil | Ne 18.11.2018 20:57:10

                                      kaprus >> můžeš se spolehnout .... beru

                                        Červené karty: S&F - pescador