Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 20.4.2018 12:52:40

janzo >>Piestany ? Jan Ballay

    Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 20.4.2018 12:52:10

    poldeci >> a za ludovu cenu :))

      Npoldeci - Profil | Pá 20.4.2018 11:39:46

      janzo >> pif ti to previaže izolačkou 😎

        Njanzo - Profil | Pá 20.4.2018 11:35:46

        Ahoj, je tu niekto z Bratislavy, alebo relatívne blízkeho okolia, ktorý viaže prúty? Potreboval by som previazať dve očká.

          Nkaprus - Profil | St 18.4.2018 13:47:00

          jarohardy >> odkaz mi nejde. Dotyčný má nick sklenda a je to cca25 inzerát od zacatku, kategorie vše😀

            Njarohardy - Profil | St 18.4.2018 13:36:48

            kaprus >> dej odkaz nenašel jsem to . díky

              Nkaprus - Profil | St 18.4.2018 13:08:15

              V bazosu je pěkná zlomenina. Fuji oka a sedlo. Ideální na přestavbu. Ale casting, ináč bych to bral.

                NMBatoh - Profil | Pá 23.3.2018 8:16:50

                Ještě přikládám tabulku modelů DV a M, kde jsou rozměry udávány v milimetrech.

                  NMBatoh - Profil | Pá 23.3.2018 8:01:53

                  jarohardy >> Jednonožičkové dlouhé (vysoké) může být řada

                  DV - http://www.eurex-rodbuilding.cz/cs/guide-ceramic/48​4-lite-tich-dv-zirconia-ring.html

                  nebo

                  M - http://www.eurex-rodbuilding.cz/cs/guide-ceramic/48​8-black-m-hialoy-ring.html

                  Nemyslím si, že by existovala očka ještě delší, které by se osazovaly na komerční pruty. Ale jak už tady bylo řečeno foto očka vše vyjasní.

                    NP!F - Profil | Čt 22.3.2018 22:35:38

                    jarohardy >> Kaňka myslel túto stránku:

                    https://www.cmw-angeln.de

                    Ak máš k ocku aj ulomeny kus, skús dať foto, určite sa nájde niekto čo bude schopný identifikovať typ, pokiaľ je to Fuji.

                      Njarohardy - Profil | Čt 22.3.2018 21:33:20

                      Pánové díky za rady , když dáte stránky kde to sehnat kouknu a něco vymyslím. nějaké odkazy co jsou tu od vás již lustruju. Já se zabývám bambusem a do tohohle jsem vplul jako trosečník na pustej ostrov. Ještě jednou všem díky

                        Nkaňka - Profil | Čt 22.3.2018 21:29:50

                        mir999 >> Je to možné , nestudoval sem delší dobu co mají nového .

                          Nmir999 - Profil | Čt 22.3.2018 21:26:49

                          kaňka >> ja som cez nich objednaval aj fuji z hopkinsholloway, otazne je o ake ocko ide..

                            Nkaňka - Profil | Čt 22.3.2018 21:26:18

                            jarohardy >> Jestli je to starý speed tak tam je natuty alconite vel.30 , tak vysoké oka tam mají .
                            Nevím jak si to přesně měřil .

                              Njarohardy - Profil | Čt 22.3.2018 21:21:17

                              kaňka >> Shimano speedmaster je od prutu vzdálené 50mm a průměr 20 mm

                                Nkaňka - Profil | Čt 22.3.2018 21:06:55

                                jarohardy >> Tak potom jedině cmw .
                                Hoď foto o jaké jde , nebo aspoň co je to přesně za prut ?

                                  Njarohardy - Profil | Čt 22.3.2018 21:05:37

                                  kaňka >> dík za radu , tam mají jen krátké , potřebuji dlouhé je to ulomené až u prutu.

                                    Nkaňka - Profil | Čt 22.3.2018 20:59:33

                                    jarohardy >> eurex rodbuilding .cz , tam bys měl vybrat podobné , úplně totožné asi neseženeš . Pokud máš poškozenou ,,keramiku" , jde vyměnit z jiného , stejně velkého očka .

                                      Njarohardy - Profil | Čt 22.3.2018 20:45:50

                                      Zdary. Poradí někdo kde koupit očka na pruty . Jde mě hlavně o jednonožičkové dlouhé , je na Shimanu vláčáku to spodní naváděcí .

                                        Červené karty: S&F - pescador