Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NSysel70 - Profil | Pá 19.8.2011 14:57:51

P!F >> CTS v nejnovějším katalogu tebou uváděnou gramáž 60g dělá pouze u vláčecích prutů Salmon & Steelhead v délkách 8",9" a 10" v gramáži 30 - 60g. Koukni ale na parametry (síla,akce) jestli ti budou pro lov vyhovovat.

    NP!F - Profil | Pá 19.8.2011 14:37:26

    doktor multiplikator >> j.sladkay - 19.8.2011 11:38:41 >> ked nebude tak si na vine.

      Nj.sladkay - Profil | Pá 19.8.2011 11:38:41

      P!F >> tiez myslim zeby to malo byt v poriadku.

        NP!F - Profil | Pá 19.8.2011 7:50:16

        Sysel70 >> Neboj, ja mam 75g mysleny na sumce, nie na zubace. Takze ked porovnas harrison 45 g a cts 45g, harrison je tvrdsi. Takze ja pojdem asi do tej 60g verzie, vdaka.

          NSysel70 - Profil | Pá 19.8.2011 7:03:16

          P!F >> Vlastní Harrisony v délkách 275cm a v gramážích 30g,45g a 75g.Nemyslím,že zrovna tebou používaná gramáž 75g bude na candáty to pravé.Co ale vím určitě tak tuhle gramáž používá na sumcovláčku.
          Harrison v porovnání CTS bude co se týká tvrdosti o krapet tvrdší a při zdolávání jde více do paraboly. CTS ve stejné gramáži je jak jsem již uvedl níže rychlejší,lehčí a akce je fast.
          Osobně mám taky v plánu nechat si postavit od p.Studeného Harrison 275cm a gramáže do 45g který chci využívat hlavně na lov z woblery a štiky.Tenhle prut ale co jsem viděl na vlastní oči,udolal v řece z naprostým přehledem sumce 141cm.
          Pro lov candátů na gumové nástrahy využívám pruty již vzpomínaný CTS eliteSD - 9" a 10-28g a SAGE 290SP- 9" a 5-21g.

            NP!F - Profil | Pá 19.8.2011 0:19:08

            Sysel70 >> Mna ani tak nezaujima vaha a akcia, to som si nejak vystudoval na nemeckych strankach, skorej ina vec. Mam vhf 9' 75g - realne oproti bezne predavanycm prutom je podstatne tvrdi a pevnejsi. Chcem nieco ako vhf 45g, vacsiu rychlost a nizsiu vahu jednoznacne uvitam, zdolavacka az tak superpodstatna nie je, bude to prut na cecka, podla mna to hnusne myskanie hlavou skratka neodpruzi nic, pokial nie je aspon trochu seriozne chyteny.



            Pokial teda tvoj kamos ma aj 45g harrison, vedel by si mi povedat rozdiel v tvrdosti prutu medzi nim a cts 45g? Jedna sa mi o to aby som vacsie cecko sekol a nezdolaval ho s prutom ohnutym az na koniec rucky, pripadne ked zavesim sumca tak nech mam aspon teoreticku sancu.


              NSysel70 - Profil | Čt 18.8.2011 20:05:53

              P!F >> Od firmy CTS jsem vlastníkem 2 vláčecích prutů řady Elite SD fast v délkách 9"(stop) a gramáží 10 - 28g a 15 - 45g. V porovnání s kamarádovýma VHF Harrisonama takřka stejné délky i gramáže je CTS elite SD rychlejší a znatelně lehčí.Harrisony se ale zase vyznačují lepší zdolávací akcí.Záleží ale na zvyku, osobních preferencích a na jaké nástrahy jej míníš využívat.

                Nkaňka - Profil | Čt 18.8.2011 19:08:11

                P!F >> To jo , kdyby se aspoň někdo našel kdo ho má .

                  NP!F - Profil | Čt 18.8.2011 19:06:11

                  kaňka >> este neviem ci vobec budem, fakt to je na houno ked to clovek nikdy nemal v ruke.

                    Nkaňka - Profil | Čt 18.8.2011 19:05:09

                    P!F >> A jak dlouhé to CTS -ko budeš brát , 2,7 ? Nebo 3-metr .

                      NP!F - Profil | Čt 18.8.2011 19:03:19

                      kaňka >> nejak tomu zltemu bazmeku uz neverim, po reklamacie pojde do sveta, stve ma to lebo sa s nim chyta super, pekne padne do ruky, ale to zlomenie fakt bolo mimo moj pochop :-(


                      Neviem najst harrison vhf 10'/45g, tak by som skusil to ctsko, len nemam sajnu gramaz, ten harik 45ka je celkom sila, neviem ci ctsko 45 alebo 60...

                        Nkaňka - Profil | Čt 18.8.2011 19:01:38

                        P!F >> Zdar , budeš stavět náhradu :-))

                          NP!F - Profil | Čt 18.8.2011 19:00:27

                          Ahojte, mal niekto v ruke blank EST od CTS? Potreboval by si som trochu upresnit par detailov, neviem ci si mam objednat 45g alebo 60g....

                            Nj.sladkay - Profil | Út 12.7.2011 18:58:34

                            Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 18:54:48 >> dobre, shimana sa uz vevyrabaju tak neni po com pozret :))

                              NP!F - Profil | Út 12.7.2011 18:56:19

                              Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 18:54:48 >> prdlajz. Idem na ryby :-)

                                NKaso-paštikár - Profil | Út 12.7.2011 18:54:48

                                P!F >> Ja ta ukecavat vobec nemienim,este si na mna spomenies.

                                  NP!F - Profil | Út 12.7.2011 18:53:29

                                  Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 18:52:30 >> nene v tomto ma neukecas. Ako na zubace to neni ono, ale zatial nic vhodnejsie nemam.

                                    NKaso-paštikár - Profil | Út 12.7.2011 18:52:30

                                    P!F >> Sak ty mi uveris,uvidis...ani s neoprenovymi rukavicami si mi neveril! Hihihi

                                      NP!F - Profil | Út 12.7.2011 18:49:41

                                      Kaso >> Kaso-paštikár - 12.7.2011 18:43:25 >> ale prd, pri vacsej rybe je uz harik zohnuty habakuk, vtedy to odpruzi lepsie nez jemnejsia palica, ver mi.

                                        NKaso-paštikár - Profil | Út 12.7.2011 18:43:25

                                        P!F >> Tu nejde o urvatie. Co ma s tym spolocne velka ryba,aj tu odvadis,ked uz ide oto.

                                          Červené karty: S&F - pescador