Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

P!F - Profil | Út 12.7.2011 18:41:55

Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 17:14:48 >> je, co mam robit, viem o tom. Radsej nech mi padne mala ryba ako urvat velku.

    j.sladkay - Profil | Út 12.7.2011 17:23:45

    Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 17:14:48 >> 75g je na ne tvrdy urcite aj na dunaji. ale na to tento prut urceny nieje. 30g je ale v poriadku. vobler na snure, vyklepne pokial nieje preseknuty durch, povoli brzdu a je to

      Kaso-paštikár - Profil | Út 12.7.2011 17:14:48

      P!F >> A vies preco ti padaju ty zubinovia,ten harik je na nich moc tvrdy.

        P!F - Profil | Út 12.7.2011 12:34:06

        Nat >> neviem co si predstavujes pod pojmom vacsi wob, ja pouzivam max 13cm. Ale 12cm deep runner s lopatov ako na uhlie v brutal prude zvlada v pohode, skorej chrbat nevladze :)

        Citlivost je super.

        Zdolavanie.... hmmm... velka ryba parada, u mensej zalezi kde ju seknes, zubace do 60cm ked kusu pod brehom povacsine letia pri zaseku z vody :D

          j.sladkay - Profil | Út 12.7.2011 12:22:28

          poldeci >> netreba, som hetero sexualne zalozeny :)

            Nat - Profil | Út 12.7.2011 12:07:52

            P!F >> čau, no ako si celkovo spokojný s tým Harrisonom? Myslým citlivosť, zdolávanie, ako sa chová pod väčším vobom v prude a tak.

              poldeci - Profil | Út 12.7.2011 11:58:19

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 12.7.2011 11:56:28 >> a potom to porozprávam aj tebe?

                j.sladkay - Profil | Út 12.7.2011 11:56:28

                poldeci >> tak chod s P!F-kom. on ta zauci :))

                  poldeci - Profil | Út 12.7.2011 11:50:34

                  P!F >> šak ja neskúsený som

                    j.sladkay - Profil | Út 12.7.2011 0:46:45

                    P!F >> a takto to je heeej :))

                      P!F - Profil | Út 12.7.2011 0:41:51

                      poldeci >> Vilo ked chytas do hlbky, tak az po koren, na taketo veci by si sa nemal verejne pytat inak si kazdy pomysli ze si tragicky neskuseny!

                        j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 22:22:00

                        poldeci >> tak som sa preluskal tymi nemeckymi strankami. ako si hovoril porovnavali tam CTS- EST s harikom. na com sa viac menej zhodli je to, ze harik v rovnakej gramazi je oproti cts tuhsi a preto vhodnejsi na gumy. pisali to doslovne tak, ze s nim sa neboja velkych gufi. cts je podla nich univerzalnejsie/ no v uzsom rozsahu gramaze /, teda guma aj vob.
                        zhodli sa na tom, ze cts ma nehomogenny ohyb, rychlejsia spica prechadza do tvrdsej plynule parabolickej chrbtice. blanky poronavali v gramazach 30-75 a 45-90. vsetky prispevky boli z roku 2005, takze odvtedy sa uz vela zmenilo

                          j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 19:46:09

                          poldeci >> 4-12 cca.

                            poldeci - Profil | Po 11.7.2011 19:41:03

                            doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 19:38:16 >> jaj tak, aké hĺbky chytáš,?

                              j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 19:38:16

                              poldeci >> na gumovom prute mam len snuru tak ked to hadzem do hlbokej vody tak ju tam mam, tenky vlasec pruzi.

                                poldeci - Profil | Po 11.7.2011 19:34:57

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 19:33:01 >> "ale v hlbke ju treba" ?

                                  j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 19:33:01

                                  poldeci >> makka snura naberie bordel a je to ak smirgel to mi je jasne. ale v hlbke ju treba.

                                    poldeci - Profil | Po 11.7.2011 19:27:30

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 18:08:18 >> očko sundáś aj śnúrou,bordel vo vode, kakao..to všetko môže prispieť k obrusovaniu-śnúra totiž tieto nečistoty rada pobere na seba


                                    ale ako poznamenal pif dnešné očká na prúty sú takmer nezničitelné

                                      j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 18:08:18

                                      P!F >> ocko sa da dorvat iba velmi tenkym vlascom / nie snurou / takze to je partia pre UL-karov to. no niesi ani ty ani ja takze nehrozi. dranie snury slabo nalestenym nekvalitnym ockom, na to len suhlas.

                                        P!F - Profil | Po 11.7.2011 13:28:00

                                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 12:59:43 >> budme realisti, uz roky sa mi nestalo aby som nejake ocko predral, ani s tenkou snurou a to mam na udiciach no name china smejdy ktore nie su zdaleka tak tvrde ako alconite. Skorej by som bol schopny uverit ze menej kvalitne ocko viac derie snuru/silon.

                                          Červené karty: S&F - pescador