Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 12:59:43

P!F >> kvalita vyplne ... no podla mna je to jedno. alconite a vyzssie je v poriadku. v kombinacii s pletenkou alebo hrubsim vlascom. pri makksich keramikach moze dojst k ryham, ale iba pri zdolavackach na velmi tvrdych a tenkych vlascoch.

tvrdost na porovnanie:

Fuji sic ma 2400-2600
AMT nanolite 2000-2200
Fuji alconite cca.1600

takze nanolite je zanedbatelnejsie maksi od sic-u co ma vyhodu v tom, ze vypln je menej nahylna na prasknutie uderom a nevybruje tolko pri pouziti snury

najpodstatnejsia je podla mna kvalita vylestenia vyplni. to je podla mna na rovnakej urovni

    P!F - Profil | Po 11.7.2011 12:18:04

    doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 2:44:55 >> Tak rozdiel by som medzi AT a fuji hladal skorej v kvalite vyplne, ta nozicka bude porovnatelna - a tu vypln zrovna mi dvaja porovnat nijak nevieme.

      j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 2:44:55

      P!F >> samozrejme porovnavam titany od fuji a am. tac

        j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 2:35:51

        P!F >> rozdil je tam velky, o je pravda.

        titany sa oplatia iba na lahke pruty. na M/H a vyzsie uz nie. tam staci ocel.


        na druhej strane. ked som si preratal cele sady ocel a nanolite vypln, tak tam je rozdiel par eur.
        fuji je prehnane drahe, bez odpovedajucich extra kvalit v tej cene.

        pri cast sade ta cena nieje taka hrozna, pri spin je to drsnejsie.

          P!F - Profil | Po 11.7.2011 2:00:35

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.7.2011 1:54:27 >> takze mi defacto moze byt fuk ci mam minimu alebo ttsic, akurat oprava ma pri minime vyjde par supov a pri tt sic majlant :-)

          Titanove ocka si nabuduce kupim ked budu stat max dvojnasobok normalnych, dovtedy je to blbost, vyhodene prachy proste...

            j.sladkay - Profil | Po 11.7.2011 1:54:27

            P!F >> tak to je trochu inak sic titan ram to vydrzi a keramika praskne
            tak ci tak vysledok je rovnaky
            musis vymenit ocko

              P!F - Profil | Ne 10.7.2011 22:51:13

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 10.7.2011 13:30:03 >> myslis ze ked bachnes titanovym fuji ockom o zem nezlomi sa rovnako?

                j.sladkay - Profil | Ne 10.7.2011 13:30:03

                P!F: tu minimu by som si premyslel

                  alda2211 - Profil | Čt 7.7.2011 16:24:54

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.7.2011 16:21:18 >> nemam zkusenost jen co jsem slysel od stavece a komu potom verit kdyz ne cloveku co se tim zivý kazdy den

                    j.sladkay - Profil | Čt 7.7.2011 16:21:18

                    alda2211 >> no tak ja mam na prutoch " neoznacene " american tackles nanolite titan- y a zdaleka za nicim nezaostavaju dokonca si myslim ze su lepsie ako sic titany od fuji
                    am. tac napr. svoje ocka logami neoznacuje vobec

                    kvalita oznacenych ocek je kvalitnejsi nez neznackovych s lepsi vyplni - mi pride ako jedna baba povidala... a povidala somariny

                    origina je original. o napodobenine sa nebavim.

                      alda2211 - Profil | Čt 7.7.2011 16:12:33

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.7.2011 16:01:03 >> ja jsem take nepsal vsechny oznacene ale ze kvalita oznacenych ocek je kvalitnejsi nez neznackovych s lepsi vyplni

                        j.sladkay - Profil | Čt 7.7.2011 16:01:03

                        alda2211 >> ocka su bud vhodne alebo nevhodne na danu aplikaciu. to nieje pravda ze su vsetky oznacene

                          alda2211 - Profil | Čt 7.7.2011 15:54:11

                          SNOW >> slysel jsem od znameho stavece ze je lepsi dat i mene kvalitnejsi vypln ocka pokut to je znackove ocko a kazde znackove ma na nozicce znacku

                            SNOW - Profil | Čt 7.7.2011 15:50:37

                            ja vim kde se prodavaji.. :D .. ale chtel sem vedet jake jsou kvality..

                              Tomajo - Profil | Čt 7.7.2011 15:48:03

                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.7.2011 15:44:52 >> jasne, vim, ze delaji az do 50mm.

                                j.sladkay - Profil | Čt 7.7.2011 15:44:52

                                Tomajo >> v tom shope ano, ale snad nieje jediny:))
                                zircony sa robia az do 50 mm

                                  Tomajo - Profil | Čt 7.7.2011 15:43:34

                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.7.2011 15:26:17 >> pokud jsem se spravne dival, tak tam jsou jen do velikosti 25 a to je na kaprovej prut malo.

                                    j.sladkay - Profil | Čt 7.7.2011 15:02:04

                                    SNOW >> zirkony su nieco medzi sic a alconite, blizsie ku sic. na kapraky by som sa ch vobec nebal.

                                      SNOW - Profil | Čt 7.7.2011 14:56:10

                                      nevite nekdo jak jsou na tom kvalitou ocka kigan co prodava p.Studeny na eshopu.. k jake rade fuji ocek by se to mohlo prirovnat?

                                        Červené karty: S&F - pescador