Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NCardinal - Profil | Čt 7.7.2011 14:49:23

doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.7.2011 21:23:43 : jasne, skúsim fénom nahriať.:-)) a keď nie, tak koženým švihlom preleštiť.

    Nj.sladkay - Profil | St 6.7.2011 21:23:43

    Cardinal >> ak to budes nahrievat daj pozor na teplotu. nemam sajnu kolko to vydrzi

      NCardinal - Profil | St 6.7.2011 20:39:28

      doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.7.2011 19:23:12 >: ďakujem za odkazy, no už by to nebolo origo. Skúsim pôvodné vo vložke pootočiť, aby sa drážky od silonu dostali na opačnú stranu, prípadne niečim preleštiť.

        Nj.sladkay - Profil | St 6.7.2011 18:52:01

        Carabus >> nostalgia je vec fajna, le prehanat to netreba

          NCarabus - Profil | St 6.7.2011 17:54:07

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.7.2011 16:53:18 >> ty opravdu originál, ty byly broušený a leštěný z achátu, jsou takový žíhaný, ale to očko by dneska tvořilo převážnou část ceny prutu, u těch červenej nevím z čeho jsou

            Nj.sladkay - Profil | St 6.7.2011 16:53:18

            Cardinal >> videl som ich niekde nahodou, ale boli drahsie ako drogy, tak neviem ci sa ti to oplat. bolo to robene ze nejakeho druhu zivice alebo coho

              NCardinal - Profil | St 6.7.2011 16:40:29

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 6.7.2011 14:02:03 >: koncové na bambus ala 50 roky s červenou výplňou by sa nenašlo? Priemer 4mm, ďakujem.

                Nj.sladkay - Profil | St 6.7.2011 14:02:03

                ma niekto zaujem o ocka 20, 25, 30 mm ?

                NIC Titanium 2 patkove

                  NP!F - Profil | Ne 3.7.2011 18:58:53

                  poldeci >> pojebabralo sa pocasie tak ze to nemalo zmysel, sme to zabalili...

                    Npoldeci - Profil | Ne 3.7.2011 14:41:10

                    P!F >> tak už ste ma zjebali z každej strany................a čože nie ste na rybách:))

                    bohužiaľ niektoré veci sa ťažko ovplyvňujú

                      NP!F - Profil | Ne 3.7.2011 14:12:09

                      poldeci >> Kua z teba mam pocit ze si pre tie veci budem musiet prist osobne! :D

                      PS: mozno to vide a dotrepem sa ku vam naozaj, uvidime. A ja ked sa slubim tak naozaj dojdem, bacha na to!

                        Nj.sladkay - Profil | So 2.7.2011 1:22:05

                        LNSG - light
                        NSG
                        MNSG - medium
                        HNSG - heavy

                        je v tychto ockach nejaky konstrukcny rozdiel, ktory som nespozoroval? samozrejme mino ich zatatoveho oznacenia ?

                          NP!F - Profil | Čt 30.6.2011 21:23:47

                          poldeci >> parada, cierna nit je na celom prute :-)

                            Npoldeci - Profil | Čt 30.6.2011 20:18:34

                            P!F >> ti donesiem flexcoat ale nit mám len ciernu-hádam mi to všetko neminieš alebo keď budeš mať čas kúpiš nové,ok?

                              Nj.sladkay - Profil | Čt 30.6.2011 20:01:26

                              P!F >> rozumiem, no ved to nemusi vyzerat ako od matelka. tu pasku potom stiahnes prec ked si narezes vrchnu vrstvu laku, tak to uz pojde lepsie ten winding check si potom zacistis

                                NP!F - Profil | Čt 30.6.2011 19:54:39

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 30.6.2011 19:52:00 >> predna stena korku na ktoru je nacapeny ten nerezovy tentonc sa moc olepit neda cece...

                                  Nj.sladkay - Profil | Čt 30.6.2011 19:52:00

                                  P!F >> Korok a blank nad lakom oblep hrubsie maliarskou paskou a zapalovacom nahrej len stenu laku otacavym pohybom. daj pozor, nehrej to spalinami nad plamenom je tam prilis vysoka teplota, takze priamo plamenom. ponor noz a narez vrchnu vrstvu laku. radsej to rob na 2-3 krat nemas sa mam ponahlat.

                                    NP!F - Profil | Čt 30.6.2011 19:27:08

                                    Flip >> To znie celkom realizovatelne, da sa rovnakym postupom stiahnut aj sedlo? Takisto ma volu, celkom zabavne vrzga ked zdolavam rybu ale neviem dokedy to vydrzi. Este jedna otazocka, nad korkom je taky tentonc akosatovola nerezovy, ked to nahrejem aby som rozpustil epoxid asi opalim korok... co s tym?

                                    Edit: poznas nejaky 5 min epoxid co sa da zaroven aj pouzit na zaliatie toho ocka na nastrahu (nite) a da sa kupit niekde bezne u nas? Alebo mam kvoli tomu objednavat nieco origos.

                                      NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:48:51

                                      Walleye - altered ... >> oba blanky co jsi napsal jsou kvalitní.Axis bude asi o něco lepší...ono to není těžký to postavit,ale je důležitý zachovat pracovní postup ve správném pořadí a v mnoha situacích si zachovat chlednou hlavu.Některé úkony jsou nenávratné a máš jenom jeden pokus.

                                        Červené karty: S&F - pescador