Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

NWalleye - altered ... - Profil | Po 27.6.2011 21:28:29

David Bek >> Vypadá ale hezky.Já dumám nad 3 nebo 4 CTS + ještě jeden Z-Axis.Namyšlený to je ... jen to začít realizovat :-(

    NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:25:34

    Walleye - altered ... >> Jo a dovoz USA,tady v Evropě ho dováží jedna firma z Rakouska,ale ze států je levnější.

      NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:24:23

      Walleye - altered ... >> jedná se o novinku GVX,275cm na 4 lajnu.Měl by to být grafit bez boronu.Měl jsem origoš Boron IIX a už nikdy více.Boron fuj...jenom grafit:-)

        NWalleye - altered ... - Profil | Po 27.6.2011 21:20:21

        David Bek >> Kolikátka ? Z USA ?

          NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:17:58

          Walleye - altered ... >> Ahoj,je to blank Winston.

            Nkamkam - Profil | Po 27.6.2011 21:14:01

            P!F >> co mas nad tym volnym korkom? popripade hod foto ak mas

              NWalleye - altered ... - Profil | Po 27.6.2011 21:12:21

              David Bek >> Ahoj. Na jakým to máš postaveným blanku?

                NHora - Profil | Po 27.6.2011 21:09:56

                Martin... >> jestli je to slepeno epoxydem,tak bude stačit to nahřát opatrně plamenem ( svíčka,zapalovač ) a potom pootočit.Epoxyd po nahřátí povolí,ale nevím jestli i opět ztuhne.Tak jsem sundával očka lepená epoxydem na starých laminátových prutech.

                  NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:01:46

                  ...

                    NDavid Bek - Profil | Po 27.6.2011 21:01:05

                    Tak už jsem konečně dolakoval,docela fuška.Ještě poslední díl a hurá k vodě:-)

                      Nalda2211 - Profil | Po 27.6.2011 0:01:04

                      Martin... >> jedine rozriznout sundat a dat nove to puvodni uz jinak nesundas ani nepovolis

                        NLadiis - Profil | Ne 26.6.2011 23:02:41

                        Martin... >> Ahoj.. Sedlo je upevněno většinou epoxy lepidlem.. myslím si, že s ním nepohneš..

                          Nnofish - Profil | Ne 26.6.2011 21:59:46

                          Flip >> Ok a díky.

                            NMartin... - Profil | Ne 26.6.2011 21:57:37

                            Kluci, chtěl bych se Vás zeptat jako zkušených vazačů prutů. Čím bývá většinou upevněné sedlo navijáků u prutů? a jak se dá případně povolit z důvodu otočení sedla a aby pak zase vše zatuhlo. Dík. Jedná se o proutky Spro Strateg Experience. Dvojdíl 12ft

                              NFlip - Profil | Ne 26.6.2011 21:56:14

                              nofish >> najdi si na youtube rodbuilding máš tam mraky návodů jak vyvázat očka-podobně navážeš na blank i ty koncovky sedla.Na to sedlo ti stačí pevnější nit,která nechlupatí.

                                Nnofish - Profil | Ne 26.6.2011 21:52:50

                                Flip >> Dík za tip, takhle to půjde :) Jen se ještě zeptám. To sedlo navijáku má packy na navázání. Musím to vázat provázkem nebo se na to dá někde něco sehnat? Něco navlékacího ale teda hodně pevného, aby to drželo. Jasně že by to muselo být v různých průměrech. POkud vázat a přelakovat tak musím zjistit jak to pak zauzlovat :) a čím vázat (něco běžně doma dostupného by to chtělo. Nehodlám to motat izolačkou, jak to bylo předtím.

                                  NFlip - Profil | Ne 26.6.2011 21:45:23

                                  nofish >> bylo to zamýšleno výrobcem-pokud chceš očka nalepit zpět vystřeď mezeru dvěma kroužky z tesa pásky aby ti mezi nimi vznikla mezera na lepidlo(podobně jako se vystřeďuje když při stavbě prutu lepíš sedlo.Potom použij dvousložkový epoxyd který odolá vlhkosti a přilep.

                                    Nnofish - Profil | Ne 26.6.2011 21:03:48

                                    Hanza3 >> Hele moc toho o opravě korku nevím, ale používá se na podlahy, do interiérů, tak na to určitě budou přímo něco vyrábět ne? :)

                                      Nnofish - Profil | Ne 26.6.2011 21:00:48

                                      Optám se zde, protože se tady očividně pár lidí v těch prutech "štourá" :)
                                      Dostal se mi do ruky prutek co roky ležel, hodně let. Po utření prachu je skoro jako nový. Je to teleskop Meteor 450cm. Nějaký české výroby asi, starší třeba znají, já si jej z mládí nepamatuju. Problém je jediný. Očka na prutu byla podlepena kobercovou páskou, díly mají menší průměr než očka. Zhruba o milimetr po celém obvodu jsou očka větší. Je tam prostě milimetrová škvíra když nasadím očko na prut. Nevím jestli to podlepení tak bylo zamýšleno výrobcem, či je někdo měnil. Tak i tak jsou pěkná a nechci je měnit.
                                      Jak se zachovat? Zase něčím omotat a nasadit? Nebo průměr dílu zesílit (v místě nasazení očka) nějakou pryskyřicí? Mám prut jako nový, je k němu klasické staré navazovací sedlo navijáku (požívala třeba sona co si pamatuju) a pěkná keramická očka, která jsou o malinko větší. Co myslíte že bude nejrozumnější? Jinak je to proutek na plavačku na přehradě jak dělaný :-P

                                        NHanza3 - Profil | Ne 26.6.2011 20:40:01

                                        Nemáte někdo nějaký tip jak opravit korkovou rukojeť,konkrétně díry v korku.Mám na mysli přetmelení k. prachem smíchaným v epoxidu,nebo něco podobného.Má někdo zkušenosti?díky

                                          Červené karty: S&F - pescador